Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Jesień - dobry czas na urodziny

Kto ma większe szanse na dożycie setnych urodzin? Okazuje się, że osoby, które urodziły się w miesiącach jesiennych czyli we wrześniu, październiku lub listopadzie mają duże szanse na dożycie 100 lat. Więcej…

Rola zadaszenia w konstrukcji domu

Zadaszenie jest bardzo ważnym elementem domu. W pierwszej kolejności chcemy mieć przecież dach nad głową. Warto wiedzieć, że zadaszenie ma ogromny wpływ na to, jak będzie się żyło na co dzień. Jaka jest rola zadaszenia w konstrukcji domu? Jakie funkcje, poza oczywistą ochroną przed deszczem, spełnia dach? W jaki sposób modyfikuje on parametry całej budowli? Więcej…

Beton towarowy - materiałem wszechstronnego zastosowania

W trakcie budowy robimy wszystko, żeby zaoszczędzić. Jednym z popularnych sposobów jest samodzielne ukręcanie betonu w małej betoniarce. Pomysł dobry, ale tylko w przypadku wykonywania pomniejszych rzeczy, takich jak budowa chodnika czy podjazdu. Więcej…

Jak uzyskać fundusze unijne - warto korzystać ze szkoleń na temat funduszy europejskich

Dotacje europejskie są ważnym źródłem finansowania dla właścicieli firm jak również organizacji pozarządowych. By otrzymać te środki, powinno się korzystać ze szkoleń na temat funduszy europejskich. Więcej…

Leczenie schorzeń u zwierząt za pomocą komórek macierzystych

Komórki macierzyste budzą wielkie nadziej zarówno w leczeniu ludzi, jak i zwierząt. Komórki te mają niezwykle ciekawe właściwości: są niezróżnicowane, mają niezwykłą zdolność do odtwarzania się czyli samoodnowy, potrafią przekształcać się w inne rodzaje komórek dojrzałych. Stosowane dotychczas wyłącznie u ludzi, coraz częściej wykorzystywane są w medycynie weterynaryjnej. Obecnie weterynaryjnym standardem leczenia chorób o podłożu zapalnym, jakimi są np. zmiany zwyrodnieniowe stawów, są głównie steroidowe i niesteroidowe leki przeciwzapalne, które mają ograniczoną skuteczność i powodują wiele skutków ubocznych. Wdrożenie terapii za pomocą komórek macierzystych ma wysoką skuteczność i pozwala uniknąć powikłań. Więcej…
Co warto wiedzieć o recyklingu opakowań jednorazowych?

Recykling ogólnie polega na ponownym przetwarzaniu różnych materiałów (w rezultacie powstają nowe produkty, które mogą zostać ponownie wykorzystane w życiu codziennym). Opakowania jednorazowe, wykonane z plastiku lub papieru, bywają poddane recyklingowi (jeśli zostaną poddane segregacji). Na czym polega ten proces?

Recykling – co to jest?

Recykling jest ekologicznym rozwiązaniem (powiązanym bezpośrednio z segregacją śmieci), którego skutek to zmniejszenie liczby odpadów. Polega na odzyskiwaniu różnych materiałów z surowców odpadowych, które następnie wykorzystuje się do produkcji nowych towarów. W segregacji śmieci wykorzystuje się specjalne pojemniki – zawsze oznaczone odpowiednimi kolorami.

Sklep Cornet DESIGN zajmuje się kompleksową sprzedażą opakowań jednorazowych (np. kubełków, tacek, pudełek na hamburgery, tortille, zapiekanki czy rożki do frytek), które następnie można bezproblemowo poddać recyklingowi.

Jak są oznaczone pojemniki na odpady?

Pojemniki na odpady mogą być niebieskie, żółte, zielone, brązowe, a także czarne lub szare. Pierwszy kolor informuje, że do tego pojemnika należy wrzucać odpady papierowe. Kolor żółty należy do metali i tworzyw sztucznych, natomiast zielony przyporządkowany jest do szkła. Brązowy pojemnik przeznacza się do bioodpadów. Wreszcie kolor czarny to pozostałe odpady, nienadające się do umieszczenia w workach i pojemnikach na segregację.

