Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Z jakich etapów składa się produkcja cementu?

Cement to jeden z podstawowych materiałów wiążących, który jest stosowany we wszystkich rodzajach budownictwa. Dzięki swoim szczególnym właściwościom jest obecny niemalże wszędzie. Domy, biurowce, mosty i ulice, tunele, lotniska oraz chodniki - to wszystko powstaje przy użyciu cementu. Z racji jego powszechności warto wiedzieć jak powstaje ten materiał, który w tak znaczący wpłynął światową architekturę. Więcej…

Sympozjum poświęcone Wielkiej Mgławicy w Orionie

W Warszawie odbędzie się sympozjum zadedykowane Ogromnej Mgławicy w Orionie. Kilkudziesięciu badaczy z całego świata podejmie współpracę w rozpoczynającej się niedługo w Warszawie naradzie naukowej zadedykowanej Wielkiej Mgławicy w Orionie - obwieściła przedstawicielka Lokalnego i Naukowego Komitetu Organizacyjnego rady. Więcej…

Jak zrobić aparaturę do bimbru?

Bardzo wiele osób zainteresowanych jest wyrobem alkoholu w domowych warunkach – nie tylko ze względu na to, że można go uzyskać mniejszym nakładem środków finansowych, ale dlatego, że „to, co swojskie i domowe, jest lepsze niż to, co ze sklepu”. Być może coś w tym jest, jednak aby wyrabiać bimber „profesjonalnie” w domu i nie narazić przy okazji swojego zdrowia, trzeba nieco znać się na tym, wiedzieć jak stworzyć specjalną aparaturę. Warto też mieć świadomość pewnych kwestii prawnych dot. wyrobu bimbru. Więcej…

Dozowanie precyzyjne

Pogoń producentów za obniżeniem kosztów produkcji, zwiększeniem jej efektywności i poprawieniu jakości wytwarzanych przez siebie produktów najczęściej wymaga bardzo dużej precyzji. Nowoczesne technologie stosowane w przemyśle, dzięki komputeryzacji i wsparciu zaawansowanych układów automatycznego sterowania, pozwalają tę precyzję uzyskać i wykorzystać na każdym etapie procesu produkcyjnego. Dzięki temu nawet masowo wytwarzane produkty charakteryzują się wysoką jakością i niewielkim rozrzutem jakościowym. Więcej…

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby chronić swoje uprawy przed silnymi mrozami

Niekorzystne działanie silnych mrozów na uprawy ma swoje odbicie w plonach. Aby uchronić się przed stratami konieczne jest zatroszczenie się o rośliny już na etapie ich kiełkowania. Choć szczególnie niebezpieczna dla upraw jest zima bez śniegu, to przy zastosowaniu odpowiednich metod można zminimalizować siłę jej działania. Więcej…
Ekologia na co dzień

ekologia na co dzien-mW dzisiejszych czasach temat eko jest bardzo modny. Media zalewają nas falą ciągle to nowych informacji odnośnie tego, jak ważne jest bycie eko i na jakie korzyści dla naszej planety przełożą się nasze działania. Koncerny kosmetyczne otwierają nowe linie produkcyjne, na których powstają kosmetyki, które mają tylko i wyłącznie składniki pochodzące z eko upraw.

Ekologia w naszym życiu powinna zajmować bezwzględnie naczelne miejsce. Bycie eko na co dzień nie wymaga od nas wielkiego wysiłku. Są to proste czynności, do wykonywania których można się przyzwyczaić tak, jak do mycia zębów. Tym bardziej, jeśli te wszystkie czynności można ze sobą połączyć.

Każdy popełnia te małe grzechy, które przyczyniają się do niszczenia naszej planety. Ilu z nas zostawiło włączone światło lub telewizor w pokoju, przebywając jednocześnie w innym pomieszczeniu? Ilu nie dokręciło wody w łazience lub kuchni? Można uważać, że to nic w porównaniu do reszty świata. Ale należy mieć na uwadze właśnie tę resztę świata, która popełnia te same błędy tego samego dnia. Warto zmienić odrobinę swoje nawyki, by przyczynić się do poprawy kondycji naszego środowiska. Jednak sukces tkwi w ilości -im więcej ludzi będzie świadomych tego, że takie zmiany pozwolą sukcesywnie poprawiać stan środowiska naturalnego, tym lepiej.

Ekologia na co dzień to nic strasznego, wystarczy sugerować się tym, co jest słuszne dla środowiska. W końcu robimy przysługę sobie, przecież każdy woli żyć w świeżym, naturalnym otoczeniu bez zanieczyszczonej wody i powietrza. Wpływa to na naszą jakość życia, a co za tym idzie na jakość naszej pracy.

