Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Co to jest sen? - fazy, pamięć i kontrola

Sen, integralna część naszej egzystencji, tai w sobie dużo ciekawych zagadnień. Uwidoczniając rozliczne atrybuty snu, wyjawia się nam nie tylko jego złożoność, lecz też szansa do zgłębiania własnej umysłowości oraz pojęcia schowanych warstw naszej osobowości. Sen staje się zatem nie zaledwie częścią trwania, ale też ciekawą sferą do poznawania siebie jak również istniejącego wokół nas świata. Prezentujemy kilka ciekawostek na temat snów, które mogą rozszerzyć naszą wiedzę w sprawie tego zagadkowego otoczenia. Więcej…

Walory filatelistyczne

Istota filatelistyki to zbieranie, odkrywanie, kolekcjonowanie. To, co gromadzi filatelista, określa się mianem walorów filatelistycznych. Czemu walor? Dlatego, że każdy szczegół zbioru ma dla jego właściciela określoną wartość. Więcej…

Kiedy warto iść na studia podyplomowe?

Odpowiedź na pytanie postawione w tytule nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy bowiem od tego, czego oczekujesz od takiej inwestycji w dodatkową naukę. Niezależnie więc czy dopiero skończyłeś studia licencjackie, czy już dawno pracujesz w zawodzie i chcesz jedynie poszerzyć horyzonty lub zawęzić i wyspecjalizować swoją wiedzę, studia podyplomowe niewątpliwie są doskonałą opcją, która zaprocentuje w przyszłości. W materiale przedstawiamy dwie ścieżki, którymi możesz się kierować, gdy myślisz o tym, kiedy iść na podyplomówkę. Więcej…

Do czego służą skanery wielkoformatowe?

Skanery wielkoformatowe to urządzenia o dużej mocy, które pozwalają uzyskać doskonałej jakości kopie, które później można edytować, kopiować i dystrybuować. Stosowane są najczęściej w biurach inżynieryjnych, gdzie dzięki nim można szybko i skutecznie zeskanować mapy i projekty. Jakie konkretnie cechy posiada skaner wielkoformatowy? Dowiedz się więcej, dlaczego to tak popularne urządzenie i gdzie jeszcze można go wykorzystać. Więcej…

Budowlana przerwa zimowa - czy czy to dobry pomysł?

Z nadciągającą nieubłaganie zimą każdego roku, co niektóre ekipy ogólnobudowlane przeprowadzają zadania wykończeniowe wewnątrz domu. Chociaż nie jest to regułą, to mimo tego powinno się dom ochronić przed opadami śniegu, deszczu oraz dodatkowo mrozów, które potrafią zaskoczyć. Czy sensowne jest, aby powstrzymywać gruntownie prace na czas zimy? A może zupełnie nie? Na te pytania musi każdy w ostatecznym rozrachunku odpowiedzieć w pojedynkę. Aczkolwiek każdemu inwestorowi zależy na osłonięciu niewykończonych i narażonych na zawilgocenie elementów domu. W dłuższej perspektywie jest wstanie to przynieść korzyści z samego tylko porządnego samopoczucia, że zrobiło się wszystko, aby w czasie powrotu na budowę po sezonie zimowym nie natknąć się na pleśni, zniszczonych produktów i samego budynku. Więcej…
Czyste oceany? Tak, to możliwe.

m oceanNiespotykany dotąd system oczyszczania Oceanu Spokojnego ze śmieci plastikowych rusza już za rok. Tak zwany siódmy kontynent, czyli ogromne skupisko odpadów pływających może zniknąć z największego oceanu na Ziemi - Pacyfiku już za dziesięć lat. Analogiczne akcje mogą być wprowadzone w życie także na pozostałych oceanach.

d oceanWszystko to za sprawą rewolucyjnego projektu The Ocean Cleanup - Oceaniczne Porządki, zapoczątkowanego przez Boyana Slata, który jest ekologiem z Holandii. Na początku czerwca zeszłego roku przedsttawił on projekt w Nowym Jorku na specjalnej konferencji prasowej. Boyan Slat to student na Uniwersytecie Technicznym w Delft, zdobył nagrodę Champions of the Earth, przyznawana w ramach Programu Narodów Zjednoczonych na rzecz Środowiska. Obecnie ropoczęta została budowa pilotażowej instalacji.

Ekolog z Holandii wymyślił swój system oczyszczania juz trzy lata temu. Zebrał w tamtym czasie grupę wolontariuszy oraz zgromadził 100 tysięcy dolarów, dzięki czemu mógł ropocząć konstruowanie bariery według swego pomysłu. Skonstruowana bariera zatrzymująca śmieci ma 40 metrów, zlokalizowana jest w okolicach Azorów.

 

Polecamy także:

Do czego służą zbiorniki z powłoką TWS?

W zbiornikach magazynowych z powłoką TWS można przechowywać ciecze chemicznie agresywne, środki spożywcze, takie jak: wino, piwo, ocet, woda pitna, przetwory zbożowe i mięsne oraz półprodukty owocowo-warzywne, a także ścieki oraz produkty naftowe. Dzięki swoim właściwościom mają szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Więcej…

31 sierpnia 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

Szkolenie "ŹRÓDŁA DOFINANSOWANIA DZIALALNOŚCI KULTURALNEJ NA LATA 2014-2020. FUNDUSZE KRAJOWE, EUROPEJSKIE I PRYWATNE ORAZ METODYKA PISANIA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE PROJEKTÓW" Więcej…

Mieszalniki tworzyw sztucznych – precyzyjna mieszanka podstawą produktów wysokiej jakości

Do wykonania dobrej jakości produktu niezbędne są odpowiednie tworzywa. Od odpowiedniego doboru proporcji oraz samych materiałów zależy czy efekt finalny będzie satysfakcjonujący. Dzięki mieszalnikom do tworzyw sztucznych będziemy mieli gwarancję, że towar przez nas produkowany jest najwyższej jakości. Więcej…

Międzynarodowy Dzień Wróbla

Data 20 marca jest ustanowiona jako Międzynarodowy Dzień Wróbla. Nasz kraj zamieszkuje 5 - 7 milionów par wróbli. Niestety ich liczebność na obszarze miejskim nieustannie maleje. Gatunek tego ptaka to jeden z najbardziej rozpowszechnionych na całym świecie. Wróbla spotkamy niemalże na każdym kontynencie, w naszym kraju jest to ptak bardzo popularny i dobrze znany. Więcej…

Czy wynajem sal szkoleniowych w Warszawie przebiega łatwo?

Jak zorganizować udane szkolenie, które przyciągnie wielu chętnych słuchaczy? Przekazywanie treści w taki sposób, aby dotarły do każdego uczestnika to nie lada wyzwanie i bez specjalistycznego sprzętu audiowizualnego istnieje zwiększone ryzyko niepowodzenia. Więcej…