Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Jak sprawdzić jakość odzieży używanej?

Decyzja o otwarciu własnego sklepu z odzieżą używaną to jedynie połowa sukcesu. Przyszli przedsiębiorcy z tej branży muszą odpowiedzieć sobie na wiele pytań oraz zastanowić się, nad tym, jaką odzież zamierzają sprzedawać. To bardzo ważne decyzje, które wpływają na pozycję rynkową oraz osiągane zyski. Jaką odzież używaną warto mieć w asortymencie swojego sklepu i jak sprawdzić jej jakość? Więcej…

Ciekawe hobby - numizmatyka, złote monety

Numizmatyka jest nauką, która to odnosi się bezpośrednio do banknotów, monet i wielu innych środków pieniężnych. Pasjonaci tej dziedziny zwracają często uwagę na estetykę monet oraz na sposób ich wykonania. Wbrew pozorom numizmatyk jest to bardzo interesującym hobby, które znacznie rozszerza horyzonty oraz pozwala na zdobycie interesującej wiedzy o świecie i historii. Jest to świetna pasja dla każdego. Więcej…

Technostres i jego wpływ na zdrowie: w jaki sposób sobie z nim radzić?

Wespół z postępem cywilizacyjnym, nasze życie staje się bardziej zintegrowane z nowymi technologiami. Używamy internetu, smartfonów, komputerów, tabletów oraz innych urządzeń cyfrowych, by kierować naszymi sprawami zawodowymi i prywatnymi. Jednakże takie użycie technologii przynosi ze sobą potwierdzone ujemne rezultaty dla naszego zdrowia, wliczając w to technostres. Więcej…

Porównanie GPW z innymi rynkami akcji - analiza porównawcza GPW z innymi globalnymi rynkami akcji

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) odgrywa kluczową rolę w polskim systemie finansowym oraz ma coraz większe znaczenie na arenie międzynarodowej. Jednakże, zanim inwestor podejmie decyzję o lokowaniu kapitału na GPW, istotne jest przeprowadzenie analizy porównawczej tego rynku z innymi rynkami akcji, zarówno w Europie Środkowej, jak i globalnie. Więcej…

Zasady pierwszej pomocy przedmedycznej - dlaczego warto je znać?

Pierwsza pomoc przedmedyczna to podstawowe działanie, które realnie przyczynia się do zwiększenia możliwości przeżycia osoby poszkodowanej w sytuacji nagłej. Przeprowadzenie czynności ratujących może ochronić zdrowie, a nawet uratować życie drugiej osoby. Na czym dokładnie polegają zasady pierwszej pomocy przedmedycznej i dlaczego warto się z nimi zaznajomić? Więcej…
Jak wyglądają egzaminy zawodowe dla techników farmaceutycznych?

farmaceuta mNieodzownym krokiem do uzyskania uprawnień technika farmaceuty jest zdanie egzaminu zawodowego. Jak wygląda taki egzamin i czy trudno go zdać? Sprawdźcie szczegóły w naszym artykule.

Czym jest egzamin zawodowy?

Egzamin ten potwierdza kwalifikacje zawodowe do wykonywania zawodu technika farmacji. Służy sprawdzeniu, czy kandydaci opanowali w wystarczającym stopniu wiadomości i umiejętności w zakresie ustalonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. To egzamin zewnętrzny, na którym obowiązują te same wymagania, kryteria oceniania oraz zasad oceniania przez instytucje zewnętrzne. Do egzaminu mogą przystąpić absolwenci szkół zawodowych ponadgimnazjalnych i policealnych takich jak np. studium medyczne Dental Service w Szczecinie. Egzamin przeprowadzany jest raz w roku szkolnym.

Jak wygląda egzamin?

Egzamin dla techników farmaceutycznych składa się z 2 etapów: pisemnego oraz praktycznego. Etap pisemny przeprowadzany jest w formie testu i składa się z 2 części: w czasie części I sprawdzane są wiadomości związane z wykonywaniem tego zawodu, natomiast II – dotyczy zatrudnienia i działalności gospodarczej. Część I składa się z 50 zadań, natomiast część II to 20 zadań. Etap pisemny egzaminu trwa 120 minut. Na egzaminie praktycznym sprawdzana jest umiejętność rozwiązywania problemów właściwych dla zawodu technika farmaceutycznego. Część ta trwa 180-240 minut.

