Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Najsłynniejszy deptak w Polsce - Monciak

Wczasy nad morzem to wspaniała przygoda, którą ma szansę przeżyć każdy z nas. Co warto zwiedzić podczas relaksu na obszarze tak wspaniałego miasta jakim jest Sopot? Więcej…

Jak uniknąć pomyłek podczas wystawiania faktur? Najczęstsze błędy i jak ich unikać

Wystawianie faktur to niezwykle istotny proces w biznesie. Poprawnie sprofilowana faktura nie tylko potwierdza dokonanie transakcji, ale także stanowi podstawę do rozliczeń podatkowych oraz może wpłynąć na relacje z klientami. Niestety, nawet najdrobniejszy błąd w fakturze może prowadzić do nieprzyjemnych konsekwencji, takich jak opóźnienia w płatnościach czy kłopoty z urzędami skarbowymi. W niniejszym artykule omówimy najczęstsze pomyłki popełniane podczas wystawiania faktur oraz przedstawimy strategie ich unikania. Więcej…

Warsztaty "ŚRODKI UNIJNE DLA SEKTORA NAUKI, BADAŃ I ROZWOJU W NOWEJ PERSPEKTYWIE FINANSOWEJ 2014-2020"

Warszawa, 2 grudnia 2015r.Celem szkolenia jest przybliżenie uczestnikom i uczestniczkom zasad realizacji projektów naukowych, badawczych i B+R w ramach Nowej perspektywy finansowej 2014-2020 - czyli kto, kiedy, na co i ile środków będzie mógł pozyskać. Uczestnicy i uczestniczki nabędą wiedzę pozwalającą przygotować się do skutecznego aplikowania o środki unijne w ramach przyszłej perspektywy finansowej. Dzięki tej wiedzy będą mogli oszacować swoje szanse na dofinansowanie oraz wybrać te obszary, które mogą być dla nich szczególnie atrakcyjne. Więcej…

Telematyka

Rozwój techniki przyczynił się do rozwoju komunikacji zdalnej, na odległość. Telekomunikacja to komunikacja na odległość za pomocą dźwięków, słów, obrazów lub innych informacji. Może byś dwukierunkowa lub radiowa. Więcej…

RCIN – Otwiera Polską naukę na świat!

RCIN, czyli Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych powstało w 2010. Powstanie platformy wiąże się z pojawieniem się oddolnej inicjatywy Instytutów należących w większości do Polskiej Akademii Nauk. Celem tej inicjatywy ucyfrowienie zasobów naukowych i ich jak najszersze upowszechnianie. Więcej…
Rękawice gumowe - w jaki sposób powstają?

rekawice-mGumowe rękawice znajdują powszechne zastosowanie w medycynie, przemyśle spożywczym oraz policji - w laboratoriach kryminalnych i na miejscach popełnionego przestępstwa. Korzystają z nich rybacy i pracownicy hut, platform wydobywczych i fabryk, strażacy, a także prywatne osoby w przydomowych ogrodach. Ze względu na rodzaj i grubość to produkty równie często stosowane w przemyśle ogrodniczym i ochronnym np. w straży pożarnej.

rekawice- Rękawice pokryte PCV są wodoszczelne i odporne na chemikalia. Ich produkcja może się różnić ze względu na ich rodzaj; kolejne etapy będą wyglądać inaczej w fabryce specjalizującej się w rękawiczkach medycznych, a inaczej w miejscu produkcji grubych rękawic ochronnych - tłumaczy specjalista z firmy Larkis, wykonującej m.in. rękawice gumowe. - W przypadku tych drugich ogromne znaczenie ma wygoda użytkowania, a przede wszystkim dokładne wykonanie pod kątem ochrony dłoni przed działaniem niekorzystnych warunków - dodaje.

Pierwszy etap produkcji rękawic rozpoczyna się w krajalni - tam, za pomocą prasy i zestawu wykrojników wycina się z dobrej jakości materiału (najczęściej bawełny lub flaneli z jej domieszką) elementy przyszłych rękawic. Dzięki dobrej jakości urządzeniom można wyciąć nawet dwadzieścia warstw poszczególnych elementów naraz. Ten krok to początek powstawania wyściółki, która podniesie komfort użytkowania. Wycięte elementy zostają zszyte. Kolejnym krokiem jest przyszycie ściągacza wykonanego z bawełny z domieszką lycry. Zszyte rękawice, do tej pory odwrócone na lewą stronę, dopiero przy nakładaniu na specjalne stalowe dłonie zostają przewrócone na właściwą, a następnie wyprasowane pomiędzy dwoma walcami. Z maszyny rękawice trafiają na przenośnik, a później do pracownika, którego zadaniem jest kontrola jakości każdej rękawiczki oraz połączenie ich w pary. W tym czasie w innej części fabryki przygotowuje się mieszankę PCV, którą pokrywa się rękawice. Jej skład może zmieniać się w zależności od modelu rękawicy, chociaż zazwyczaj jest to składowa elementów takich jak barwnik oraz kilka różnych chemikaliów. Do mieszanki dodaje się jeszcze substancje antybakteryjne i antygrzybiczne po to, aby rękawica w miarę upływu użytkowania nie zatrzymywała zapachu potu.