Jak przebiega recykling plastikowych opakowań jednorazowych?

Opakowania jednorazowe mogą być wykonane z tworzyw sztucznych, papieru, styropianu. Warto szczególnie skupić się na plastiku, który wykorzystuje się najczęściej do ich produkcji.

Recykling tworzyw sztucznych jest wieloetapowym procesem, odbywającym się zawsze w specjalnych zakładach recyklingowych. Polega on na segregacji, rozdrabnianiu, myciu i osuszaniu, wytłaczaniu i końcowych czynnościach.

Segregacja plastiku to rozdzielenie danego odpadu na poszczególne rodzaje. Odbywa się to najczęściej jeszcze w gospodarstwach domowych (tak przynajmniej byłoby najlepiej). Rozdrabnianie polega na pracy specjalnych młynów (w zakładach przetwórczych), które za pomocą noży tnących i sitek siekają wytwory plastikowe. Taki proces zdecydowanie ułatwia transport odpadów. Odpady plastikowe należy oczyścić z różnych zanieczyszczeń (dzięki temu będą ponownie wykorzystane) – odbywa się to w specjalnych wannach wypełnionych detergentami. Wytłaczanie natomiast polega na wytwarzaniu tzw. granulatu z tworzywa sztucznego, który może zostać ponownie przetworzony. Nowy produkt, powstały z recyklingu, jest magazynowany i transportowany do sklepów.

Polecamy także:

Jak uniknąć pomyłek podczas wystawiania faktur? Najczęstsze błędy i jak ich unikać

Wystawianie faktur to niezwykle istotny proces w biznesie. Poprawnie sprofilowana faktura nie tylko potwierdza dokonanie transakcji, ale także stanowi podstawę do rozliczeń podatkowych oraz może wpłynąć na relacje z klientami. Niestety, nawet najdrobniejszy błąd w fakturze może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak opóźnienia w płatnościach czy kłopoty z urzędami skarbowymi. W niniejszym artykule omówimy najczęstsze pomyłki popełniane podczas wystawiania faktur oraz przedstawimy strategie ich unikania. Więcej…

Świadomość w hologramie

W 2011 roku właściciel medialnego koncernu New Media Satrs, 35-letni Dmitrij Itskov założył projekt, jakiego nazwa to „2045”. Celem projektu jest przeniesienie do wnętrza maszyny ludzkiego umysłu, co w założeniu ma zagwarantować poszczególnym ludziom nieśmiertelność. Itskov do tego momentu zainwestował w ten projekt aż 1,43 miliarda dolarów, co bezsprzecznie potwierdza jego wysokie zaangażowanie w tak wyjątkową inwestycję. Jest on utwierdzony w przekonaniu o tym, że już za 30 lat człowiek będzie mógł zdobyć nieśmiertelność - taką tezę wygłosił w dokumentalnym filmie realizowanym przez BBC. Więcej…

Porównanie GPW z innymi rynkami akcji - analiza porównawcza GPW z innymi globalnymi rynkami akcji

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) odgrywa kluczową rolę w polskim systemie finansowym oraz ma coraz większe znaczenie na arenie międzynarodowej. Jednakże, zanim inwestor podejmie decyzję o lokowaniu kapitału na GPW, istotne jest przeprowadzenie analizy porównawczej tego rynku z innymi rynkami akcji, zarówno w Europie Środkowej, jak i globalnie. Więcej…

Jak uzyskać fundusze unijne - warto korzystać ze szkoleń na temat funduszy europejskich

Dotacje europejskie są ważnym źródłem finansowania dla właścicieli firm jak również organizacji pozarządowych. By otrzymać te środki, powinno się korzystać ze szkoleń na temat funduszy europejskich. Więcej…

Esperal lekiem na HIV?

Medykament stosowany w leczeniu alkoholizmu może się okazać skutecznym lekiem przeciw zabójczemu wirusowi. Więcej…