Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Szwecja dla ciekawych: Gamla Uppsala

Wycieczki na teren państw skandynawskich od paru lat są bardzo entuzjastycznie wybieranym rozwiązaniem. Z jakich względów tak się dzieje? Wytłumaczenie jest łatwe - Skandynawia to osobliwe atrakcje, niespotykany świat natury oraz imponująca kolekcja ciekawych budowli. Więcej…

Co zrobić z zalegającym śniegiem na posesji?

Zimowe krajobrazy z pewnością prezentują się pięknie, ale niestety zaśnieżona posesja jest problemem, który należy rozwiązać. Konieczne jest jej odśnieżenie. Pozbyć się trzeba nie tylko samego śniegu, ale też błota i oblodzenia. Nawet cienka warstwa śniegu może przyczynić się do upadku czy wpadnięcia w poślizg. Na szczęście nie jesteśmy skazani na parogodzinne odgarnianie śniegu zwykłą łopatą. Możliwości jest znacznie więcej, więc cały proces odśnieżania może przebiegać sprawnie i efektywnie. Więcej…

Ostatnie dzikie plemiona

Na terenie Peru żyje jedno z ostatnich plemion amazońskich, które jak dotąd żyło w całkowitej izolacji od naszej cywilizacji - Mashco-Piro. Władze tego Państwa pragną nawiązać z nimi kontakt. Więcej…

Nowoczesny outdoor - telebimy reklamowe

Nie tylko sama informacja, ale przede wszystkim sposób jej przedstawienia mają wpływ na zapamiętanie przekazu przez odbiorcę. Atrakcyjne wizualnie treści, które mają nakłonić do zakupu, znacznie łatwiej zostają dostrzeżone. Do takiej nowoczesnej formy komunikacji reklamowej zaliczyć można telebimy LED. Więcej…

Centrum Onkologii w Warszawie z nową pracownią scyntygraficzną i nowoczesnym sprzętem do diagnostyki nowotworów

Wsparcie Ministerstwa Zdrowia dla nowych technologii diagnostycznych w medycynie nuklearnej. Więcej…
Kilka dni temu rozpoczęło się świętowanie 26 rocznicy zaistnienia Kosmicznego Teleskopu Hubble'a. Z tej szczególnej okazji NASA zaprezentowała zapierającą dech w piersiach, niesamowitą animację, przygotowaną na podstawie oryginalnego zdjęcia, jakie zostało zrealizowane przez teleskop przed kilkoma dniami.

Czytaj więcej: Mgławica na filmie od NASA

Pierwszy raz w historii kwiaty zakwitły na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Kwiatami, które udało się wyhodować są cynie, które należą do rodziny astrowatych.

Czytaj więcej: Kwiaty w kosmosie

Człowiek postawił pierwszy krok na księżycu 46 lat temu. Mówiono o tym dokonaniu, że jest "wielkim krokiem dla ludzkości", natomiast wydaje się, że sukces misji Apollo został zmarnotrawiony.

Czytaj więcej: Dlaczego zaprzestaliśmy lotów na Księżyc?

Według oświadczenia Europejskiej Agencji Kosmicznej, misja statku Rosetta, którego zadaniem było dostarczenie lądownika Philae na powierzchnię komety 67P/Churyumov-Gerasimen, będzie wydłużona do 2016 roku. Lądownik zbierał będzie dane odnośnie komety, aby następnie przesyłać je naukowcom do badań.

Czytaj więcej: Misja statku Rosetta została przedłużona

New Horizons - sonda, która zbliża się do Plutona, bada w sąsiedztwie nie kryją się jakieś niespodzianki. Kierujący misją nie chcieliby sytuacji, w której sonda miałaby natrafić niespodziewanie na jakieś nieznane księżyce, bądź pierścienie naokoło Plutona.

Czytaj więcej: Sonda New Horizons

Agencja NASA analizuje jaki był powód krótkiego zwarcia w systemie łazika elektrycznego na Marsie - Curiosity, a także bada możliwości usunięcia tej awarii. Marsjański łazik został z powodu tego spięcia unieruchomiony - jak informuje pasadeńskie centrum sterujące.

