Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Gdzie wykorzystać serwer rack?

Jaki serwer wybrać do firmy? Dlaczego typ Rack będzie odpowiedni bardziej niż serwer Tower? Zakup serwera to spora inwestycja dla firmy, która dokonana odpowiednio da spory zysk. Przeczytaj i sprawdź w jakiej instytucji sprawdzi się serwer rackowy. Więcej…

Baza konferencji marketingowych

Jeśli marketingowiec jest zainteresowany zwiększaniem kompetencji na temat promocji i szuka przy tym eksperckich źródeł, wcześniej czy później z pewnością zacznie brać udział w konferencjach marketingowych. Właśnie [podczas tych eventów omawiane są najświeższe tendencje, wnioski badań, największe sukcesy oraz szczególnie imponujące doświadczenia. Ale odkrywanie wartościowych propozycji staje się prostsze i skuteczne jedynie wtedy, gdy dysponuje się odpowiednim narzędziem - takim, jak baza konferencji marketingowych na kreatorzy.eu. Więcej…

Wirtualna biblioteka

Tyle fascynujących książek, a tak mało czasu na ich czytanie. I tak mało miejsca. W małym mieszkaniu brakuje przestrzeni, żeby urządzić sobie biblioteczkę z prawdziwego zdarzenia. Więcej…

Zegarek mechaniczny czy kwarcowy?

Zegarek pełni obecnie funkcję nie tylko urządzenia odmierzającego czas, ale także elementu stylizacji. Do wyboru mamy modele zegarków wykonanych z najróżniejszych materiałów – metali szlachetnych, tworzyw sztucznych, a nawet drewna. Każdy z nich ma jedną wspólną cechę: mechanizm wewnętrzny. Może on być mechaniczny lub kwarcowy. Jednak który wybrać? Więcej…

Na czym polega wyważanie wirników?

Wirnikiem, inaczej rotatorem, nazywamy część maszyny lub mechanizmu, który, najprościej rzecz ujmując, wiruje podczas pracy, a ruch ten wykonuje wokół własnej osi. Z wirnikiem najczęściej spotykamy się w konstrukcjach pomp, sprężarek wentylatorów, dmuchaw, prądnic, turbin czy silników. Jest to także element, którego najczęstszą wadą jest niewyważenie, powstające podczas eksploatacji maszyny wyposażonej w wirnik. Więcej…
Czym są adiuwanty i do czego się je stosuje?

biostyma mAdiuwanty są preparatami, które nie posiadają zbyt długiej historii stosowania w rolnictwie. Mimo to z roku na rok przekonuje się do nich coraz większa liczba ludzi, a co za tym idzie - same adiuwanty stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego tak się dzieje? Czym w ogóle są adiuwanty i do czego się je stosuje?

Adiuwanty

Adiuwanty, bądź adjuwanty, to inaczej wspomagacze. W taki sposób określa się każdą substancję, którą stosuje się ze środkami ochrony roślin bądź nawozami, a która następnie modyfikuje właściwości biologiczne substancji aktywnych lub zmienia parametry chemiczne cieczy użytkowej. Może to być na przykład zmiana w pH substancji. Trzeba pamiętać, że same adiuwanty nie zwalczają patogenów i nie odżywiają roślin. Dopiero w połączeniu z innymi substancjami, modyfikując je, dają pożądane efekty. Jedną z firm zajmujących się dystrybucją adiuwantów, używanych do zabiegów agrotechnicznych wody jest Biostyma. Przedsiębiorstwo oferuje trzy rodzaje tych skutecznych produktów. Pierwszy z nich to produkty lateksowe, mające za zadanie zabezpieczanie przed osypywaniem się nasion z łuszczyn i strąków, zapobieganie porastaniu ziarna zbóż i ochronę przed zmywaniem fungicydów kontaktowych przez deszcz i deszczowanie. Drugą grupę stanowią kondycjonery wody, zakwaszające i zmiękczające ciecz roboczą. Natomiast trzecią grupę tworzą typowe adiuwanty nalistne i doglebowe, które stosowane łącznie z agrochemikaliami zwiększają bezpieczeństwo ich aplikacji. Firmy produkujące środki ochrony roślin w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów opracowują coraz to nowsze formuły substancji, aby odbiorcy mogli być w stu procentach zadowoleni z zakupionych produktów. Dlatego możemy mieć pewność, że produkty oferowane przez firmę Biostyma są najlepszej jakości.

