Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Odzież kompresyjna - czym jest i jak działa?

Odzież kompresyjna stała się wielkim przełomem w świecie sportu. Obecnie stawia na nią coraz więcej osób, gdyż jest niezwykle wygodna, funkcjonalna, a nawet wykazuje własności lecznicze. Takie ubrania są wykonane ze specjalnego elastycznego materiału, ściśle przylegającego do ciała. Polepsza on krążenie krwi, wpływa na odpowiednią termoregulację, a nawet poprawia… samopoczucie. Dowiedz się więc, dlaczego warto wybrać ten typ odzieży. Więcej…

Podstawowe akcesoria do e-papierosów

E-papierosy zaczynają zastępować tradycyjne papierosy z wielu powodów. Dzięki nim można nie tylko swobodnie dostarczyć do organizmu porcję nikotyny, ale także delektować się jedynie smakiem i chwilą błogiego relaksu, na który każdy w pełni zasługuje. Powstaje wręcz społeczność waperów, którzy dzielą się ze sobą doświadczeniami oraz traktują elektronicznego „dymka” jako hobby. Więcej…

Energooszczędna kuchnia

Producenci sprzętu kuchennego oferują urządzenia, które pozwalają zaoszczędzić na energii. Wybierając AGD warto pamiętać o tym, aby sprawdzać klasę energetyczną i myśleć o oszczędzaniu w perspektywie długofalowej: warto wydać jednorazowo więcej na sprzęt, który będzie tani w eksploatacji. Więcej…

Czym są badania PCB i w jakim celu się je wykonuje?

Płytki PCB stanowią element obwodu drukowanego, a więc wchodzą w skład wielu urządzeń elektronicznych. Grubość i elastyczność płytki jest kwestią zmienną, natomiast jej powierzchnię pokrywają ścieżki przewodzące i pola lutownicze. W przypadku produktu wielowarstwowego, ścieżka łącząca elementy poszczególnych poziomów jest trójwymiarowa. Jako materiały przewodzące stosuje się miedź lub nikiel z dodatkiem fosforu. Powłoki ochronne gwarantują niezawodność połączenia lutowanego i są nimi np. HASL, LF czy ENIG. Wspomniany rodzaj pokrycia ma wpływ na lutowność płytek PCB. Więcej…

Marketing i blog - jak je połączyć

Marketing internetowy to obecnie bardzo wiele możliwości i zagadnień. Na pewno tym, czego w nim pomijać nie można jest przede wszystkim wykorzystanie blogów. Z każdym rokiem stanowią one coraz większą siłę i dlatego też nie powinno się ich bagatelizować. Poza tym, ze względu na wiele możliwości jakie dają, mogą się okazać niezwykle skutecznym środkiem reklamowym. Więcej…
Jak porozumiewają się żyrafy

zyrafa-mNaukowcom udało się zarejestrować zagadkowe niskie dźwięki, które żyrafy wydają nocą.

zyrafaNie od dziś zoologowie zadawali sobie pytanie o sposób porozumiewania się żyraf. Zwierzęta te żyją w stadach o dość zaawansowanej strukturze społecznej, która z pewnością wymaga kumunikacji. Natomiast żyrafy nie wydają żadnych dźwięków poza sporadycznymi chrapnięciami. Byli i tacy naukowcy, którzy przekonani byli, iż żyrafy z uwagi na swe długie szyje nie są zdolne do wydawania dźwięków, są więc za sprawą anatomii nieme.

Inni naukowcy uważali, że żyrafy są w stanie porozumienwać się przy pomocy infradźwięków, czyli tonów tak niskich, że chłowiek nie jest w stanie ich usłyszeć. Jedną ze zwolenników tej teorii była Angela Stoeger z Uniwersytetu Wiedeńskiego, która odwiedziła trzy ogrody zoologiczne znajdujące się na terenie Europy, aby spróbować takie infradźwięki uwiecznić, jednak nie udało się nic takiego zarejestrować. Tymczasem okazało się, że żyrafy potrwafią mruczeć. Mruczenie to usłyszec można nocą, a jego częstotliwość wynosi 92 Hz.

Faktem jest, że jest to niski dźwięk, jednak nie infradźwięk. Nie jest jasne co dokładnie ten dźwięk sygnalizuje. Przypuszczalnie może służyć żyrafom do orientacji, w którym miejscu znajduje się dany członek stada, gdy panują ciemności. Poszczególne dźwięki róznią się od siebie, wydaje się, że każde zwierze ma własną wizytówkę dźwiękową. Możliwe też, że pomruki żyraf niosą za soba jakies dodatkowe treści, trudno jednak na razie spekulować.

Polecamy także:

Bruzda czołowa okołoobręczy a halucynacje

Neurobiologom udało się zidentyfikować zmarszczkę na mózgu, której skrócenie ma związek ze skłonnością do halucynacji. Więcej…

Mocny głos lub duże jądra...

Biolodzy zauważyli interesującą zależność w fizycznej budowie małp szeroko rozpowszechnionych w krajach Ameryki środkowej oraz południowej zwanych wyjcami. Gatunek ten to jedne z najgłośniejszych zwierząt świata. Więcej…

Różne rankingi kredytów

W obecnych czasach nie mamy problemu z kupnem samochodu. Na rynku jest ich wiele, ale ceny nie zawsze odpowiadają ich wartości. Samochody są drogie, więc banki udzielają kredytów samochodowych. Płatność możemy również rozłożyć na raty. Kto oferuje najlepsze warunki? Więcej…

Metody przetwarzania tworzyw sztucznych

Łatwość formowania tworzyw sztucznych, ich niewielka masa przy znacznej wytrzymałości, a także niskie koszty produkcji sprawiają, że plastik zdominował niemal każdą dziedzinę życia. W jaki sposób nadaje się plastikowi pożądany kształt? Jest na to kilka sposobów. Przyjrzyjmy się im bliżej. Dowiedz się, jak powstają produkty, z których korzystasz na co dzień! Więcej…

Jak wybrać firmę szkoleniową?

Podnoszenie swoich kwalifikacji to niemal obowiązek współczesnych pracowników. Rynek pracy stale się zmienia i ulega przekształceniom, często wymaga także przebranżowienia. Nadążyć za tymi zmianami pozwalają liczne szkolenia oraz kursy, dzięki którym w krótkim czasie można zdobyć zupełnie nowe umiejętności. Zazwyczaj nie należą one do tanich, jednak istnieje możliwość ich częściowego dofinansowania z UE. Zanim jednak złożymy wniosek, musimy wybrać odpowiednią firmą szkoleniową. Jak to zrobić? Więcej…