Czytaj więcej: Awaria Curiosity

Mark jest jednym z pierwszych ludzi na Marsie. Jedynym, który został tam porzucony. I prawdopodobnie pierwszym, który tam umrze. Walka o przetrwanie na obcej i wrogiej planecie oraz dojmująca samotność – to czeka pierwszego w historii kosmicznego rozbitka. Premiera głośnego „Marsjanina" już 19 listopada; w 2015 roku na ekrany kin wejdzie film na jego podstawie w reżyserii Ridleya Scotta.

Czytaj więcej: „Marsjanin" – premiera głośnej powieści już 19 listopada

Nocą z 14 na 15 lipca nastąpiło zakrycie Jowisza przez naszego naturalnego satelitę - księżyc - poinformowała Polska Agencja Prasowa. 15 lipca, zaraz przed wschodem Słońca doszło do fascynującego oraz relatywnie rzadkiego zjawiska którym jest zakrycie za sprawą Księżyca jasnej planety.

Czytaj więcej: Zakrycie Jowisza przez Księzyc

W Warszawie odbędzie się sympozjum zadedykowane Ogromnej Mgławicy w Orionie. Kilkudziesięciu badaczy z całego świata podejmie współpracę w rozpoczynającej się niedługo w Warszawie naradzie naukowej zadedykowanej Wielkiej Mgławicy w Orionie - obwieściła przedstawicielka Lokalnego i Naukowego Komitetu Organizacyjnego rady.

Czytaj więcej: Sympozjum poświęcone Wielkiej Mgławicy w Orionie

Polecamy także:

Wyzwanie - jedna książka na tydzień

Uczniowie w szkole nie przepadają za czytaniem? Chciałbyś mieć pojęcie na jakim etapie czytelnictwa są? Istnieje na to rada. Zbiorowość ludzka to istoty budujące kulturę. Decydują o tym jakie cechy będzie ona przedstawiać, jakie treści będą modne. Książki jako raczej archaiczna rzecz, czytane są, ale niechętnie oraz rzadko. Powiększenie potrzeby czytania da się dokonać z pomocą jego promowania, czego przykładem może być Wyzwanie 52 książki w 2016 roku. Więcej…

„Marsjanin" – premiera głośnej powieści już 19 listopada

Mark jest jednym z pierwszych ludzi na Marsie. Jedynym, który został tam porzucony. I prawdopodobnie pierwszym, który tam umrze. Walka o przetrwanie na obcej i wrogiej planecie oraz dojmująca samotność – to czeka pierwszego w historii kosmicznego rozbitka. Premiera głośnego „Marsjanina" już 19 listopada; w 2015 roku na ekrany kin wejdzie film na jego podstawie w reżyserii Ridleya Scotta. Więcej…

Balustrady schodowe i balkonowe - Bezpieczeństwo i charakter w jednym

Balustrady schodowe i balkonowe to wymagany element każdego domu. Mają one nie jedynie walory estetyczne, ale po pierwsze spełniają zasadniczą rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańców. Więcej…

Zakup przez internet odzieży roboczej'

Elementy odzieży ochronnej zabezpieczają ciało przed uszkodzeniami w czasie pracy. Są one wręcz koniecznym wyposażeniem dla każdego z pracowników wykonujących prace o podwyższonym ryzyku – na budowach, w fabrykach czy przy pracach drogowych. Więcej…

Czy warto spędzić urlop w Polsce?

W ostatnich czasach Polacy chętniej zostają w kraju na okres wakacji. Wydaje się, iż prąd na intensywne wyjazdy zagraniczne tymczasowo zwolnił. Z bez wątpienia to nie wyłącznie wynik ograniczeń związanych z minioną pandemią, lecz też pogarszającą się kondycją ekonomiczną. Lecz wczasy w Polsce nie dla każdego są koniecznością, niektórzy doceniają turystyczne walory naszego kraju i chętnie po nim podróżują. Co zatem inspiruje nas do spędzenia wakacji w naszym kraju? Jakie są wady urlopu w Polsce? Może okazać się, iż wnioski pozytywnie nas zdziwią. Więcej…