Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Podróże pojedynczo: pozytywne skutki, zamysł oraz propozycje

Wycieczki indywidualnie to kapitalna historia, która jest w stanie dostarczyć moc korzyści, atrakcji a także inspiracji. Wyruszając na wycieczkę sam na sam, spostrzegasz nowatorskie alternatywy, kształtujesz się jako jednostka ludzka i wygrywasz niebywałe przeżycia. W tym artykule zbadamy walory podróżowania sam na sam, poradzimy, jakim sposobem radzić sobie z problemami i zaprezentujemy, jak podróże na osobności mogą nakłaniać do samorozwoju. Więcej…

Jak płacić smartfonem

Dla ludzi mających konwencjonalne telefony komórkowe słowa typu bankowość mobilna czy płatność za pomocą smartfona są nieznane. Za to osoby posiadające smartfona z całą pewnością docenią zalety owych rozwiązań. Więcej…

Do czego służą zbiorniki z powłoką TWS?

W zbiornikach magazynowych z powłoką TWS można przechowywać ciecze chemicznie agresywne, środki spożywcze, takie jak: wino, piwo, ocet, woda pitna, przetwory zbożowe i mięsne oraz półprodukty owocowo-warzywne, a także ścieki oraz produkty naftowe. Dzięki swoim właściwościom mają szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Więcej…

Handel i usługi logistyczne - co musisz wiedzieć o tym kierunku studiów?

Zastanawialiście się kiedyś, co warto studiować? Jaki kierunek wybrać, by zapewnić sobie dobrą pozycję na rynku pracy, atrakcyjną posadę i wysokie zarobki? Bez wątpienia dobrą decyzją będzie handel i usługi logistyczne. Dlaczego? Przeczytajcie. Więcej…

Czym różni się rachunkowość od księgowości?

Choć dla wielu z nas terminy rachunkowość i księgowość oznaczają to samo i powszechnie używamy ich jako synonimów, to w rzeczywistości nimi nie są. Księgowość należy bowiem do jednego z elementów składowych rachunkowości. Aby pokazać różnice, jakie dzielą oba te pojęcia, wyjaśnimy, na czym dokładnie polega rachunkowość oraz jakie działania wchodzą w zakres księgowości. Więcej…
Rodzaje magnetycznych zamków do drzwi

Magnesy, czyli ciała wytwarzające stałe pole magnetyczne, wykorzystywane są w najróżniejszy sposób. Początkowo stosowano je do wytwarzania kompasów, obecnie używane są w wielu urządzeniach elektrycznych, w tym silnikach, prądnicach i rozmaitych miernikach, ale także do produkcji przedmiotów użytku codziennego, a nawet w zabawkach. W poniższym tekście przyjrzymy się bliżej sposobom wykorzystania magnesów w zamkach.

Pasywne zamki magnetyczne

Zjawisko pola magnetycznego, a więc stanu, w którym obserwujemy wzajemne przyciąganie się dwóch lub więcej elementów, od dawna wykorzystywane jest do tworzenia zamków meblowych. Niezwykle prosty w budowie pasywny zamek magnetyczny pozwala na skuteczne zamykanie oraz łatwe otwieranie lekkich drzwiczek, a najczęściej stosowany jest w meblach kuchennych. Od kilku lat zamki magnetyczne są również stosowane w drzwiach, najczęściej bezprzylgowych. Zasada działania takiego układu nie jest skomplikowana: kiedy zamykamy drzwi, zapadka zamka napotykając na pole magnetyczne wywoływane przez magnes w zaczepie w ościeżnicy, powoduje wysunięcie zapadki i jej wskoczenie w otwór. Oby otworzyć drzwi, identycznie jak dla klasycznych zamków trzeba nacisnąć klamkę. Zamki magnetyczne stosowane są głównie w drzwiach wewnętrznych, ale dobrej klasy zamek bębenkowy z solidną metalową zasuwką, można również zastosować w drzwiach wejściowych.

Zamki magnetyczne

"W drzwiach wewnętrznych i zewnętrznych stosuje się rozwiązania, które zapewniają większą trwałość zamka, a nawet tworzenie dodatkowych zabezpieczeń dostępu do pomieszczeń oraz obiektów" – mówi ekspert z firmy DomPolska.

