Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Samojeżdżący TIR?

Unia Europejska zaczęła pracę nad autonomicznymi TIR-ami. Mają one pokonywać w konwojach całą Europę i to bez udziału kierowcy. Więcej…

Nowoczesne telewizory

Postęp technologiczny zdaje się nie ustawać, a producenci co chwila usiłują nakłonić nas do aktualizacji domowego sprzętu audiowizualnego. Jeśli chodzi o telewizory najnowszą atrakcjąma być standard Ultra HD, zwany także zamiennie 4K, obiecujący znakomitą jakość obrazu oraz dźwięku. Więcej…

Automatyka do rolet. Praktyczna nowoczesność

Rolety to jeden z najpopularniejszych sposobów na zaciemnianie pomieszczeń w domach i mieszkaniach. Obecnie coraz częściej sprzedaje się je wraz z całym pakietem automatycznym, który umożliwia wygodne sterowanie. W poniższym artykule przeczytacie o zaletach korzystania z rolet automatycznych oraz o innych informacjach, które trzeba wiedzieć przed ich zakupem. Więcej…

Jesień - dobry czas na urodziny

Kto ma większe szanse na dożycie setnych urodzin? Okazuje się, że osoby, które urodziły się w miesiącach jesiennych czyli we wrześniu, październiku lub listopadzie mają duże szanse na dożycie 100 lat. Więcej…

Zimowe zjawiska przyrodnicze

W przyrodzie bez ustanku następują zmiany. W zimie możesz ujrzeć niebywale ciekawe zjawiska pogodowe. Urocze malownicze widoki są efektem przemian, jakie występują w atmosferze. Zwróćmy uwagę na to, że zimowe zjawiska pogodowe są równie spektakularne, co niebezpieczne. Przypatrując się naturze trzeba pozostać ostrożnym oraz przygotować się adekwatnie do surowych warunków. My zachęcamy jednak do zimowej wycieczki do lasu. Tutaj zima maluje najpiękniej. Z tego artykułu dowiesz się, jakie zjawiska pogodowe masz możliwość zaobserwować w zimie. Więcej…
Jak wybrać najlepszą halę na maszyny rolnicze?

jak wybrac najlepsza hale mHale dla rolnictwa muszą spełniać różne funkcje, które zależne są od ich przeznaczenia. Jednymi z najbardziej potrzebnych budynków w każdym gospodarstwie są hale na maszyny rolnicze. Najczęściej rolnicy stawiają na budynki o stalowej konstrukcji. Wybór ten bywa nie do końca świadomy, dlatego warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy planowaniu tego typu inwestycji.

Zalety stalowych konstrukcji

Do prawidłowego funkcjonowania gospodarstwo rolne potrzebuje specjalnego zestawu elementów i budynków, które umożliwią wykonywanie poszczególnych prac. Do budynków niezbędnych w każdym gospodarstwie zaliczyć można magazyny, garaże, budynki inwentarskie, a także te łączące w sobie różne funkcje.

-Rolnicy potrzebują infrastruktury, która przetrwa lata, będzie bezpieczna i funkcjonalna, a jej budowa nie zajmie zbyt wiele czasu i nie będzie wymagała przesadnych nakładów pracy. Z tego powodu zwykle wybierają budynki o konstrukcji stalowej – tłumaczy ekspert z firmy PROFIX.

Halę stalową (w zależności od konstrukcji) postawić można nawet w 3 tygodnie. Montaż budowli o bardziej skomplikowanej konstrukcji nie trwa dłużej, niż 2 miesiące. Ponadto w konstrukcjach stalowych, w przeciwieństwie do budynków murowanych wymagających tynkowania i malowania, wystarczy wybrać materiał na poszycie zewnętrzne, aby hala była w pełni estetyczna. Wszystko to sprawia, że hale stalowe są o wiele bardziej atrakcyjne, niż tradycyjne murowane budowle. 

