Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Jak wybrać firmę szkoleniową?

Podnoszenie swoich kwalifikacji to niemal obowiązek współczesnych pracowników. Rynek pracy stale się zmienia i ulega przekształceniom, często wymaga także przebranżowienia. Nadążyć za tymi zmianami pozwalają liczne szkolenia oraz kursy, dzięki którym w krótkim czasie można zdobyć zupełnie nowe umiejętności. Zazwyczaj nie należą one do tanich, jednak istnieje możliwość ich częściowego dofinansowania z UE. Zanim jednak złożymy wniosek, musimy wybrać odpowiednią firmą szkoleniową. Jak to zrobić? Więcej…

Czym różni się rachunkowość od księgowości?

Choć dla wielu z nas terminy rachunkowość i księgowość oznaczają to samo i powszechnie używamy ich jako synonimów, to w rzeczywistości nimi nie są. Księgowość należy bowiem do jednego z elementów składowych rachunkowości. Aby pokazać różnice, jakie dzielą oba te pojęcia, wyjaśnimy, na czym dokładnie polega rachunkowość oraz jakie działania wchodzą w zakres księgowości. Więcej…

Warsztaty "PISANIE ARTYKUŁÓW NAUKOWYCH",

Warszawa, 21 stycznia 2016r Uczestnicy warsztatów nabędą praktyczną wiedzę i umiejętności z zakresu publikowania naukowego. Poznają metody efektywnego pisania pozwalające na przygotowanie i wysłanie artykułów naukowych do międzynarodowych czasopism. Więcej…

Jak porozumiewają się żyrafy

Naukowcom udało się zarejestrować zagadkowe niskie dźwięki, które żyrafy wydają nocą. Więcej…

Błędy popełniane przy zakupie łóżeczka dziecięcego

Nadszedł czas na wymianę łóżeczka ze szczebelkami na większy mebel? A może do tej pory maluszek spał razem z rodzicami? Wymiana łóżeczka niekiedy wiąże się z przenosinami do oddzielnego pokoju, co dla dziecka może wiązać się ze stresem. Podpowiadamy, jak wybrać mebelek dla dziecka, by przenosiny przebiegły gładko, a twoja pociecha cieszyła się dobrym i zdrowym snem. Więcej…
Czy Kraje Bałtyckie to popularny kierunek dostarczania przesyłek kurierskich?

Wysyłanie przesyłek za pośrednictwem firm kurierskich jest bardzo popularną, a zarazem wygodną opcją, jeśli zależy nam na szybkim dostarczeniu przesyłki. Przed nadaniem przesyłka zawsze powinna być odpowiednio zapakowana, aby zapobiec ewentualnemu uszkodzeniu w trakcie podróży. W przypadku niewłaściwego zapakowania i zabezpieczenia paczki, kurier może odmówić jej przyjęcia. Morskie i lądowe przesyłki kurierskie zostają dostarczone do celu zazwyczaj w ciągu siedmiu dni. Czas ten może być jednak ulec zmianie, w zależności od tego, dokąd wysyłamy paczkę. Czy często wysyła się przesyłki do Krajów Bałtyckich?

Przesyłki na Litwę

Obecnie Polska jest największym partnerem w litewskim imporcie, a także jednym z najbardziej zaufanych partnerów gospodarczych. Właśnie dlatego, zapotrzebowanie na usługi kurierskie i transportowe między Polską a Litwą stale wzrasta.

Chcąc wysłać przesyłkę kurierską na Litwę, trzeba pamiętać o pewnych ograniczeniach ilościowych, które obowiązują osoby prywatne. Dotyczą one m.in. alkoholu, papierosów, a także czekolady i innych produktów zawierających kakao. Przed wysłaniem paczki najlepiej sprawdzić dokładne wytyczne dotyczące dozwolonej ilości danego produktu, aby nie narazić się na niepotrzebne dopłaty bądź kary.