Zalety korzystania z adiuwantów

Dzięki zastosowaniu adiuwantów poprawia się stopień zwilżenia opryskiwanej powierzchni. Takie substancje powodują również rozprowadzenie kropli oprysku na powierzchni całego liścia, przez co jest on odpowiednio chroniony. Dzięki swoim właściwościom adiuwanty sprawiają, że wielkość kropel jest wyrównana, a to z kolei powoduje, że niektóre z nich nie będą znoszone przez wiatr i oprysk będzie równomierny. Również deszcz nie będzie w stanie zaszkodzić opryskowi - krople nie będą zmywały substancji z liści. Adiuwanty stosowane razem z substancjami ochrony roślin zapobiegają ich pienieniu się, a dodatkowo korygują odczyn i twardość wody. Dzięki zastosowaniu adiuwantów istnieje możliwość zużywania niższych dawek środków ochrony roślin. Skuteczność preparatu nie zmieni się w porównaniu do stosowania większych dawek. Należy także nadmienić, że dzięki wykorzystaniu adiuwantów zmniejsza się ilość wody potrzebnej do oprysku, a co za tym idzie - skraca się czas pracy poświęcany na dodatkowe przejazdy i uzupełnianie cieczy.

Stosowanie adiuwantów

Adiuwanty stosuje się po to, aby poprawić skuteczność chwastobójczą preparatu. Same w sobie nie mają żadnych niezwykłych właściwości, ale stosowane razem z innymi preparatami pozwalają na jeszcze większą ochronę spryskiwanych roślin. Substancja aktywna zachowuje się jak powłoka chroniąca rośliny - dlatego jej zmycie czy całkowite wysuszenie jest niemożliwe. Adiuwanty stosuje się także w sytuacjach, kiedy choroby, szkodniki czy chwasty są trudne do zwalczenia. Tego typu preparaty poprawiają skuteczność zabiegu i ograniczają uodparnianie się patogenów.

Trzeba pamiętać o tym, że lepiej chronione i nawożone uprawy to wyższy plon. Jeśli wykonywany oprysk będzie jeszcze lepszej jakości niż dotychczas, nie będzie powodów, aby martwić się o choroby roślin. Warto skorzystać z oferty firmy Biostyma, która oprócz samych adiuwantów w swojej ofercie posiada także inne produkty stymulacji upraw.

biostyma

Polecamy także:

Spersonalizowane leczenie

Urządzenie wszczepiane pod skórę pozwoli dopasować spersonalizowany sposób kuracji dla danego pacjenta. Już za rok zaczną się pierwsze testy, w których wezmą udział osoby chore. Więcej…

Produkcja tektury falistej – nie taka prosta?

Jeszcze kilkanaście lat temu to właśnie tektura stanowiła podstawowy system zabezpieczania produktów – wszystko owinięte było tekturą. Dzisiaj proces produkcji tektury został znacznie udoskonalony i niemal na każdym kroku możemy spotkać 3-warstwową tekturę falistą. W zależności od potrzeb i konieczne j ochrony taka tektura może składać się również z większej ilości warstw. Więcej…

Depilacja laserowa - tajemnice technologii i jej praktyczne zastosowanie

Nieuchronnie związane z naszymi codziennymi dążeniami do osiągnięcia estetycznego ideału, depilacja laserowa stała się wręcz symbolem nowoczesnej dbałości o wygląd i komfort ciała. W niniejszym artykule pragnę z wami podzielić się tajemnicami tej intrygującej technologii oraz omówić jej praktyczne zastosowanie w kontekście usprawnienia naszych nieustających starań o zdobycie równowagi pomiędzy naturalnym pięknem a kulturowymi oczekiwaniami. Więcej…

Meble - nowoczesna aranżacja przestrzeni

Czy wybór mebli jest rzeczywiście tak banalny jak się to wielu osobom wydaje? Bardzo często proces ten odbywa się na zasadzie wizyty w sklepie meblowym i wybrania pojedynczych egzemplarzy które na ten czas wydają się najładniejsze lub najciekawsze. Więcej…

10 października 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

Szkolenie "JAK ZAKŁADAĆ, EFEKTYWNIE PROWADZIĆ I ROZWIJAĆ CZASOPISMO NAUKOWE” Warszawa, 10 października 2017 r. Więcej…