Hala na maszyny

Konstrukcje stalowe świetnie sprawdzą się w przypadku budowy hal na maszyny rolnicze. Stal jest bowiem materiałem, który zapewnia jednolitość elementów konstrukcyjnych i łatwość ich łączenia. Ponadto, tego typu konstrukcje są wyjątkowo wytrzymałe, czego powodem są kształt, grubość i duże rozmiary stalowych elementów.

Hale na maszyny oparte na stalowych konstrukcjach mogą mieć dowolne rozmiary, ponieważ ich wielkość ograniczona jest jedynie ilością przestrzeni między podporami, czyli maksymalną szerokością jaką może osiągnąć dana hala. To bardzo ważna cecha, którą trzeba brać pod uwagę przy planowaniu budowy garażu dla maszyn rolniczych, charakteryzujących się wielkimi gabarytami.

jak wybrac najlepsza hale n

Polecamy także:

W jaki sposób przebiega kremacja?

Kremacja była często stosowana w czasach przedchrześcijańskich i starożytnym Rzymie. W niektórych kulturach, np. hinduskiej, w niezmienionej postaci przetrwała do dziś. Obecnie wraca do łask ze względu na wysokie ceny działek cmentarnych, a także jeśli należała do ostatnich życzeń zmarłego. Kremacja zwłok jest formą pochówku coraz chętniej stosowaną również w Polsce, choć do tej pory zdecydowany prym wiedzie na zachodzie Europy i w USA. Przyjrzyjmy się jak zabieg kremacji wygląda z bliska. Więcej…

Praca w grupie atutem coworkingu

Będąc jednoosobową firmą zazwyczaj pracujemy w swoim domu. Wiąże się to z tym, iż oszczędzamy na czynszu i jest to po prostu wygodne. Nie jesteśmy ograniczeni czasowo, możemy wstawać kiedy chcemy, a lodówka zawsze jest w zasięgu ręki. Niestety to właśnie te czynniki maja wpływ na naszą wydajność. Poza tym ciągłe przebywanie w domu znacznie obniża naszą kreatywność. Jeśli pracujemy tak przez wiele lat to po prostu się wypalamy. Właśnie dla takich osób powstała koncepcja coworkingu. Czym on tak naprawdę jest? Więcej…

Zakup przez internet odzieży roboczej'

Elementy odzieży ochronnej zabezpieczają ciało przed uszkodzeniami w czasie pracy. Są one wręcz koniecznym wyposażeniem dla każdego z pracowników wykonujących prace o podwyższonym ryzyku – na budowach, w fabrykach czy przy pracach drogowych. Więcej…

Wentylacja w kuchni

Nie ma chyba domu, czy mieszkania, w którym nie było by kuchni. A tam gdzie kuchnia, tam i zapachy z nią związane, czyli wszelkie wonie, które powstają w czasie gotowania różnych potraw. Niestety zapachy kuchenne roznoszą się po całym domu, a niekoniecznie chcemy, aby na przykład nasza sypialnia pachniała smażonymi kotletami. Jak więc uchronić się przed niechcianymi zapachami z kuchni? Więcej…

Świadomość w hologramie

W 2011 roku właściciel medialnego koncernu New Media Satrs, 35-letni Dmitrij Itskov założył projekt, jakiego nazwa to „2045”. Celem projektu jest przeniesienie do wnętrza maszyny ludzkiego umysłu, co w założeniu ma zagwarantować poszczególnym ludziom nieśmiertelność. Itskov do tego momentu zainwestował w ten projekt aż 1,43 miliarda dolarów, co bezsprzecznie potwierdza jego wysokie zaangażowanie w tak wyjątkową inwestycję. Jest on utwierdzony w przekonaniu o tym, że już za 30 lat człowiek będzie mógł zdobyć nieśmiertelność - taką tezę wygłosił w dokumentalnym filmie realizowanym przez BBC. Więcej…