Dostarczanie przesyłek na Łotwę

Wysyłając przesyłkę kurierską na Łotwę, należy pamiętać o dołączeniu do paczki listu przewozowego. Formularz zawiera dane osobowe adresata i odbiorcy oraz sposób dostawy.

Jak mówi jeden z pracowników firmy kurierskiej Eupaco, która zajmuje się głównie międzynarodowymi przesyłkami kurierskimi: "Nadanie przesyłki na Łotwę nie wiąże się z obowiązkiem uiszczenia opłaty celnej, ponieważ jest ona krajem członkowskim Unii Europejskiej. Paczki wysyłane z Polski na Łotwę docierają na miejsce w ciągu pięciu dni. Podobnie jak w przypadku Litwy, do kraju nie można wwozić niektórych towarów, lub podlegają one ograniczeniom. Przy wysyłaniu paczki zawsze należy pamiętać o jej prawidłowym zabezpieczeniu. W innym razie, towar może ulec uszkodzeniu podczas kilkudniowego transportu".

Przesyłki kurierskie – Estonia

Estonia jest jednym z najlepiej rozwijających się krajów Europy Wschodniej. Dzięki temu, wymiana handlowa między nią, a Polską wzrasta z roku na rok. Wiąże się to także ze wzrostem przesyłek nadawanych do tego kraju. Kurierzy mają prawo przyjmować tylko takie paczki, których zawartość jest zgodna z określonymi zasadami.

Podobnie jak w przypadku Litwy i Łotwy, w przesyłkach do Estonii zabronione jest umieszczanie głównie narkotyków, środków psychotropowych, substancji łatwopalnych i materiałów wybuchowych.

Kraje Bałtyckie są coraz częstszym kierunkiem dostarczania przesyłek kurierskich. Wiąże się to głównie z coraz lepszymi stosunkami gospodarczymi z Polską. Wysyłka paczki za granicę przy udziale firmy kurierskiej będzie najkorzystniejszą opcją, głównie ze względu na krótki czas dostarczenia przesyłki.

Polecamy także:

Na czym polega proces lutowania próżniowego?

Lutowanie w piecu próżniowym jest obecnie uznawane za jedną z najlepszych metod łączenia materiałów. To wynik jej wielu zalet, a przede wszystkim efektów związanych z wytrzymałością obrabianych elementów. Na czym dokładnie polega proces i czym się różni od pozostałych technologii? Zapraszamy do przeczytania niniejszego artykułu, aby uzyskać odpowiedzi na powyższe pytania. Więcej…

Oceany chronia przed globalnym ociepleniem

Najświeższe badania wykonane przez badaczy z NASA wskazują, iż zupełnie nie powinniśmy zamartwiać się problemem globalnego ocieplenia, które powodowane jest nadmierna emisją gazów cieplarnianych. Jak wykazują badania oceany chronią nas przed tym zjawiskiem, gdyż magazynują ogromną ilość energii cieplnej. Więcej…

Szczepionka na malarię

Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego poddają badaniom szczepionkę przeciwko pasożytom, które powodują malarię. Wyniki badań szacują skuteczność szczepionki na 67 procent. Więcej…

Skąd zróżnicowanie w cenach obowiązkowego ubezpieczenia OC?

Kupujesz auto i musisz dobrać do niego polisę OC? A może jesteś ubezpieczony od lat, ale poczułeś, że płacisz za dużo i chcesz zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe? Przekonaj się, dlaczego ceny OC są różne i poznaj czynniki, które wpływają na wysokość składki. Zobacz, co zrobić, by płacić mniej! Więcej…

Międzynarodowy Dzień Wróbla

Data 20 marca jest ustanowiona jako Międzynarodowy Dzień Wróbla. Nasz kraj zamieszkuje 5 - 7 milionów par wróbli. Niestety ich liczebność na obszarze miejskim nieustannie maleje. Gatunek tego ptaka to jeden z najbardziej rozpowszechnionych na całym świecie. Wróbla spotkamy niemalże na każdym kontynencie, w naszym kraju jest to ptak bardzo popularny i dobrze znany. Więcej…