Mechaniczne zamki magnetyczne bardzo często możemy spotkać w nowoczesnych drzwiach wewnętrznych, zwłaszcza bezprzylgowych. Rozwiązania tego typu wykorzystują dwa magnesy: pierwszy z nich znajduje się w zapadce zamka, a drugi w elemencie zamontowanym na ościeżnicy. Kiedy drzwi pozostają otwarte, magnes we wkładce utrzymuje zapadkę schowaną w skrzydle; kiedy zbliżymy je do ościeżnicy, a więc ustawimy skrzydło w pozycji zamkniętej, silniejszy magnes w ościeżnicy przyciąga do siebie zapadkę, co powoduje zatrzaśnięcie drzwi. Zamki magnetyczne zamyka się też na klucz, co skutkuje zablokowaniem zapadki magnetycznej lub w wyższej klasy zamkach magnetycznych: wysuwa się dodatkowa zasuwka. W większości modeli zamków, otwarcie drzwi następuje przez naciśnięcie klamki, a siłę magnetycznego przyciągania znosi siła mechaniczna, wywołana przez użytkownika.

Najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest zamek elektromagnetyczny. Tego rodzaju okucia przeznaczone są przede wszystkim do drzwi w obiektach użyteczności publicznej (w elektronicznych systemach kontroli dostępu). Zamek elektromagnetyczny to zamek, który zawiera w sobie zestaw czujników, które sprawdzają stan zamka, to znaczy np. czy jest otwarty, czy zamknięty. Elektromagnetyczne zamykanie powoduje, że można zdalnie zaryglować drzwi, nie będąc w pobliżu lub odwrotnie - odryglowć drzwi w systemie monitoringu. Zamki elektromagnetyczne stosuje się z bardziej wyrafinowanych systemach kontroli dostępu, instalowanych w bankach lub innych chronionych i monitorowanych instytucjach. Prostszą odmianą systemu elektromagnetycznego są zaczepy magnetyczne w ościeżnicy, które znamy wszyscy z domofonów w klatkach schodowych. Takie rozwiązania można również zastosować w bardziej odpowiedzialnych miejscach, jednak nie jest to rozwiązanie o wysokim bezpieczeństwie. Zamknięcie w systemie z elektrozaczepem następuje tylko na zapadkę zamka w drzwiach. Zasuwka nie zamyka się automatycznie jak dla zamków elektromagnetycznych. Nie jest to zatem rozwiązanie antywłamaniowe.

Polecamy także:

Makro i Mikro ekonomiczne ujęcie logistyki

Logistyką możemy nazwać wszelkie procesy fizycznego przepływu dóbr materialnych jak na przykład surowce lub materiały, wewnątrz przedsiębiorstwa jak i między różnymi przedsiębiorstwami, a także przepływ towarzyszących tym procesom informacji. Ukierunkowana ona jest na maksymalne zaspokojenie potrzeb klienta przy minimalnych kosztach procesów logistycznych. Więcej…

Jeśli innowacja, to po polsku

Myśląc o innowacjach i rewolucyjnych technologiach, na myśl przyjdą nam pewnie amerykańscy naukowcy, japońskie korporacje czy niemieckie firmy. Słowa „Polska” i „innowacja” czy „wynalazek” rzadko tworzą związek frazeologiczny – pora to zmienić! Więcej…

Plusy posiadania rodzeństwa

Uczeni wykazali, iż u osób, posiadających młodsze rodzeństwo obniża się ryzyko zachorowania na alergię, astmę a także ochrania przed otyłością. W starszym rodzeństwie budzi się poczucie odpowiedzialności, oraz atrybuty przywódcze. Więcej…

Biznes w Internecie - trudne zadanie czy przyjemność?

Czy rozmyślasz o prowadzeniu własnego interesu, który jest w stanie działać w internecie? Najwyraźniej w teraźniejszy uwarunkowaniach przeniesienie działalności do netu stanowi drogę do zwycięstwa. Niemniej jednak czy w istocie jest to kłopotliwe wyzwanie? Przyjrzyjmy się temu bliżej, poznając inspirujące pytania i kreatywne pomysły. Więcej…

Puder mineralny L’Oreal - dla kogo przeznaczone zostały kosmetyki mineralne?

W ostatnim czasie bardzo dużo słyszy się o bardzo korzystnym wpływie kosmetyków mineralnych na kondycję naszej skóry twarzy. Pozwalają one nie tylko na wykonanie skutecznego makijażu, ale też w pewnym sensie “leczenie” skóry, która posiada skłonności do nadwrażliwości czy różnych zmian skórnych. Mogą z nich korzystać praktycznie wszystkie kobiety, jednak są one szczególnie polecane w kilku konkretnych przypadkach. Podpowiadamy zatem, dlaczego i kiedy naprawdę warto przerzucić się na mineralne kosmetyki - w tym puder mineralny L’Oreal, który cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród kobiet. Więcej…