Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Mieszalniki tworzyw sztucznych – precyzyjna mieszanka podstawą produktów wysokiej jakości

Do wykonania dobrej jakości produktu niezbędne są odpowiednie tworzywa. Od odpowiedniego doboru proporcji oraz samych materiałów zależy czy efekt finalny będzie satysfakcjonujący. Dzięki mieszalnikom do tworzyw sztucznych będziemy mieli gwarancję, że towar przez nas produkowany jest najwyższej jakości. Więcej…

Na całym świecie znane są przypadki zakażonej żywności

W dzisiejszych czasach, kiedy import i eksport prawie nie ma żadnych granic, żywność jest transportowana na skalę masową. Dostarczenie zdrowego produktu, który każdego dnia trafia na talerze około 6 miliardów ludzi, jest ogromnym wyzwaniem. Wyzwaniem, z którym mierzą się firmy produkujące produkty spożywcze, firmy transportowe i magazynowe, a także sklepy, które również muszą zapewnić właściwe warunki przechowywania żywności. Więcej…

Podstawowe akcesoria do sitodruku

Sitodruk - jedna z najstarszych metod drukarskich nadal ma mocną pozycję na rynku poligraficznym. Decydują o tym proste zasady w opanowaniu tej techniki, niskie koszty wykonania w niej dużych nakładów oraz uniwersalne zastosowanie. W ten sposób zadrukujemy papier i tekturę, ale też dowolny rodzaj tkaniny, tworzywa sztuczne i ceramikę. Jednak o rezultatach sitodruku decyduje w dużej mierze wybór akcesoriów. Konkretnie jakich? O to zapytaliśmy eksperta z firmy FUJIFILM Sericol Polska. Więcej…

Pisarz z komputera

Katalog zawodów, w których ludzie zastępowani są przez machiny, ciągle poszerza się. W roku 2016 został dodany następny z nich, a dokładnie zawód powieściopisarza. Choć zdaje się to niesłychane, to jak się okazuje, iż dzięki sztucznej inteligencji wykonalne jest wykreowanie oryginalnej powieści. Więcej…

Rękawice gumowe - w jaki sposób powstają?

Gumowe rękawice znajdują powszechne zastosowanie w medycynie, przemyśle spożywczym oraz policji - w laboratoriach kryminalnych i na miejscach popełnionego przestępstwa. Korzystają z nich rybacy i pracownicy hut, platform wydobywczych i fabryk, strażacy, a także prywatne osoby w przydomowych ogrodach. Ze względu na rodzaj i grubość to produkty równie często stosowane w przemyśle ogrodniczym i ochronnym np. w straży pożarnej. Więcej…
Oczyszczalnie dwukomorowe - co to takiego?

dom-mKażdy, kto stanął przed wyborem rodzaju instalacji przydomowej oczyszczalni ścieków, musi wziąć pod uwagę między innymi: liczbę mieszkańców, ilość ścieków, charakter obiektu, wielkość działki oraz rodzaj gruntu. Na terenach, gdzie przeważa rozproszona zabudowa i budowa długich sieci kanalizacyjnych jest zbyt kosztowna, przydomowe oczyszczalnie ścieków są doskonałym rozwiązaniem. Wprawdzie budowa tego typu instalacji nie należy do tanich, ale jej eksploatacja na pewno jest tańsza niż koszty wywozu ścieków z szamba. Czas zwrotu kosztów budowy dobrej przydomowej oczyszczalni wynosi maksymalnie 5 lat, w zależności od rodzaju zastosowanej technologii.

domWybrana technologia oczyszczania ścieków powinna być dostosowana do warunków gruntowych działki. Różne technologie stosuje się na gruntach przepuszczalnych, nieprzepuszczalnych i o wysokim poziomie wód. Istnieje dużo firm, które wykonają projekt i zajmą się budową naszej przydomowej oczyszczalni (np. firma Frukko), dzięki czemu zaoszczędzimy na czasie i zyskamy gwarancję dobrego wykonania.

Aktualnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów przydomowych oczyszczalni ścieków. 
Jednym z nich są oczyszczalnia  z zastosowaniem dwukomorowych osadników gnilnych, które stają się coraz bardziej popularne z uwagi na swoje zalety. Osadniki dwukomorowe są lepsze z uwagi na fakt, iż posiadają one tak jak w frukko.pl całościową szczelną przegrodę przez środek zbiornika, która dzieli osadnik na dwie części. Dzięki centralnie umieszczonemu włazowi jest bezproblemowy dostęp do obu komór. Osadnik dwukomorowy w pierwszej komorze separuje nam ściek gruby od wodnistego. Wodnisty przepływa do drugiej komory. Dzięki oddzieleniu ścieków, w drugiej komorze znajduje się ściek wodnisty pozbawiony większości elementów stałych co przedłuża żywotność całego systemu z drenażem włącznie.

W skład takiej oczyszczalni wchodzi: osadnik gnilny, drenaż rozsączający, kosz filtracyjny (filtr doczyszczający), studzienka rozprowadzająca, rury drenażowe, drenaż rozsączający (przeważnie żwir) oraz wentylacja niska.

