Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Sposoby ograniczenia ilości odpadów

Ilość wytwarzanych przez nas odpadów rośnie z każdym rokiem. Co prawda, Polska pod tym względem zalicza się do krajów z najmniejszym wskaźnikiem wytworzonych śmieci w skali roku, ale ogromna ilość zanieczyszczeń zalewająca kulę ziemską to wciąż istotny problem. Ograniczenie tej ilości to krok nie tylko w kierunku większej ochrony środowiska i zmniejszenia wydobycia zasobów naturalnych, ale i mniejsze koszty składowania i utylizacji. Jak skutecznie ograniczyć ilość odpadów? Więcej…

Jak przygotować dom do sprzedaży, by uzyskać najlepszą cenę?

Współcześnie właściciele domów nie zawsze mają do swoich posiadłości tak sentymentalny stosunek, jaki cechował niegdyś poprzednie pokolenia. Budowa nowoczesnego domu słusznie traktowana jest jako potencjalnie korzystna inwestycja, a częste przeprowadzki nie są niczym nadzwyczajnym. Jednak by energia włożona w budowę mogła zwrócić się przy sprzedaży w postaci zadowalającej kwoty na koncie, ofertę będzie trzeba uczynić przystępną i atrakcyjną. Więcej…

Międzynarodowy Dzień Wróbla

Data 20 marca jest ustanowiona jako Międzynarodowy Dzień Wróbla. Nasz kraj zamieszkuje 5 - 7 milionów par wróbli. Niestety ich liczebność na obszarze miejskim nieustannie maleje. Gatunek tego ptaka to jeden z najbardziej rozpowszechnionych na całym świecie. Wróbla spotkamy niemalże na każdym kontynencie, w naszym kraju jest to ptak bardzo popularny i dobrze znany. Więcej…

Drukowane biuro

Zapewne każdemu obiło się o uszy coś o drukarkach 3D, jednak niewiele osób jest świadomych jak ogromnie użyteczne są te urządzenia. Więcej…

Sposób na HIV

Zapobiegawcze aplikowanie leków ma zatrzymać epidemię AIDS. Póki co w grupie osób homoseksualnych. Więcej…
Opakowania kartonowe – lepsza alternatywa plastiku

Nie ma branży, w której na co dzień nie używa się kartonu. To podstawowy produkt służący do przechowywania i transportu. Wyrób ma szerokie zastosowanie i dodatkowy plus – wysoką biodegradowalność. Można go użyć ponownie. W przeciwieństwie do plastiku, który jest trwałym zagrożeniem planety, karton rozkłada się tylko 2 miesiące. Sprawdź, dlaczego warto go używać. Do czego można zastosować opakowania kartonowe?

Pudełka tekturowe to nie tylko paczki, które powszechnie są używane w instytucji, jaką jest Polska Poczta. Producent opakowań kartonowych zapewnia, że to artykuły wielu możliwości i stosuje się je do:
• produkcji książek, pocztówek, teczek, kopert,
• wyrobu wszelkiego rodzaju pudełek,
• nadruków,
• ochrony produktów spożywczych,
• przekładek,
• transportu,
• wysyłek,
• archiwizacji,
• przechowywania,
• przeprowadzek,
• remontów.

Opakowania tekturowe są zdecydowanie lżejsze, co ma ogromne znaczenie podczas wysyłek. Nie zwiększają dodatkowych kosztów transportu tak jak plastik. Wbrew pozorom są wytrzymałe i można je wyprodukować w każdym rozmiarze. Pudełka wysyłkowe są łatwiejsze w magazynowaniu. Można je rozłożyć i ponownie złożyć do użycia. Nie zabierają tyle miejsca co opakowania plastikowe.

Pudełka kartonowe – rodzaje

Na rynku istnieje szeroki asortyment opakowań z papieru. Można zaopatrzyć się w:
• pudełka klapowe – które są dostępne w każdym rozmiarze i służą głównie do transportu i przechowywania,
• pudełka fasonowe – dobierane pod konkretne zamówienie i rozmiar, z przepięciem, zamknięciem lub bez,
• e-co boxy, czyli pudełka wysyłkowe – linia dedykowana branży e-commerce; opakowania posiadają zabezpieczenie w postaci klejonego i zrywanego paska, który bardzo łatwo się zrywa,
• pudełka kaszerowane – to opakowania firmowe z nadrukiem offsetowym,
• boxy z nadrukiem flexo – charakteryzują się wysoką jakością nadruku, w którym ostrość i jakość barw jest wyjątkowa,
• koperty – to wzmocnione, kartonowe opakowania dedykowane wysyłaniu dokumentów, zdjęć i książek,
• przekładki i wypełniacze – materiały, które mają specjalne wcięcia i stanowią kartonowe wkładki lub służą jako dodatkowe zabezpieczenie produktów,
• pudła archiwizacyjne – jako alternatywa segregatorów i sposób na przechowywanie dużej ilości dokumentów.

Tektura czy karton?

Karton, kartonowi nierówny. Wszystko zależy od jego grubości i metod wytwarzania. Opakowania z certyfikatem FSC to artykuły, których produkcja opiera się na odpowiedzialnym i zrównoważonym wykorzystaniu gospodarki leśnej. Oznacza to, że producent opakowań tekturowych Warszawa wspiera ochronę lasów zagrożonych i dba o ekologiczny system zalesiania. Warto zwrócić uwagę na to, by karton był falisty. Jest on zdecydowanie odporniejszy na zewnętrzne i mechaniczne uszkodzenia oraz ma lepszą sztywność niż tektura. Producent opakowań używa 3 lub 5 warstw materiału do wytworzenia kartonu o wysokiej jakości.

Polecamy także:

Moje dziecko boi się szkoły

Pójście dziecka do szkoły to moment przełomowy zarówno dla rodziców jak i ich pociech. Rodzice dzieci, które chodziły do przedszkola, są w nieco łatwiejszej sytuacji, ponieważ ich syn lub córka ma już za sobą moment rozłąki z rodzicami i adaptację wśród kolegów i koleżanek. Więcej…

5 października 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

Szkolenie "ANALIZA DANYCH W SYSTEMIE R DLA NAUKOWCÓW” Warszawa, 5 października 2017 r. Więcej…

Od stażu do stanowiska kierowniczego w urzędzie

Wiele osób planuje swoją ścieżkę edukacji z myślą o karierze w różnego rodzaju urzędach lub strukturach administracji państwowej. Chociaż powszechnie uważa się, że są to miejsca pracy o ograniczonych możliwościach awansu, realia ulegają dynamicznym zmianom. To z kolei otwiera drogę rozwoju wielu osobom - szczególnie tym, którzy mogą poszczycić się dobrym wykształceniem. Jak jednak wygląda droga od przysłowiowego “zera” na szczyt hierarchii w tego typu instytucjach? Więcej…

Technika dla urody

Technologia wkroczyła również do sektora dobrostanu. Dzięki innowacyjności można łatwiej dbać o wygląd osobisty. Są specjalne urządzenia stosowane w siłowniach i w gabinetach kosmetycznych i ośrodkach piękności. Więcej…

Edukacja w dziedzinie energii elektrycznej

Prąd, który zrewolucjonizował świat w pierwszej połowie dwudziestego wieku, przyczynił się do gwałtownego i niepohamowanego rozwoju cywilizacji oraz poszczególnych dziedzin nauki. Wraz z prądem pojawiły się nowoczesne urządzenia i sprzęty, znacznie ułatwiające codzienne funkcjonowanie oraz wykonywanie czasochłonnych jeszcze do niedawna obowiązków zawodowych i domowych. Więcej…