Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Siedem nowopoznanych gatunków żab

Naukowcy odkryli w dżungli znajdującej się na południowym wschodzie Brazylii siedem nieznanych dotąd gatunków żab.   Więcej…

Jakie akcesoria spakować pod namiot?

Przyjemna pogoda zwykle skłania nas do wycieczek i spędzania czasu pod chmurką. W ostatnim czasie ten typ spędzania urlopu stał się niezwykle lubiany. Bezspornie dla każdego biwak jest atrakcyjną przygodą. To nie tylko wypoczynek, lecz zwłaszcza kontakt z przyrodą. Zanim jednakże wyjedziesz w drogę, zapoznaj się z naszym poradnikiem - podpowiadamy, jakie rzeczy przygotować pod namiotWczasy pod chmurką to fantastyczna alternatywa dla zwykłego pobytu w hotelu. Pozostajesz w bezpośredniej bliskości z przyrodą, w oddali od miasta. Możesz obozować w lesie, na polanie albo w pobliżu rzeki. To świetny sposób na wypoczynek, bez pośpiechu i stresu. Nie zapominaj jednak, że pobyt pod gołym niebem wymaga odpowiedniego przygotowania. Musisz przemyśleć miejsce do spania, przewidzieć organizację kuchni polowej i przemyśleć sprawę warunków sanitarnych. W jaki sposób się za to zabrać? Więcej…

Czemu warto się szkolić?

Pomimo, że temat dotyczący szkoleń przewija się od wielu lat, to jednak nadal nie wszyscy odczuwają potrzebę doskonalenia swoich umiejętności. Paradoksalnie, korzystają na tym ci, którzy nie żałują czasu i funduszy na zdobywanie certyfikatów – pracodawcy patrzą na nich bowiem zdecydowanie przychylniejszym okiem. Więcej…

Tajemnice głebin morskich

Drobna mątwa z Hawajów Euperymna scolopes osiągająca długość 3 cm i ważąca zaledwie 2,5 grama przyciąga dużą uwagę specjalistów. Powodem tego zaiteresowania jest jej zdolność emitowania bardzo intensywnego światła. Więcej…

Paleontologia, czyli wszystko o życiu gadów kopalnianych

Paleontologia, czyli dziedzina wiedzy zajmująca się rozpoznawaniem organizmów żywych tylko na podstawie znalezionych skamieniałości, jest dziedziną stale się rozwijającą. W zasadzie to bardzo współczesną, chociaż brzmi to nieco abstrakcyjnie, jeśli wziąć pod uwagę, że w całości dotyczy prehistorii. Więcej…
Jak zbudowany jest dystrybutor paliw?

Dystrybutor to podstawowy element wyposażenia zarówno komercyjnych, jak i zakładowych stacji paliw. Urządzenia tego typu mogą być wiszące lub stojące. Obecnie najczęściej korzysta się z modeli samoobsługowych. Niezależnie jednak od sposobu montażu czy użytkowania, dystrybutory posiadają podobną budowę. Jak dokładnie działają dystrybutory paliw i z czego się składają?

Z czego składa się dystrybutor paliw?

Dystrybutory paliwa to instalacje pomiarowe, które zgodnie ze swoją nazwą dystrybuują, czyli rozprowadzają paliwo ze specjalnych zbiorników naziemnych lub umieszczonych pod ziemią, np. marki Kingspan, i dostarczają je bezpośrednio do baku pojazdu. W tym celu dystrybutor musi być wyposażony w pompę elektryczną, która pomoże w utworzeniu ciśnienia niezbędnego do zassania cieczy ze zbiornika. Poza tym niezbędnym elementem wyposażenia dystrybutora jest specjalny, giętki wąż zakończony pistoletem, dzięki któremu można precyzyjnie dozować paliwo. Warto zaznaczyć, że dystrybutor paliw to w rzeczywistości potoczne określenie dla odmierzaczy paliw ciekłych. Właściwa nazwa tych urządzeń związana jest z pełnioną przez nie funkcją precyzyjnego odmierzania ilości tankowanego paliwa i przeliczania wyniku na cenę. W tym celu dystrybutory paliwa wyposażone są w specjalne liczniki przepływowe działające w oparciu o turbinowe systemy umożliwiające pomiar przepływu płynów, a także wyświetlacze i rejestratory danych. Nowoczesne cyfrowe liczniki, które znajdziemy np. w ofercie firmy MiM, przetwarzają dane na temat bieżących i poprzednich tankowań. Inne rozwiązania stosowane w tym celu to liczniki mechaniczne oraz pistolety z autostopem do mini dystrybutorów.