Dwukomorowy osadnik gnilny jest pierwszym elementem instalacji. Następuje w nim wstępne podczyszczanie ścieków, polegające na oddzieleniu ścieków cięższych od lżejszych(proces sedymentacji ). Związki lżejsze, takie jak oleje i tłuszcze, wypływają na powierzchnię, a cięższe opadają na dno. W wyniku procesów biologicznych część osadu z dna przekształca się w związki rozpuszczalne, które wraz z wodą przenikają do następnego etapu oczyszczania. Natomiast substancje nierozpuszczalne pozostają na dnie i trzeba je usuwać przynajmniej raz na dwa lata lub w zależności od potrzeby. Na wylocie osadnika znajduje się filtr doczyszczający, którego zadaniem jest zatrzymanie ewentualnych zawiesin. W oczyszczalniach dwukomorowych firmy FRUKKO filtr nie wymaga wyjmowania go przy czyszczeniu. Jest on wykonany z tworzywa co ułatwia eksploatację oczyszczalni.

Aby przyspieszyć proces fermentacji stosuje się tzw. bioaktywator np.: FRUKKO BAKTO ACTIV, które wlewa się lub wsypuje np.: do toalety skąd przenikają do osadnika. Najczęściej osadniki są wykonywane z tworzyw sztucznych. Osadniki oferowane przez Frukko Twoje Oczyszczalnie wykonywane są z PEHD czyli polietylenu wysokiej gęstości w 100 % bez dodatków przemiału pochodzącego z mielenie połamanych elementów z w/w tworzywa. Stosowanie polietylenu z przemiału osłabia zbiorniki. Osadniki firmy frukko.pl są wykonywane metodą rotomouldingu dzięki czemu są monolitycznymi zbiornikami co zabezpiecza przez przeciekami i rozszczalnianiem jak w przypadku zbiorników klejonych.

Częściowo oczyszczone ścieki przepuszczane są przez filtr doczyszczający i skierowane do studzienki rozdzielczej. Dzięki specjalnej budowie, studzienka ta zapewnia równomierny rozpływ ścieków do rurek drenażowych i do podłoża rozsączającego, gdzie następuje końcowe oczyszczanie przy udziale bakterii tlenowych. Ścieki rozprowadzone za pomocą rur drenażowych przesiąkają do warstwy gruntu, gdzie następuje proces biologicznego rozpadu na substancje mineralne. Potem ścieki ostatecznie przedostają się do wód gruntowych.

Warto powierzyć wykonanie oczyszczalni doświadczonej firmie, która zajmie się jej montażem, od początku do końca. Godną polecenia jest firma Frukko, która gwarantuje wysoką jakość produktów połączoną z profesjonalną obsługą i fachowym doradztwem.

Polecamy także:

Drewno vs cegła - domki z drewna

Domy mieszkalne z drewna to tak naprawdę budowlane puzzle. Wysublimowana technologia, z przyczyny której powstaje nowomodny dom przy śladowym zagospodarowaniu produktów budowlanych i zoptymalizowanej pracy wykonawców bywa konkurencją dla domów stawianych tradycyjnie, czyli z betonu komórkowego lub cegły. Dlatego też domy drewniane posiadają spore krąg entuzjastów. Konstrukcje z drewna własną popularność zawdzięczają fundamentalnym zaletom drewna tj. trwałość konstrukcyjna, optymalna izolacja, znikoma bezwładność termiczna, prostota obróbki oraz wysoki plus estetyczny. Z drewna można wznosić domy przeróżnej wielkości, o możliwej strukturze (w miarę dopuszczalnej przez reguły budowlano-remontowe) i w różnych technikach spojenia (na wpusty, na kołki, na suchoitp.). Więcej…

Czy historia musi być nudna?

Historia magistra vitae est", czyli historia jest nauczycielką życia - to słowa Cycerona, pisarza sprzed naszej ery. Nie da się ukryć, że obserwując tę gałąź życia społecznego można odnieść takie wrażenie. Pamiętajmy, historia nie musi być nudna i często towarzyszy jej przypadek czy też decyzja, która ma wpływ na losy świata. Kim by był Św. Paweł gdyby nie spadł z konia? Jak wyglądałaby edukacja kobiet, gdyby nie Maria Skłodowska-Curie? Dziś w naszym artykule przedstawię 3 fakty, które moim zdaniem zmieniły sposób życia człowieka na Ziemi oraz ukształtowały przyszłe pokolenia. Więcej…

Międzynarodowy Dzień Wróbla

Data 20 marca jest ustanowiona jako Międzynarodowy Dzień Wróbla. Nasz kraj zamieszkuje 5 - 7 milionów par wróbli. Niestety ich liczebność na obszarze miejskim nieustannie maleje. Gatunek tego ptaka to jeden z najbardziej rozpowszechnionych na całym świecie. Wróbla spotkamy niemalże na każdym kontynencie, w naszym kraju jest to ptak bardzo popularny i dobrze znany. Więcej…

Na co zwracać uwagę przy zakupie aut używanych?

Kupno używanego samochodu odpowiadającego naszym marzeniom i wymaganiom bywa niezwykle trudne. Nawet jeśli znajdziemy auto, które nie tylko podoba nam się pod względem wizualnym, ale także jest odpowiedniej wielkości i ma wymagane przez nas parametry, nie zawsze powinniśmy je kupić. Bardzo ważny jest stan wszystkich jego elementów oraz komplet dokumentów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując używany samochód. Więcej…

Na czym polega logistyka odzysku?

Logistyka włącza nie tylko procesy prowadzące od producenta do konsumenta, ale również odwrotne. Zajmuje się nimi logistyka odzysku, którą określa się proces planowania, wdrożenia, a także kontroli przepływu towarów od miejsca konsumpcji do miejsca pochodzenia. Głównym celem logistyki odzysku jest odzyskanie wartości czy też właściwe zagospodarowanie surowcami, półproduktami i produktami gotowymi. Więcej…