Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Ekologia na co dzień

W dzisiejszych czasach temat eko jest bardzo modny. Media zalewają nas falą ciągle to nowych informacji odnośnie tego, jak ważne jest bycie eko i na jakie korzyści dla naszej planety przełożą się nasze działania. Koncerny kosmetyczne otwierają nowe linie produkcyjne, na których powstają kosmetyki, które mają tylko i wyłącznie składniki pochodzące z eko upraw. Więcej…

Powstawanie dachówek betonowych i ceramicznych

Wybierając rodzaj pokrycia dachowego stajemy przez niełatwą decyzją, a to dlatego że obecnie na rynku dostępnych jest wiele pokryć - od popularnej papy poprzez blachy dachówkowe aż po blachówki ceramiczne. Każdy rodzaj pokrycia dachowego ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Więcej…

Drewno vs cegła - domki z drewna

Domy mieszkalne z drewna to tak naprawdę budowlane puzzle. Wysublimowana technologia, z przyczyny której powstaje nowomodny dom przy śladowym zagospodarowaniu produktów budowlanych i zoptymalizowanej pracy wykonawców bywa konkurencją dla domów stawianych tradycyjnie, czyli z betonu komórkowego lub cegły. Dlatego też domy drewniane posiadają spore krąg entuzjastów. Konstrukcje z drewna własną popularność zawdzięczają fundamentalnym zaletom drewna tj. trwałość konstrukcyjna, optymalna izolacja, znikoma bezwładność termiczna, prostota obróbki oraz wysoki plus estetyczny. Z drewna można wznosić domy przeróżnej wielkości, o możliwej strukturze (w miarę dopuszczalnej przez reguły budowlano-remontowe) i w różnych technikach spojenia (na wpusty, na kołki, na suchoitp.). Więcej…

Z jakiego powodu należałoby postawić na kampanię w social media?

Social media mogą się pochwalić ogromną popularnością, a zainteresowanie nimi stale narasta. Z jakiego powodu się tak dzieje? Więcej…

Będzińskie skarby - co trzeba zobaczyć w tym mieście?

Będzin jest jednym z najbardziej interesujących ośrodków miejskich na terenie Zagłębia. Będzińskie zabytki sprawiają, że wycieczki po terenie Będzina stają się dla wielu z nas wyjątkową lekcją historii. Więcej…
Egzamin w WORD - jak na przykład zdać za pierwszym podejściem?

Z legendarnym egzaminem na prawko wiążą się różnorodne historie. Przeważnie można usłyszeć, iż zaliczenie za pierwszym razem jest niewykonalne. Bezspornie to samo wydarzenie generuje wielki stres i poruszanie. Trzeba znakomicie poznać wszystkie reguły ruchu drogowego, rozsądnie manewrować samochodem i zachować refleks na wypadek nieroztropności pozostałych kierowców. A dodatkowo wciąż pojawiają się pogłoski o twardych egzaminatorach, czy innych nieprzyjemnych okolicznościach. W jaki sposób podejść do egzaminu, aby zaliczyć za pierwszym podejściem.

Daj sobie czas

By porządnie przygotować się do egzaminu na prawo jazdy musisz porządnie zaplanować swój czas. Powinieneś wyśmienicie zapoznać się z topografią miasta. Spróbuj obserwować najbardziej zakorkowane drogi oraz skrzyżowania. Zbadaj, gdzie przebiegają ulubione trasy egzaminatorów. Jeśli oswoisz się z ruchem ulicznym, będziesz odczuwał mniejszy lęk i obawę. Podziel swój czas na teorię i praktykę. Nauka przepisów musi być powiązana szczególnie ze zrozumieniem, a nie z bezmyślnym wkuwaniem. Do Word-u staw się wcześniej. Lepiej trochę zaczekać, niż się spóźnić albo wparować w ostatniej chwili. Pośpiech będzie dodatkowo zwiększał stres i lęk. Jeżeli przybędziesz wcześniej, możesz jeszcze poprzyglądać się ruchowi na placu manerwowym, poskładać w głowie wiedzę i oswoić się z miejscem.

Współpracuj z egzaminatorem

Nader istotną kwestią w czasie egzaminu jest dokładne dostosowywanie się do poleceń osoby egzaminującej. Zwykle w wielkim stresie zapomina się o podstawowych regułach dobrego wychowania. Egzaminator to też człowiek. na pewno jesteś już kolejnym pretendentem na kierowcę, którego trzeba przetestować, może zatem być już nieznacznie rozdrażniony i znużony. Wobec tego bądź zwyczajnie miły i uprzejmy. Staraj się starannie słuchać wskazówek, ale stale przeanalizuj, czy manewr, o którym mówi egzaminator jest zgodny z przepisami. Kwestie bezpieczeństwa to priorytet w nocie egzaminatora. Wykaż, iż umiesz o to się postarać. Korzystaj z lusterek, dokładnie demontruj każdy swój manewr podczas prowadzenia samochodu.

