Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Technika w życiu codziennym

 Technika na dobre zadomowiła się w wielu dziedzinach życia. Trudno jest sobie wyobrazić dzień powszedni bez pralki, lodówki czy telewizora. Ich obecność jest czymś tak naturalnym i zwyczajnym, że aż się nie chce wierzyć, że setki lat temu nasi przodkowie nie znali tych wynalazków. Więcej…

Wypierz swoją kołdrę!

Nikogo bez wątpienia nie trzeba przekonywać, że miło jest położyć się spać w czystej i pachnącej pościeli. Nie jest to jedynie dbanie o wrażenia estetyczne, bo szczególnie ma ważne znaczenie dla jakości naszego snu. Należałoby jednak dodać, że higiena pościeli to nie jedynie uprane i wyprasowane poszewki. Tak samo znaczące jest dbanie o kołdry i poduszki, materace oraz regularne wietrzenie pokoju, w którym spimy. O ile wytrzepanie materaca, bądź otworzenie okna nie naraja jakiś trudności, o tyle solidne wypranie poduszek i kołder stale wzbudza wątpliwość i sceptycyzm. Pojawia się pytanie, czy w ogóle prać?, a jeżeli prać to w jaki sposób i z jaką częstotliwością? Więcej…

Potrzeba tłumaczenia w biznesie

Translacja to działanie przydatne w wielu dziedzinach. Jak wiemy, tłumaczenia przysięgłe są często konieczne w oficjalnych sytuacjach, kiedy przekładu na inny język wymaga dokument – dyplom czy certyfikat. Wysokiej precyzji wymagają także tłumaczenia naukowe, zwłaszcza w naukach ścisłych, aby jak najdokładniej oddać myśl autora. Z kolei firmy współpracujące z zagranicznymi kontrahentami i prowadzące kampanie reklamowe w różnych krajach często zamawiają tłumaczenia marketingowe. Ważne, aby wybrać takie biuro tłumaczeń, które będzie nam mogło pomóc w różnych sytuacjach i zawsze terminowo. Więcej…

Walka z pleśnią

Fakt, że pleśń jest szkodliwa dla ludzi i zwierząt, jest powszechnie znany. Niestety społeczeństwo często bagatelizuje problem jej powstawania i nie traktuje go poważnie. Lekceważenie pleśni jest błędem, którego skutkiem mogą być poważne choroby. Jeżeli powstanie, trzeba z nią walczyć, ale powinniśmy zadbać o to żeby w ogóle nie znalazła się na ścianach naszego domu. Więcej…

Mieszalniki tworzyw sztucznych – precyzyjna mieszanka podstawą produktów wysokiej jakości

Do wykonania dobrej jakości produktu niezbędne są odpowiednie tworzywa. Od odpowiedniego doboru proporcji oraz samych materiałów zależy czy efekt finalny będzie satysfakcjonujący. Dzięki mieszalnikom do tworzyw sztucznych będziemy mieli gwarancję, że towar przez nas produkowany jest najwyższej jakości. Więcej…
Szczepienie przeciwko starości?

demencja-mA gdyby tak dało się zaczepić przeciwko starości? Naukowiec z Rosji jest przekonany, że jest taka możliwość. Postanowił sobie wstrzyknąć bakterie sprzed milionów lat, które znaleziono na Syberii w wiecznej zmarzlinie.

Jak informuje "Siberian Times", Anatolij Bruczkow, 58-latek z Uniwersytetu Moskiewskiego zdecydował się na przeprowadzenie eksperymentu na samym sobie. Rosjanin jest pracownikiem Instytutu Geokriologii Wydziału Geologii Uniwersytetu im. Łomonosowa w Moskwie, zajmuje się badaniem bakterii, którym udało się przetrwać przez miliony lat w wiecznej zmarzlinie. Obecnie bakterie są analizowane po rozmrożeniu.

Bruczkow przetestował oddziaływanie nieaktywnych kultur bakterii na myszach oraz muszkach owocówkach. Jednakże później zdecydował się na przetestowanie ich na sobie. Zaaplikował sobie dawkę nieaktywnych bakterii, które określa mianem bacillus F.

Gdy bakterie te zostały odkryte w roku 2009, naukowcy chcieli przebadać je pod kątem mechanizmu, który pozwolił im na przetrwanie w nieprzychylnych warunkach przez tak długi czas. Eksperymenty przeprowadzane na myszach wykazały, iż obecność bacillus F obdarza zwierzęta wigorem, przykładowo samice były zdolne do rozmnażania się nawet w starszym wieku.

Jak mówi rosyjski naukowiec, po sukcesie testów na zwierzętach, zapragnął sprawdzić działanie bakterii na sobie. Z uwagi na to, że jego eksperyment nie podchodzi pod rygorystyczne wytyczne naukowe, efektów nie może opisać profesjonalnie. Ale zauważył, że może teraz więcej pracować, nie choruje na grypę. Jednak nie odrzuca możliwości, że w przyszłości odczuje jakieś negatywne skutki uboczne.

Naukowiec podkreśla, iż wieczna zmarzlina wciąż topnieje, więc prawdopodobnie także i te bakterie przenikają do środowiska. W związku z tym ludzie żyjący w tamtych rejonach - Jakuci, mają z bakterią kontakt, na przykład za pośrednictwem wody pitnej, a są to nacje, które żyją dłużej niż inni, więc chyba nie mamy się czego obawiać.

demencja

Polecamy także:

Zarabianie w internecie - Czy na pewno takie trudne?

Dla większości ludzi zarabianie oznacza długie przesiadywanie w pracy po godzinach, ciężką pracę fizyczną na budowie, lub po prostu nudną pracę w korporacji. Więcej…

Nowoczesny outdoor - telebimy reklamowe

Nie tylko sama informacja, ale przede wszystkim sposób jej przedstawienia mają wpływ na zapamiętanie przekazu przez odbiorcę. Atrakcyjne wizualnie treści, które mają nakłonić do zakupu, znacznie łatwiej zostają dostrzeżone. Do takiej nowoczesnej formy komunikacji reklamowej zaliczyć można telebimy LED. Więcej…

24 października 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

Szkolenie "CONTENT MARKETING KROK PO KROKU - CZYLI JAK BUDOWAĆ STRATEGIE I REALIZOWAĆ DZIAŁANIA W RAMACH MARKETINGU TREŚCI?" Warszawa, 24 października 2017 r.   Więcej…

Błędy popełniane przy zakupie łóżeczka dziecięcego

Nadszedł czas na wymianę łóżeczka ze szczebelkami na większy mebel? A może do tej pory maluszek spał razem z rodzicami? Wymiana łóżeczka niekiedy wiąże się z przenosinami do oddzielnego pokoju, co dla dziecka może wiązać się ze stresem. Podpowiadamy, jak wybrać mebelek dla dziecka, by przenosiny przebiegły gładko, a twoja pociecha cieszyła się dobrym i zdrowym snem. Więcej…

Drogi z plastiku?

Ciekawe rozwiązanie zaproponowała ostatnio firma z Holandii. Chodzi o budowę dróg z plastiku, nadających się do recyclingu. Drogi wykonane z plastiku mają być lepsze od tradycyjnych, asfaltowych pod każdym względem. Więcej…