Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Czym jest Bubblegram - Technologia druku 3D/grawerowania w krysztale

Bubblegram (znany również jako laserowo grawerowany kryształ, obraz 3d w krysztale lub witrografia) to solidny blok szkła lub przezroczystego plastiku, który został wystawiony na działanie wiązki laserowej w celu wygenerowania trójwymiarowych obrazów w jego wnętrzu. Obraz składa się z wielu małych punktów, bąbelków lub innych widocznych zmian w przeźroczystym materiale i wydaje się unosić w bloku tworząc trójwymiarowy obraz. Więcej…

Ciąża u kota. Jak rozpoznać pierwsze objawy?

W ciągu pierwszych dni od zapłodnienia, u zwierzęcia z reguły nie występują żadne szczególne objawy świadczące o brzemienności. Kiedy dostrzec można pierwsze oznaki ciąży u kota i jak je rozpoznać? Więcej…

Infoboxy - interaktywna informacja

W ogromie informacji, jakie docierają do nas każdego dnia, trudno jest skupić uwagę odbiorcy na dłużej i zainteresować go wybranym przekazem. Aby zaangażować potencjalnego Klienta w dialog, trzeba stosować coraz to nowe rozwiązania, a co istotne wykorzystywać je tam, gdzie będą miały bliski kontakt z odbiorcą. Interaktywnym i atrakcyjnym narzędziem cyfrowej komunikacji są infoboxy, które łączą w sobie intuicyjność użytkowania oraz nowoczesną formę przekazu informacji. Więcej…

Styl życia a pokoleniowe dźwięki - harmonia różnorodności społecznej

Aktualnie obserwujemy efektowną mieszankę różnorodnych pokoleń, które współegzystują i oddziałują na kształtowanie się obecnego społecznego oblicz. Pokolenia X, Y, Z i Baby Boomers to całkowicie odmienne grupy, z których każda przenosi wyjątkowe zalety i sposobności do współczesnego życia. Ten taniec rozpiętości trybu życia formuje obecną rzeczywistość, budując fascynującą mozaikę kultury, rozwiązań i zmieniających się kierunków. Więcej…

Wiosna - niełatwy czas dla alergików

Kiedy dni się wydłużają, a słońce nieco zbliża się do Ziemi rozpoczyna się nowy okres wegetatywny roślin. Więcej…
Co to jest bariera podczerwieni?

atline-mW przypadku gdy pojawia się potrzeba ochrony dużych obszarów albo obiektów specjalnych, w których występuje wysoki stopień zagrożenia, konieczne jest stosowanie aktywnych barier podczerwieni. Za pomocą wiązek świetlnych można odpowiednio chronić budynki oraz drogocenne przedmioty. Skuteczność tego sprzętu powoduje, że cieszy się on coraz większym zainteresowaniem.

atlinePodstawowym zadaniem barier podczerwieni jest detekcja ciała obcego umieszczonego w strefie ich działania. W takim przypadku z czujnikiem związane jest emitowane przez urządzenie źródło światła które łączy się z nadajnikiem. Jeśli jakikolwiek obiekt swoją obecnością przerwie to połączenie, dojdzie do zmiany natężenia światła, która staje się wykrywalna. Od budowy ścieżki optycznej zależy, czy strumień światła zostaje przerwany, odbity lub rozproszony.

Fachowcy z firmy atline.pl zwracają uwagę na to, że często jako nadajniki stosowane są specjalistyczne diody które pracują w podczerwieni. Sprawia to, że sygnał wyjściowy wiązki podczerwieni jest niezależny od światła zewnętrznego, dzięki czemu praca systemu nie jest zakłócana.

Często stosowanym systemem w tego typu zabezpieczeniach są aktywne bariery podczerwieni. Wykorzystuje się je z reguły w strefach zewnętrznych budynku, chociaż niekiedy można spotkać je i wewnątrz pomieszczeń. Działanie tych urządzeń polega na wykrywaniu intruzów za pomocą zjawiska tłumienia energii ukierunkowanej wiązki promieniowania elektromagnetycznego z zakresu promieniowania optycznego bliskiej podczerwieni. Standardowo jego długość wynosi od 750 do 2500nm. W zależności od typu bariery wyróżnia się kilka rodzajów fali. Każdy z nich pracuje na swojej długości z zakresu promieniowania optycznego bliskiej podczerwieni. W praktyce okazać się to może pewnego rodzaju utrudnieniem.

Większość obecnie produkowanych barier podczerwieni składa się z nadajnika i odbiornika. Są to zazwyczaj oddzielne urządzenia, które mocowane są naprzeciw siebie. Przerwanie wiązki promieni które nadajnik przekazuje odbiornikowi przez jakikolwiek obiekt pochłaniający światło powoduje przerwanie toru optycznego, a to w rezultacie kończy się uruchomieniem syreny alarmowej. Same bariery składają się zazwyczaj z kilku wiązek umieszczonych obok siebie. W zależności od jej wielkości mogą być to dwie do ośmiu wiązek. Dzięki temu tory podczerwieni tworzą swoistego rodzaju kurtynę. Sprawia ona, że zamiast pojedynczej linii chroniona jest cała powierzchnia.

Polecamy także:

17 października 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

Warsztaty "KWALIFIKOWALNOŚĆ I ROZLICZANIE WYDATKÓW W PERSPEKTYWIE FINANSOWEJ 2014-2020" Warszawa, 17 października 2017 r. Więcej…

Wykorzystanie nowoczesnych technologii

Jak mocno zmieniło się ludzkie życie dzięki Internetowi oraz cyfryzacji wiemy chyba wszyscy. Kiedyś tak duży technologiczny skok miał miejsce na przestrzeni stuleci. Natomiast dla przykładu od chwili stworzenia pierwszego telefonu komórkowego i oddania go na rynek sprzedaży po obecne smartfony i tablety minęło zaledwie ponad 25 lat. Więcej…

Czym charakteryzuje się dobry szampan?

Szampana najczęściej kojarzymy z sylwestrem, a także z toastami podczas wesel, urodzin oraz innych ważnych okazji. W sklepach czeka na półkach mnóstwo różnych rodzajów szampana. Jak wybrać ten najlepszy? Więcej…

Ekologiczne energooszczędne domy drewniane

Dzisiaj budownictwo domków jednorodzinnych rozwija się w ekspresowym tempie. Tanie kredyty oraz wysokie zarobki zachęcają coraz większa liczbę osób do rozpoczęcia budowy. Zdecydowana większość nowo stawianych domów wykonywana jest w tradycyjnej technologii czyli przy użyciu cegły lub bloczków betonowych. Więcej…

W jaki sposób przebiega kremacja?

Kremacja była często stosowana w czasach przedchrześcijańskich i starożytnym Rzymie. W niektórych kulturach, np. hinduskiej, w niezmienionej postaci przetrwała do dziś. Obecnie wraca do łask ze względu na wysokie ceny działek cmentarnych, a także jeśli należała do ostatnich życzeń zmarłego. Kremacja zwłok jest formą pochówku coraz chętniej stosowaną również w Polsce, choć do tej pory zdecydowany prym wiedzie na zachodzie Europy i w USA. Przyjrzyjmy się jak zabieg kremacji wygląda z bliska. Więcej…