Dodatkowe rozwiązania w dystrybutorach paliw

Chociaż podstawowe elementy budowy wszystkich dystrybutorów paliw są podobne, to jednak poszczególne urządzenia mogą różnić się funkcjonalnością. Dobrym przykładem może być system pomiarowy. Niektóre dystrybutory, zwłaszcza te przeznaczone na użytek prywatny, np. w systemach zakładowych, posiadają jedynie licznik ilości tankowanego paliwa, natomiast pozostałe, czyli te wykorzystywane na stacjach komercyjnych, wzbogacone są o moduł przeliczający ilość paliwa na kwotę, którą trzeba za nie zapłacić. Dystrybutory paliw mogą także różnić się ilością punktów wydawczych. Inne dodatkowe rozwiązania stosowane w dystrybutorach to np. zdolność zapamiętywania tankowań, a także identyfikacji użytkowników, co stanowi popularne rozwiązanie m.in w firmach transportowych. Nowoczesny i funkcjonalny dystrybutor paliwa to podstawa wygodnego tankowania.

Polecamy także:

Co to jest rekuperacja?

Odzyskiwanie ciepła z wentylacji zwane jest powszechnie rekuperacją. Proces ten polega na ogrzewaniu świeżego powietrza napływającego do budynku ciepłem powietrza które jest z niego wywiewane. Jest to możliwe dzięki rekuperatorowi - urządzeniu, które dzięki specyfice swojego działania pozwala na zmniejszenie strat ciepła, wynikających z wentylacji pomieszczeń. Więcej…

Jak wystrój wnętrza wpływa na nasze usposobienie?

W architekturze wnętrz niezwykle drobiazgowo dba się o stylistykę i ergonomiczność urządzanych powierzchni. Nie od dziś jednak wiadomo, że przestrzeń, która nas otacza ma bardzo kolosalny znaczenie na nasze samopoczucie i usposobienie. Dlatego obecne, nowoczesne nurty architektoniczne mocno inspirują się psychologią, behawiorystką, czy socjologią. Powstające więc obecnie projekty dbają nie jedynie o piękno i wygodę domu, ale również o dobre nastrój jego mieszkańców. Ale zanim pobiegniesz do najdroższego architekta w mieście, dowiedz się, w jaki sposób wystrój wnętrza oddziałuje na nasz usposobienie i co sam zdołasz zmienić. Więcej…

Podróżnicze Inspiracje: Egzotyczne Destynacje w Zasięgu Ręki

Podróżowanie to nie tylko przemieszczanie się z punktu A do punktu B. To także odkrywanie nowych kultur, smaków i zapachów. W dzisiejszych czasach, gdy świat stał się bardziej dostępny niż kiedykolwiek wcześniej, egzotyczne destynacje są dosłownie w zasięgu ręki. Dla tych, którzy marzą o niezapomnianych przygodach w egzotycznych zakątkach świata, nie ma już przeszkód. Oto kilka inspirujących miejsc, które mogą być celem Twojej kolejnej podróży. Więcej…

Wychowanie dzieci w czasie pandemii

Wyedukować, przechować, czy separować? Czyli kilka spostrzeżeń o zajmowaniu się dzieci w erze pandemii Covid-19.Pandemia Covid 19, to okoliczności dla nas wszystkich męcząca jak również niepokojąca. Od dwóch lat jesteśmy bombardowani statystykami, a nasze egzystencja społeczne opiera się już nie na regułach savoir vivre, lecz na obostrzeniach i reżimie sanitarnym. Jednak wierzcie mi, istnieje w tym wszystkim jeszcze coś trudniejszego niż tylko unikanie zakażenia. Coś, co nie traktuje tylko nas, dorosłych. Bowiem odnosi się do przyszłych pokoleń, do naszych dzieci oraz skutków ich wychowywania w czasach pandemii Covid-19. Więcej…

Autotransfuzja czyli czy można być krwiodawcą dla samego siebie?

Przetaczanie krwi i jej składników wyzwala niejednokrotnie skrajne emocje. Z jednej strony ratuje życie jednak jest obarczone pewnym ryzykiem. Przede wszystkim ryzykiem przeniesienia zakażeń chorób przenoszonych drogą krwi oraz możliwością wystąpienia powikłań poprzetoczeniowych inaczej mówiąc reakcji niepożądanych. Niejednokrotnie należy przezwyciężyć strach pacjenta przed podaniem krwi jako ludzkiej tkanki, a czasami uszanować przekonania religijne, które zakazują podawania krwi. Więcej…