Warunki zdania egzaminu

W części pisemnej za każde dobrze rozwiązane zadanie zdający otrzymuje jeden punkt. Aby zdać egzamin, należy uzyskać co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania w części I oraz 30% punktów w części II. Natomiast w części praktycznej egzaminu ocenie podlega projekt realizacji określonych prac lub projekt realizacji określonych prac oraz ich efekt zgodnie z przyjętymi kryteriami oceny. Zdający musi w tej części uzyskać 75% punktów możliwych do uzyskania. Spełnienie wyżej wymienionych wymagań oznacza zdanie egzaminu i co za tym idzie – uzyskanie kwalifikacji zawodowych.

farmaceuta

Polecamy także:

Raporty dotyczące nieruchomości. Co się w nich zawiera?

Rynek obrotu nieruchomościami to jedna z najbardziej dynamicznych branż, gdzie powodzenie inwestycji uzależnione jest od wielu czynników. Istotne znaczenie ma tu m.in. strategia konkurencji, bieżąca sytuacja na rynku finansowym czy lokalne uwarunkowania i miejscowe plany zagospodarowania. Analiza tych danych pozwala na efektywne zarządzanie nieruchomością. W tym celu konieczne jest opracowywanie specjalnych raportów. Czym się one charakteryzują? Więcej…

Generatory ozonu do cieczy - charakterystyka

Ozonowanie jest szybką, skuteczną i bezpieczną metodą oczyszczania powietrza, cieczy oraz przedmiotów w otoczeniu. Ozon unieszkodliwia bakterie, wirusy oraz grzyby, sterylizuje płyny, poprawia jakość powietrza i wody, przedłuża trwałość produktów spożywczych. W tym tekście przyjrzymy się generatorom ozonu do cieczy. Czym się charakteryzują i gdzie mogą być stosowane? Więcej…

Szkolenie z komunikacji wewnętrznej: dlaczego warto?

Komunikacja wewnętrzna stanowi ważny aspekt poprawnego funkcjonowania w firmie lub organizacji. Wiele prac nie zostać wykonanych bez współpracy pomiędzy pracownikami różnych działów. Dlatego, poprawny przepływ informacji jest tak bardzo ważny. Jakie korzyści może przynieść firmie skorzystanie ze szkolenia dotyczącego komunikacji wewnętrznej? Więcej…

Korepetycje z chemii w Warszawie z Preply

Chemia jest przedmiotem fascynującym, a także dziedziną nauki niezwykle przyszłościową i dynamicznie rozwijającą się. Warto pamiętać, iż aby zostać nie tylko chemikiem trzeba się dobrze orientować w chemii. Często w życiu codziennym nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak często korzystamy z chemii, a samą chemię kojarzymy tylko ze szkołą. Tymczasem by być farmaceutą, lekarzem, lakiernikiem, a nawet technikiem żywienia trzeba znać się na chemii. Na etapie szkoły podstawowej, gimnazjalnej wielu uczniów potrzebuje pomocy w zakresie opanowania materiału z chemii. Powodem trudności najczęściej są sami nauczyciele, którzy nie potrafią lub z przyczyn im niezależnych nie są w stanie dotrzeć indywidualnie do wszystkich uczniów stosownie ich zachęcając i interesując chemią. Więcej…

Dedykowane rozwiązania informatyczne dla firmy - czy warto?

Każdy właściciel firmy staje kiedyś przed pytaniem, jakie zaplecze IT powinien zastosować. Czy ogólnodostępne oprogramowania i aplikacje spełnią wymagania jego przedsiębiorstwa czy może lepiej zainwestować w opracowanie narzędzi dedykowanych? Podjęcie tego typu decyzji nie jest sprawą łatwą należy, bowiem rozważyć czy nakład finansowy związany ze zleceniem stworzenia oprogramowania i aplikacji szytych na miarę przyniesie należyty zwrot z inwestycji. Więcej…