Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Lato - czas zabawy na świeżym powietrzu

Latem możemy przebywać znacznie dłużej na świeżym powietrzu. Z pewnością ładna pogoda oraz wyższe temperatury inspirują do plenerowych gier i zabaw. Znacząca większość dzieci woli dynamiczne rozrywki ruchowe poza domem. Beztroski czas spędzony na skwerze lub w lesie, ćwiczenie zręczności i integracji sensorycznej to z pewnością istotne wartości wakacyjnych aktywności. Jednakże dzieci nie chcą się zanudzać, warto proponować przeróżne zabawy, tak aby pobudzać je do ruchu. Należy zatem skorzystać z sympatycznej pogody, a jeśli nie masz pomysłu na to, jak bawić się z maluchem w czasie wakacji, skorzystaj z naszych podpowiedzi. Więcej…

Czym różni się rachunkowość od księgowości?

Choć dla wielu z nas terminy rachunkowość i księgowość oznaczają to samo i powszechnie używamy ich jako synonimów, to w rzeczywistości nimi nie są. Księgowość należy bowiem do jednego z elementów składowych rachunkowości. Aby pokazać różnice, jakie dzielą oba te pojęcia, wyjaśnimy, na czym dokładnie polega rachunkowość oraz jakie działania wchodzą w zakres księgowości. Więcej…

Zbawienny wpływ psa

Badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego doszli do wniosku, iż kurz, który znajduje się w domach osób posiadających psa może strzec przed zakażeniem wirusem RSV, który atakuje drogi oddechowe, co zaś prowadzi do astmy u najmłodszych. Więcej…

Z czego składa się monitoring CCTV?

Nazwa CCTV to z angielskiego closed circuit television, czyli telewizja w układzie zamkniętym. To układ współpracujących ze sobą urządzeń, nastawionych na monitorowanie i rejestrację obrazu w zamkniętym obiekcie. Więcej…

3 filary Wielkiego Postu – post, jałmużna, modlitwa

Wielki Post nas uczy i wychowuje. Chodzi oczywiście o edukację duchową, a nie cielesną. Opiera się on na trzech filarach: poście, jałmużnie oraz modlitwie. Więcej…
Środki do mycia łazienek. Przegląd rozwiązań

czyszczenie lazienki

Łazienka to pomieszczenie, w którym powinny panować higieniczne warunki. Regularne czyszczenie łazienki pozwala uniknąć powstania trudnych do usunięcia zabrudzeń, które niekorzystnie wpływają na estetykę wnętrza. W przypadku łazienek w biurze, obiektach handlowych czy zakładach pracy szczególnie ważne jest zastosowanie specjalnych preparatów, które ułatwią pracę. W jakie środki czyszczące trzeba się zaopatrzyć?

Środki do mycia toalet

W przypadku łazienek publicznych, z których codziennie korzysta wiele osób, najważniejsze jest zadbanie o higienę sanitariatów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na toaletę oraz pozostałe sanitariaty takie jak umywalka czy pisuar. Podstawowym środkiem czyszczącym powinien być płyn, który nie tylko usunie osad z kamienia i bieżące zanieczyszczenia, ale także pozbędzie się bakterii. Płynu dezynfekującego można używać do wszystkich urządzeń sanitarnych, pamiętając o dokładnym spłukaniu go z mytej nawierzchni. Jak radzi specjalista z firmy hurtowniachemiczna.com: "W przypadku łazienek publicznych, konieczne jest stosowanie preparatów, które ograniczą czas potrzebny na sprzątanie. Warto więc zdecydować się na uniwersalny płyn czyszczący przeznaczony do mycia i dezynfekcji ceramiki. Działa on natychmiastowo, dlatego nie trzeba czekać przed jego spłukaniem". Dodatkowo dla utrzymania czystości toalety niezbędne będzie powieszenie kostki odświeżającej.

Środki do mycia sanitariatów

Mimo że na rynku dostępne są uniwersalne preparaty myjące, które można wykorzystać do mycia ceramiki łazienkowej, to warto dodatkowo zaopatrzyć się w dodatkowe środki do sanitariatów. Przede wszystkim chodzi tu o granulki lub płyn do udrożniania rur, który należy stosować regularnie, aby zapobiec zapchaniu odpływu. Dodatkowo przydatne okazać się mogą środki czyszczące w formie sprayu, przeznaczone do usuwania kamienia z kranów lub syfonów.

W co jeszcze warto się zaopatrzyć?

Łazienka to nie tylko sanitariaty, o które trzeba szczególnie dbać. Aby miejsce to pachniało świeżością i lśniło, należy również zatroszczyć się o pozostałe elementy wnętrza. Do tego celu przydadzą się dodatkowe środki myjące, takie jak na przykład:

  • płyn do mycia kafelków,
  • środek do czyszczenia fug,
  • płyn do mycia luster,
  • płyn do mycia podłóg,
  • odświeżacze powietrza.

Na co dzień można korzystać z uniwersalnych środków myjących, jednak dla lepszego efektu warto od czasu do czasu wykorzystać specjalne preparaty. Najważniejsze w zapewnieniu czystości jest jednak regularne sprzątanie, aby nie dopuścić do powstania trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Polecamy także:

Cykl miesięczny a zakupy

Okazuje się, że na zachowania dotyczące zakupów oraz zabiegów kosmetycznych wpływ mają fazy cyklu miesięcznego. Badacze kanadyjscy odkryli, iż w czasie fazy płodnej cyklu, przypadającej w przypadku 28 dniowego cyklu, na dzień 8 - 15, płeć piękna objawiała więcej zachowań, które miały związek z dbaniem o własny wygląd. Więcej…

Szczepy bakterii lekoodpornych w Chinach

W Chinach wykryto szczepy bakterii, które odporne są na leki. Badacze ostrzegają przed "antybiotykowa apokalipsą" Więcej…

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Przedszkole dla dzieci z autyzmem jest miejscem szczególnym. Rolą takiej placówki jest wspomaganie rozwoju dziecka, które boryka się z różnorodnymi zaburzeniami rozwojowymi. To właśnie te zaburzenia utrudniają im właściwe funkcjonowanie w otaczającej nas rzeczywistości, zmieniają percepcję i stają się pewnego rodzaju przeszkodami w interakcjach społecznych. Więcej…

Czy warto czytać książki po angielsku?

Uczenie się języka to nie taka prosta sprawa. W wielu przypadkach z trudem poświęcić nam na nią czas bądź wykrzesać u siebie troszkę motywacji. Na szczęście jest na to prosta oraz skuteczna strategia. Wystarczy rozpocząć czytanie książki w języku, jakiego się uczymy. Świetnie sprawdzi się to podczas nauki języka angielskiego, przede wszystkim w przypadku książek pisanych w prosty i zwięzły sposób! Więcej…

Jeśli innowacja, to po polsku

Myśląc o innowacjach i rewolucyjnych technologiach, na myśl przyjdą nam pewnie amerykańscy naukowcy, japońskie korporacje czy niemieckie firmy. Słowa „Polska” i „innowacja” czy „wynalazek” rzadko tworzą związek frazeologiczny – pora to zmienić! Więcej…