Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Odtruwanie organizmu

Wyzbywanie się szkodliwych substancji z organizmu czasem jest długą walką. Jeżeli nie są skuteczne metody najprostsze, domowe, warto udać się do eksperta, bo może nasza diagnoza jest błędna i nie cierpimy na zbytnie zanieczyszczenie naszego organizmu toksynami pochodzącymi z powietrza oraz jedzenia, ale dolega nam coś poważniejszego. Więcej…

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby chronić swoje uprawy przed silnymi mrozami

Niekorzystne działanie silnych mrozów na uprawy ma swoje odbicie w plonach. Aby uchronić się przed stratami konieczne jest zatroszczenie się o rośliny już na etapie ich kiełkowania. Choć szczególnie niebezpieczna dla upraw jest zima bez śniegu, to przy zastosowaniu odpowiednich metod można zminimalizować siłę jej działania. Więcej…

Styl życia a pokoleniowe dźwięki - harmonia różnorodności społecznej

Aktualnie obserwujemy efektowną mieszankę różnorodnych pokoleń, które współegzystują i oddziałują na kształtowanie się obecnego społecznego oblicz. Pokolenia X, Y, Z i Baby Boomers to całkowicie odmienne grupy, z których każda przenosi wyjątkowe zalety i sposobności do współczesnego życia. Ten taniec rozpiętości trybu życia formuje obecną rzeczywistość, budując fascynującą mozaikę kultury, rozwiązań i zmieniających się kierunków. Więcej…

Nowoczesne technologie w przemyśle

Ewolucja technologiczna nikogo już nie dziwi, urządzenia przejmują na swoje barki coraz to nowe obowiązki które wcześniej wykonywali ludzie. Rozwój technik komputerowych dodał także do przemysłu swoje trzy grosze i pozwolił na inteligentne, precyzyjne i powtarzalne sterowanie urządzeniami mechanicznymi oddając w nasze ręce wyjątkowo pomocne urządzenia. Więcej…

Bruzda czołowa okołoobręczy a halucynacje

Neurobiologom udało się zidentyfikować zmarszczkę na mózgu, której skrócenie ma związek ze skłonnością do halucynacji. Więcej…
Baterie trakcyjne i ich rola w konstrukcji wózków widłowych

Wózki widłowe to sprzęt, który jest niezastąpiony w pracach z ciężkimi ładunkami. Te pojazdy znajdują zastosowanie w magazynach, składach budowlanych, sklepach wielkopowierzchniowych i wszędzie tam, gdzie potrzebne jest szybkie i wygodne przewiezienie i podniesienie na dużą wysokość towarów o dużej masie. Jednym z najważniejszych elementów wózków są baterie trakcyjne. Co to jest i jaka jest ich rola? Dowiedz się więcej.

Wózki widłowe występują w wersji spalinowej i elektrycznej. Te wykorzystywane w pomieszczeniach zamkniętych są zasilane prądem elektrycznym, ponieważ nie wytwarzają spalin i są bezpieczne dla przebywających w obiekcie ludzi. Baterie trakcyjne służą zaś do zasilania energią elektryczną pojazdu podczas pracy.

Budowa baterii

Baterie trakcyjne to akumulatory, które charakteryzują się dużą pojemnością. Jest to niezbędna cecha ich budowy, ponieważ zastosowanie małej pojemności wymagałoby częstego ładowania, a to utrudniałoby pracę przy użyciu wózka. Według pracownika firmy Inicjatywa Północno-Zachodnia "PW", zajmującej się sprzedażą części do wózków widłowych, takie akumulatory mają przeważnie postać baterii kwasowo-ołowiowych z elektrolitem w formie płynnej lub żelowej. Są wyposażone w ogniwa trakcyjne zamknięte w stalowej skrzyni, którą maluje się proszkowo, by zabezpieczyć ją przed korozją.

Ogniwa baterii są często oddzielone od ścian skrzyni podkładkami zrobionymi z polipropylenu. Takie rozwiązanie ma znaczenie dla przepływu ciepła podczas pracy urządzenia. Liczba ogniw, z jakich składa się akumulator, ma wpływ na jego napięcie. Im więcej ogniw, tym będzie ono wyższe.

Rola baterii

Akumulatory trakcyjne są przystosowane do wielogodzinnej pracy i mają bardzo długą żywotność. Można ich używać w niesprzyjających warunkach, takich jak niska temperatura czy wysoka wilgotność. To sprawia, że są szeroko wykorzystywane w wielu urządzeniach, w tym w wózkach widłowych. W przeciwieństwie do akumulatorów rozruchowych, które stosuje się w samochodach, baterie trakcyjne zostały zaprojektowane w ten sposób, aby wytrzymały bardzo dużą liczbę całkowitych rozładowań. Przeciętnie jedno urządzenie można ładować do 1500 razy. Takie rodzaj baterii jest nazywany akumulatorem do głębokich rozładowań.

O bateriach trakcyjnych mówi się jako o sercu pojazdu, ponieważ są głównymi elementami, które pozwalają na jego bezawaryjną pracę. O akumulator trzeba dbać we właściwy sposób. Pierwszą i podstawową zasadą jest niewykonywanie żadnych jego napraw samodzielnie. Specjaliści zajmujący się akumulatorami trakcyjnymi są zdania, że 90% usterek jest spowodowanych właśnie ingerencją użytkownika.

Polecamy także:

28 marca 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

XXV edycja seminarium z cyklu BADANIA NAUKOWE "NOWE ROZPORZĄDZENIE (12/12/2016) PARAMETRYZACYJNE, KATEGORYZACJA JEDNOSTEK NAUKOWYCH W 2017 I PUNKTACJE ZA 2013-16" Warszawa, 28 marca 2017 r. Więcej…

Jak zbudowany jest dystrybutor paliw?

Dystrybutor to podstawowy element wyposażenia zarówno komercyjnych, jak i zakładowych stacji paliw. Urządzenia tego typu mogą być wiszące lub stojące. Obecnie najczęściej korzysta się z modeli samoobsługowych. Niezależnie jednak od sposobu montażu czy użytkowania, dystrybutory posiadają podobną budowę. Jak dokładnie działają dystrybutory paliw i z czego się składają? Więcej…

Trudne dzieciństwo a migrena

Złe przeżycia z czasów dzieciństwa mogą mieć związek z późniejszymi migrenami oraz stanami zapalnymi prowadzącymi do udaru u niektórych kobiet. Naukowcy przeprowadzili badania pośród 140 kobiet w wieku 18 - 50 lat. Więcej…

Informacje wbudowane w rafy koralowe

Wiemy, że na podstawie naturalnych pierścieni, widocznych w środku pnia drzewa, można w trywialny sposób obliczyć, jak wiele lat liczy dany okaz. Analogiczne zjawisko działa też w koloniach koralowców. Szkielety poszczególnych korali kryją w sobie pierścienie, których istnienie odzwierciedla długość życia a zarazem zapewnia możliwość zobaczenia przeszłości tych interesujących organizmów. Więcej…

Jakim badaniom są poddawane sery?

Wszelkiego rodzaju sery są poddawane różnego rodzaju badaniom i testom. W zależności od wybranej metody są one sprawdzane zarówno na etapie przygotowania produktu, jak i po uzyskaniu finalnego artykułu spożywczego. Sprawdzenie ich jakości obejmuje zarówno analizę sensoryczną, jak i fizykochemiczną. Coraz większa część producentów decyduje się na ich weryfikowanie pod kątem zawartości antybiotyków. Co warto wiedzieć o tego typu badaniach? Więcej…