Rękawice należy nałożyć na metalowe modele dłoni na przenośniku i opalić je nad palnikiem gazowym. Taki płomień oczyszcza je z kurzu i niedoskonałości takich jak sterczące nitki. Następny etap "wędrówki" to zanurzenie rękawicy w kąpieli mieszanki PCV, której nadmiar spływa na specjalnie podstawione w tym celu płyty. Dzięki ruchowi obrotowemu przenośnika mieszanka pokrywa równomiernie całą rękawicę i nie zbiera się w jednym miejscu np. na koniuszkach palców. Następnie rękawice wędrują do pieca, gdzie schną przez ok. dwadzieścia minut, później spędzają kilka minut w komorze chłodzącej.

- Rękawice mogą powstawać także przez "kąpiel" w innych mieszankach m.in. na bazie lateksu i kauczuku, mogą być także dodatkowo pudrowane lub pokrywane dodatkowymi warstwami mieszanki na wewnętrznej stronie dłoni. Przede wszystkim tego typu produkty powinny spełniać liczne kryteria, wymogi oraz normy, tylko dzięki temu rękawica będzie mogła spełniać wszystkie swoje funkcje jak najlepiej - podsumowuje specjalista Larkis.

Polecamy także:

Paleontologia, czyli wszystko o życiu gadów kopalnianych

Paleontologia, czyli dziedzina wiedzy zajmująca się rozpoznawaniem organizmów żywych tylko na podstawie znalezionych skamieniałości, jest dziedziną stale się rozwijającą. W zasadzie to bardzo współczesną, chociaż brzmi to nieco abstrakcyjnie, jeśli wziąć pod uwagę, że w całości dotyczy prehistorii. Więcej…

W jaki sposób przebiega montaż basenów?

Kiedy już zdecydowaliśmy się na wybudowanie basenu na naszej działce, ważne jest, abyśmy zapoznali się z technikami ich montażu. Proces ten pozwoli nam się przygotować na ewentualne zmiany w krajobrazie zarówno w trakcie budowy wymarzonego kąpieliska oraz w późniejszym czasie. Więcej…

Czy warto czytać książki po angielsku?

Uczenie się języka to nie taka prosta sprawa. W wielu przypadkach z trudem poświęcić nam na nią czas bądź wykrzesać u siebie troszkę motywacji. Na szczęście jest na to prosta oraz skuteczna strategia. Wystarczy rozpocząć czytanie książki w języku, jakiego się uczymy. Świetnie sprawdzi się to podczas nauki języka angielskiego, przede wszystkim w przypadku książek pisanych w prosty i zwięzły sposób! Więcej…

Tabletowy zawrót głowy

Zjawisko tabletów nie przestaje zdumiewać. Z roku na rok urządzenia te zyskują na popularności, a ich handel wciąż wzrasta. Z uwagi na nieduże rozmiary jak również ogromną gamę możliwości  tablety są dobrą alternatywą dla laptopów. Fakt, iż tablet możemy zabrać wszędzie i w każdym miejscu z niego skorzystamy, co sprawia, że urządzenia te trwale zadomowiły się w naszych domach. Więcej…

Live streaming i rejestracja video pogrzebu – kiedy warto skorzystać z takich usług?

Nowoczesne technologie to już nie tylko sprzęty, urządzenia i narzędzia, które wykorzystujemy w domu, w tym w celach rozrywkowych. Nowoczesność wkracza w świat związany z uroczystościami pogrzebowymi. W obecnych czasach, uwzględniając rozmaite sytuacje w kraju czy na świecie, ale i mając na względzie prywatne ograniczenia, jesteśmy w stanie uczestniczyć w pogrzebie nie tylko będąc na miejscu. Wśród domów pogrzebowych znajdujemy usługi nagrywania ceremonii pogrzebowej, a także transmisji na żywo. Dlaczego i w jakich przypadkach warto skorzystać z takich opcji? Więcej…