Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Ekonomiczna ekologia w sprężonym powietrzu

Postęp technologiczny wymaga ciągłych optymalizacji i zmian, które w naturalny sposób dopasowują się do aktualnych wymogów. To postępy i działania, które wykorzystują innowacje i technologie podporządkowują sobie wszystkie dziedziny życia. Wystarczy zalążek będący chęcią zmiany, by opracować zupełnie nowe schematy, które poprawią jakość dnia codziennego. Po latach odbudowy i inwestycji zauważono, że proces produkcji i pokrewnych sektorów nie może być związany z dawniej respektowanymi czynnikami. Więcej…

Wirtualna biblioteka

Tyle fascynujących książek, a tak mało czasu na ich czytanie. I tak mało miejsca. W małym mieszkaniu brakuje przestrzeni, żeby urządzić sobie biblioteczkę z prawdziwego zdarzenia. Więcej…

Zwierzęcy kompas

Naukowcom z Chin udało się znaleźć cząsteczkę za sprawą której zwierzęta mogą wyczuwać strony świata. Więcej…

RCIN – Otwiera Polską naukę na świat!

RCIN, czyli Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych powstało w 2010. Powstanie platformy wiąże się z pojawieniem się oddolnej inicjatywy Instytutów należących w większości do Polskiej Akademii Nauk. Celem tej inicjatywy ucyfrowienie zasobów naukowych i ich jak najszersze upowszechnianie. Więcej…

Co wpływa na tak dużą popularność tatuaży?

Dziś sława tatuaży cały czas rośnie. Tatuaż został wyrazem osobowości, czymś, co wyraźnie albo subtelnie, w zależności od twoich chęci, zezwala na wyrażenie siebie. Chociaż wiadomo, że tatuowanie jest sztuką trwałą i należy bardzo przezornie podejść do doboru wzoru, utworzenie pięknego tatuażu w profesjonalnym salonie jest pożądanym zabiegiem upiększającym ciało. Co zatem świadczy o tej sławie tatuaży? Z jakiego powodu tatuowanie stało się misterną sztuką, którą przedstawiają tylko profesjonalni tatuatorzy? Więcej…
Dobre samopoczucie zaczyna się na twoim talerzu!

By czuć się dobrze we własnym ciele, trzeba czuć się dobrze w swoim umyśle. Ale to, o czym na ogół nie pamętamy, to fakt, że to co jemy wpływa na nasz nastrój. Tak! Dobre pożywienie spowoduje, że będziesz czuć się lepiej w swojej głowie! Testy ujawniają, że niektóre pokarmy bądź kombinacje żywności powinno się wystrzegać się dla naszego zdrowia umysłowego i innych, jakie mają być preferowane, żeby zapobiec lękom na przykładowo.

Której żywności należy wystrzegać się?

Fast food.
Nie będzie to niespodzianką, ale śmieciowa żywność musi być rzecz jasna zabronione, i wykluczone w miarę możliwości z diety. Burgery, pizza, frytki zdołają uczynić, że będziesz przez chwilę szczęśliwy, ale regularna konsumpcja takich produktów będzie w większym stopniu sprzyjać melancholii aniżeli radości.

Alkohol
Kieliszek wina może być doskonały na imprezę ze znajomymi. Jednakże niespełna wszystkie napoje alkoholowe skutkują wahania poziomu cukru oraz aktywizują odkładanie się kwasów mlekowych we krwi, co ma tendencję do wywoływania bezsenności, a nawet depresji.

Węglowodany.
Cukier nie tylko niszczy cerę oraz figurę, ale także atakuje nasz umysł. Zwiększenie ilości węglowodanów w codziennej diecie jakiejś osoby sprowadziłoby depresję.

Sól.
Sól wzmacnia ataki paniki. Budzi ciśnienie krwi, dzięki czemu serce pracuje szybciej. Następnie organizm odpowiada wyzwoleniem hormonu stresu - adrenaliny, która sama rodzi napięcie oraz lęk. Nie jest idealny dla dobrego samopoczucia.

Kawa.
To podobno ulubiony trunek mnóstwa osób, lecz na zapewne nie jest najlepszy. Kawa powiela hormony stresu kortyzol i epinefrynę.

Polecamy także:

Warsztaty "ŚRODKI UNIJNE DLA SEKTORA NAUKI, BADAŃ I ROZWOJU W NOWEJ PERSPEKTYWIE FINANSOWEJ 2014-2020"

Warszawa, 2 grudnia 2015r.Celem szkolenia jest przybliżenie uczestnikom i uczestniczkom zasad realizacji projektów naukowych, badawczych i B+R w ramach Nowej perspektywy finansowej 2014-2020 - czyli kto, kiedy, na co i ile środków będzie mógł pozyskać. Uczestnicy i uczestniczki nabędą wiedzę pozwalającą przygotować się do skutecznego aplikowania o środki unijne w ramach przyszłej perspektywy finansowej. Dzięki tej wiedzy będą mogli oszacować swoje szanse na dofinansowanie oraz wybrać te obszary, które mogą być dla nich szczególnie atrakcyjne. Więcej…

Czym są adiuwanty i do czego się je stosuje?

Adiuwanty są preparatami, które nie posiadają zbyt długiej historii stosowania w rolnictwie. Mimo to z roku na rok przekonuje się do nich coraz większa liczba ludzi, a co za tym idzie - same adiuwanty stają się coraz bardziej popularne. Dlaczego tak się dzieje? Czym w ogóle są adiuwanty i do czego się je stosuje? Więcej…

Czy historia musi być nudna?

Historia magistra vitae est", czyli historia jest nauczycielką życia - to słowa Cycerona, pisarza sprzed naszej ery. Nie da się ukryć, że obserwując tę gałąź życia społecznego można odnieść takie wrażenie. Pamiętajmy, historia nie musi być nudna i często towarzyszy jej przypadek czy też decyzja, która ma wpływ na losy świata. Kim by był Św. Paweł gdyby nie spadł z konia? Jak wyglądałaby edukacja kobiet, gdyby nie Maria Skłodowska-Curie? Dziś w naszym artykule przedstawię 3 fakty, które moim zdaniem zmieniły sposób życia człowieka na Ziemi oraz ukształtowały przyszłe pokolenia. Więcej…

Nadzieja na nowy lek na osteoporozę

Według informacji ogłoszonych przez naukowców z University of Southampton, ludzie obecnie znacznie gorzej radzą sobie ze złamaniami. U blisko 10 procent osób czas rekonwalescencji przekracza okres sześciu miesięcy. Bywają także złamania kości, które w ogóle się nie zrastają. Więcej…

Wyścig systemów mobilnych

Przypuszczalnie nie każdy posiada, lecz jednak każdy wie czym jest laptop bądź komputer. Rynek tych sprzętów ciągle się rozwija. Więcej…