Ćwiczenia to fundament - Lublina nauka jazdy

Znakomite manerwowanie autem jest nadrzędną rzeczą. Wskazane jest postawić na taką szkołę jazdy, w której będziesz mieć możliwość poćwiczyć jazdy na modelu samochodu egzaminacyjnego. To sprawi, iż poczujesz się pewniej. Przejrzałeś potencjał i ograniczenia samochodu, w związku z tym nic cię nie zaszokuje. Niewątpliwie bardzo duże znaczenie ma to, z jakim instruktorem przygotowywałeś się do egzaminu. Dlatego sam dobór szkoły nauki jazdy jest znaczącą rzeczą. Znakomicie, pod warunkiem, że wyłoniłeś jedną z najlepszych szkół, która może poszczycić pochwalić się najwyższą zdawalnością za pierwszym podejściem. Ośrodki szkolenia kierowców nie ukrywają takich osiągnięć, zamieszczają informacje o wysokiej zdawalności w mediach społecznościowych i na stronie internetowej. Co więcej ośrodek szkolenia kierowców, który posiada swoje zaplecze szkoleniowe to też ważna sprawa. Szkoła jazdy OSK Dario z Lublina uprzystępnia swój własny plac manewrowy, na którym kursanci mogą poświęcić stosowną ilość czasu na praktykę manewrów. Ponadto szkoła umożliwia skorzystanie z jazd doszkalających pod kierunkiem doświadczonych instruktorów. Przyjazna atmosfera w trakcie przygotowywania się do egzaminu państwowego na prawo jazdy to niezwykle znacząca kwestia. Wskazane jest przyjść do WORD z przekonaniem, iż zużyło się optymalnie wszystkie warunki rzetelnej nauki jazdy. Jeżeli w ten sposób przygotujesz się do egzaminu na prawo jazdy, bez wątpliwości uda ci się zaliczyć za pierwszym razem. Powodzenia!

Polecamy także:

Jak jeść mniej

Naukowcy dowodzą, iż jedzenie pokrojone na mniejsze kawałki bardziej syci i nagradza niż jednorazowa porcja o tej samej zawartości kalorii, dotyczy to tak samo ludzi jak i zwierząt. Taką preferencję co do doboru postaci pożywienia badacze tłumaczą tym, że jedzenie podane w formie wielu małych kawałeczków wytwarza poczucie większej objętości jedzenia. Więcej…

Bezsenność technologiczna - co to jest

Od dłuższego czasu pojawia się kwestia nowej choroby - bezsenność technologiczna. Pojęcie brzmi tak nadzwyczaj odlegle, że nawet nie myślimy, co znamionuje i czy nas dotyczy. Tymczasem okazuje się, że to sprawa o wymiarze ogólnospołecznym, a nawet globalnym. A zwłaszcza dotyczy społeczności, które w rozległym zakresie są zinformatyzowane i użytkują innowacyjnych technologii. Więcej…

Ekologiczne energooszczędne domy drewniane

Dzisiaj budownictwo domków jednorodzinnych rozwija się w ekspresowym tempie. Tanie kredyty oraz wysokie zarobki zachęcają coraz większa liczbę osób do rozpoczęcia budowy. Zdecydowana większość nowo stawianych domów wykonywana jest w tradycyjnej technologii czyli przy użyciu cegły lub bloczków betonowych. Więcej…

Czym różni się rachunkowość od księgowości?

Choć dla wielu z nas terminy rachunkowość i księgowość oznaczają to samo i powszechnie używamy ich jako synonimów, to w rzeczywistości nimi nie są. Księgowość należy bowiem do jednego z elementów składowych rachunkowości. Aby pokazać różnice, jakie dzielą oba te pojęcia, wyjaśnimy, na czym dokładnie polega rachunkowość oraz jakie działania wchodzą w zakres księgowości. Więcej…

Czy Kraje Bałtyckie to popularny kierunek dostarczania przesyłek kurierskich?

Wysyłanie przesyłek za pośrednictwem firm kurierskich jest bardzo popularną, a zarazem wygodną opcją, jeśli zależy nam na szybkim dostarczeniu przesyłki. Przed nadaniem przesyłka zawsze powinna być odpowiednio zapakowana, aby zapobiec ewentualnemu uszkodzeniu w trakcie podróży. W przypadku niewłaściwego zapakowania i zabezpieczenia paczki, kurier może odmówić jej przyjęcia. Morskie i lądowe przesyłki kurierskie zostają dostarczone do celu zazwyczaj w ciągu siedmiu dni. Czas ten może być jednak ulec zmianie, w zależności od tego, dokąd wysyłamy paczkę. Czy często wysyła się przesyłki do Krajów Bałtyckich? Więcej…