Małymi kroczkami można dojść do dużych rzeczy. Dlatego dobrze jest słuchać apelów, które wzywają nas do tak prostych czynności jak zakręcanie wody podczas mycia zębów i gaszenie światła.

Codziennie, kiedy używasz wody postaraj się ją później dokładnie zakręcać. Zawsze sprawdź czy z kranu przypadkiem nie kapią niepotrzebnie krople drogocennej wody (my ją mamy pod dostatkiem, ale na świecie nie brakuje państw cierpiących na ogromną suszę). W momencie mycia naczyń, nalej wodę do drugiej komory zlewu lub osobnej miski, gdzie umyjesz naczynia, a dopiero potem je razem opłuczesz. Kiedy coś ściągnęło cię do drugiego pokoju, a potem przypominasz sobie, że w drugim zostawiłeś włączoną lampkę, nie machaj na to ręką, tylko po prostu ją wyłącz. Czynność zajmie Tobie zaledwie kilka sekund, a powtarzana codziennie, kiedyś nie będzie w końcu konieczna.

Kiedy będziesz takie właśnie czynności wykonywał odruchowo, wtedy będzie można mówić o sukcesie, bo udało ci się przezwyciężyć stare nawyki zastępując je nowymi.

Bycie eko możemy wykorzystywać w każdej dziedzinie życia. Możemy propagować ekologię po przez ubieranie się w second handach, dbanie o cerę naturalnymi kosmetykami, zamienić plastikową torbę na materiałową. Częściej zamieniać, o ile to możliwe, samochód na rower.

Pojęcie ekologii i dbanie o naszą planetę powinno towarzyszyć nam każdego dnia we wszystkich czynnościach, jakie wykonujemy. Dzięki temu, z dnia na dzień zdołamy przyzwyczaić się do realizowania postanowień ekologicznych, co z kolei przyczyni się odzyskiwania świeżego, naturalnego środowiska.

ekologia na co dzien

Polecamy także:

Wychowanie dzieci w czasie pandemii

Wyedukować, przechować, czy separować? Czyli kilka spostrzeżeń o zajmowaniu się dzieci w erze pandemii Covid-19.Pandemia Covid 19, to okoliczności dla nas wszystkich męcząca jak również niepokojąca. Od dwóch lat jesteśmy bombardowani statystykami, a nasze egzystencja społeczne opiera się już nie na regułach savoir vivre, lecz na obostrzeniach i reżimie sanitarnym. Jednak wierzcie mi, istnieje w tym wszystkim jeszcze coś trudniejszego niż tylko unikanie zakażenia. Coś, co nie traktuje tylko nas, dorosłych. Bowiem odnosi się do przyszłych pokoleń, do naszych dzieci oraz skutków ich wychowywania w czasach pandemii Covid-19. Więcej…

Czy kontrolować parabanki?

Bankowość jest jednym z najbardziej kontrolowanych sektorów gospodarki. W Polsce najważniejszą instytucją nadzorującą prace banków jest Komisja Nadzoru Finansowego. Na Polskim rynku finansowym pojawiło się ostatnio wiele firm pozabankowych oferujących podobne produkty finansowe jak w klasycznych bankach. Niestety dotąd nie ma urzędu, który mógłby sprawować nadzór nad parabankami. Więcej…

Gra edukacyjna Mana Game

Mana Game to propozycja dla osób, które interesują się ekonomią. Jest to gra decyzyjna, której ogromną zaletą jest to, że można w nią grać poprzez przeglądarkę internetową, czyli praktycznie z każdego urządzenia, które ma dostęp do Internetu – w każdym miejscu na świecie i o dowolnej porze. Więcej…

Dezynfekcja wody promieniowaniem UV. Prawda czy mit?

Skażenie bakteriologiczne wody pitnej to poważny problem, który dotyka nie tylko krajów rozwijających się – również w naszych sieciach wodnych mogą rozwijać się bakterie takie e.coli czy legionella, zagrażające naszemu zdrowiu. Jak sobie radzić sobie z tym zagrożeniem. W ostatnim czasie popularnym rozwiązaniem jest dezynfekcja przy użyciu promieniowania ultrafioletowego. Jak działa ta metoda i czy naprawdę jest skuteczna? Więcej…

Do czego służą zbiorniki z powłoką TWS?

W zbiornikach magazynowych z powłoką TWS można przechowywać ciecze chemicznie agresywne, środki spożywcze, takie jak: wino, piwo, ocet, woda pitna, przetwory zbożowe i mięsne oraz półprodukty owocowo-warzywne, a także ścieki oraz produkty naftowe. Dzięki swoim właściwościom mają szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Więcej…