Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Wyzwanie - jedna książka na tydzień

Uczniowie w szkole nie przepadają za czytaniem? Chciałbyś mieć pojęcie na jakim etapie czytelnictwa są? Istnieje na to rada. Zbiorowość ludzka to istoty budujące kulturę. Decydują o tym jakie cechy będzie ona przedstawiać, jakie treści będą modne. Książki jako raczej archaiczna rzecz, czytane są, ale niechętnie oraz rzadko. Powiększenie potrzeby czytania da się dokonać z pomocą jego promowania, czego przykładem może być Wyzwanie 52 książki w 2016 roku. Więcej…

Jak powstaje etykieta samoprzylepna?

Etykieta jest wyrobem foliowym lub papierowym, czasem jest to również bezpośredni nadruk na produkcie. Służy do identyfikacji towaru, określenia jego zawartości lub też do działań marketingowych (ma przyciągnąć uwagę konsumentów). Etykiety mogą różnić się między sobą kolorem, kształtem, materiałem i techniką wykonania. Więcej…

Co wchodzi w zakres kompetencji miękkich?

Kompetencje miękkie dzieli się na umiejętności interpersonalne i osobiste. Te pierwsze nazywa się też umiejętnościami komunikacyjnymi. Jeśli chcesz aplikować na stanowisko kierownicze albo mocno powiązane z zasobami ludzkimi, powinieneś wiedzieć, że kompetencje miękkie są w Twoim przypadku kluczowe. Po tym, jak zgłębisz ich dokładną charakterystykę, od razu zrozumiesz, dlaczego są tak ważne… Więcej…

Jak nie przytyć zimą i jesienią?

Sporo osób frapuje się jak nie utyć jesienną i zimową porą. Mimo pozorom jest to prostsze niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Niesprzyjająca aura na dworze sprawia, że limitujemy swoją aktywność fizyczną, a to kolosalny błąd. Nie zważając na niesprzyjającą pogodę nie rezygnujmy z ćwiczeń. Wspomogą one w pozbywaniu się zbędnych kalorii, lecz nie tylko. W czasie ćwiczeń w naszym mózgu rodzą się endorfiny, nazywane hormonami szczęścia. Więcej…

Bank mleka kobiecego w Toruniu

W Szpitalu Wojewódzkim w Toruniu powstanie Bank mleka kobiecego. Zapewni on dostęp do tego najzdrowszego pokarmu każdemu wcześniakowi czy choremu noworodkowi. Placówka służyć będzie dzieciom urodzonym i hospitalizowanym w tamtejszym szpitalu jak również w razie potrzeby w innych szpitalach z całego regionu. Więcej…
Wykrywanie poziomu cukru we krwi

cukrzyca-sw-mCukrzyca jest jedną z bardziej zdradliwych chorób współczesności. Znamy kilka jej form, z których najważniejsze kliniczne znaczenie ma cukrzyca typu 1. jak również cukrzyca typu 2.

Znaczący spadek poziomu cukru we krwi osób z cukrzycą typu 1. może mieć poważne następstwa, z drgawkami jak również stratą świadomości włącznie. Hipoglikemia może stanowić przyczynę śmierci. Życie możemy wówczas uratować chorującemu, przez podanie odpowiedniej porcji glukozy. Istotne jest w związku z tym, żeby w porę wyłapać niebezpieczeństwo. Niewątpliwie wyraźnym wskaźnikiem poziomu cukru może być wydychane przez osobę powietrze. Póki co nie wypracowano jednakże sposobu potwierdzenia zagrożenia, które nie wymagało by przebadania krwi chorego.

Hipoglikemię mogą wykryć swym zmysłem węchu psy. Naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge, idąc tym śladem, wykonali testy, w których syntetycznie obniżyli stężenie cukru u pacjentek z cukrzycą typu 1. Spektometr masowy dowiódł w wydychanym powietrzu podniesiony wskaźnik węglowodoru oznaczanego izoprenem. W przypadku hipoglikemii zawartość izoprenu w powietrzu wydychanym podwyższyła się u niektórych pacjentek nawet dwukrotnie. Dało to naukowcom podwaliny do wypracowania w przyszłości testu, który pokazałby poziom cukru, bez nieodzowności badania krwi. Prawdopodobnie już w najbliższych latach, pacjenci chorzy na cukrzycę typu 1., będą mogły użyć takiego testu do natychmiastowego zbadania ilości glukozy i na czas sięgnąć po pomoc.

cukrzyca-sw

Polecamy także:

Transport a logistyka – jakie są między nimi różnice?

Transport, spedycja i logistyka to pojęcia często mylone. Czym różnią się ich zakresy i w jaki sposób są one ze sobą powiązane? O tym w poniższym artykule. Więcej…

W jaki sposób uprawiać i pielęgnować róże?

Róże ogrodowe stanowią jedne ze szczególnie popularnych kwiatów ozdobnych na całym świecie. Jest co niemiara przeróżnych rodzajów i gatunków, ccociaż ich uprawa wymaga pewnej wiedzy i okreśłonego sposobu postępowania. Poznaj przeróżne typy róż ogrodowych i metody ich pielęgnacji. Pośród róż ogrodowych występuje multum fascynujących odmian, i każda z nich ma swoje własne potrzeby odnośnie pielęgnacji. Nadzwyczaj słynne rodzaje to: Więcej…

Polskie folie przewodzące prąd

Dwoje polskich naukowców z Politechniki Poznańskiej z wydziału chemicznego pracuje nad stałymi elektrolitami polimerowymi. Nie wyciekają one z urządzeń i występują w formie wytrzymałych, elastycznych folii. Więcej…

Wyjątkowa żaba

Obecnie, gdy naukowcy mają możliwość klonowania zwierząt, nie powinny ich dziwić sposoby, w jakie zwierzęta się rozmnażają. A tymczasem... Więcej…

Praca w grupie atutem coworkingu

Będąc jednoosobową firmą zazwyczaj pracujemy w swoim domu. Wiąże się to z tym, iż oszczędzamy na czynszu i jest to po prostu wygodne. Nie jesteśmy ograniczeni czasowo, możemy wstawać kiedy chcemy, a lodówka zawsze jest w zasięgu ręki. Niestety to właśnie te czynniki maja wpływ na naszą wydajność. Poza tym ciągłe przebywanie w domu znacznie obniża naszą kreatywność. Jeśli pracujemy tak przez wiele lat to po prostu się wypalamy. Właśnie dla takich osób powstała koncepcja coworkingu. Czym on tak naprawdę jest? Więcej…