Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Dbanie o czystość w placówkach medycznych

W przypadku placówek medycznych utrzymanie czystość i higieny na właściwym poziomie wymaga zastosowania szczególnych procedur, sprzętów oraz środków. Takie postępowanie jest konieczne w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorobotwórczych ustrojów. Szpital musi bowiem zapewniać bezpieczeństwo i zdrowie wszystkim swoim pacjentom i pracownikom. A jak to wygląda w praktyce? Więcej…

Nadzieja na lek na Alzheimera

Na schorzenie Alzheimera cierpią miliony ludzi, a zgodnie z ostatnimi wyliczeniami do roku 2030 liczba osób chorujących sięgnie 65 milionów. Jest to choroba nieuleczalna, a przynajmniej była taka do niedawna, ponieważ przypuszczalnie odnaleziono na nią lekarstwo. Więcej…

Jak zaprojektować wiosenne porządki?

Kiedy zbliża się wiosna, z dnia na dzień świat staje się bardziej energiczny i kolorowy. Chociaż dni są jeszcze chłodne, a noc zakrywa ziemię szronem, to jednak silne, świetliste promienie słońca, nabrzmiałe pąki roślin i hałaśliwe klucze powracających żurawi napawają nas ogromnym optymizmem. Wstępuje w nas niezgłębiona gotowość do metamorfoz, do czynienia. Na wiosnę po wielokroć rozpoczynamy nowe diety, modyfikujemy nawyki lub fryzurę. Ale dla wielu kres zimy to okres na uskutecznienie wiosennych porządków. Potrzebujemy całkowicie uporządkować i odnowić obszar dookoła siebie, porzucić bezużytecznych rzeczy, które nagromadziliśmy w minionym okresie jak również posegregować garderobę. Więcej…

Zbawienny wpływ psa

Badacze z Uniwersytetu Kalifornijskiego doszli do wniosku, iż kurz, który znajduje się w domach osób posiadających psa może strzec przed zakażeniem wirusem RSV, który atakuje drogi oddechowe, co zaś prowadzi do astmy u najmłodszych. Więcej…

Na czym polega wegetarianizm?

Wegetarianizm to forma żywienia, w którym nie spożywa się mięsa, ryb i pozostałych produktów odzwierzęcych. Zasadniczym składnikiem menu są artykuły pochodzenia roślinnego czyli: warzywa, owoce, zboża, orzechy, rośliny strączkowe. W niektórych przypadkach spożywa się jaja i produkty mleczne. Ostatnimi czasy wegetarianizm stał się szalenie atrakcyjnym stylem życia, choć w krajach Bliskiego Wschodu i Indiach niejedzenie mięsa dominuje od bardzo dawna. Sam wegetarianizm jest zróżnicowany, pojawia wiele wersji i wielorakich sposobów odżywiania spowodowanych odmiennymi przesłankami, takimi jak: przekonania moralne, warunki środowiskowe, powody zdrowotne, religijne, kulturowe, czy ekonomiczne. Wobec tego można również mówić o przeróżnych skutkach, niedostatkach albo innych konsekwencjach wynikających z wegetarianizmu. Spróbujmy zatem uporządkować informacje na temat wegetarianizmu i pokazać korzyści i mankamenty takiej diety. Więcej…
Czym jest lokata bankowa?

lokata-mNa dzisiejszym rynku coraz więcej jest banków oraz instytucji banko-podobnych, które oferują różnego rodzaju operacje pieniężne. Niektóre banki już zdążyły sobie zapracować na zaufanie klientów, niektóre wciąż na nie pracują i wciąż próbują pozyskiwać nowych klientów, którzy bez wahania powierzą przedstawicielom swoje pieniądze.
Oczywiście, ogólnie rzecz ujmując, banki służą do przechowywania pieniędzy. Pozwalają również na operacje pieniężne, takie jak przelewy, udzielanie kredytów czy pieniężne transfery zagraniczne.

Popularność lokat bankowych

Coraz bardziej popularne stają się lokaty bankowe, choć na rynku bankowym wcale nie są one nowością. Tak naprawdę to lokata narodziła się już stosunkowo dawno, ale ludzie niezmiennie korzystają z niej przez cały czas. W społeczeństwie jest jednak mnóstwo laików, którzy nie do końca potrafiliby wyjaśnić owy termin. Czym więc jest wspomniana lokata?

Lokata – czym jest?

lokataJest to nic innego jak forma oszczędzania swoich pieniędzy, zazwyczaj tych, które są już środkami odłożonymi. Jednym z najmniej wyszukanych synonimów do słowa „lokata” mogłoby być „zamrażanie pieniędzy”, gdyż w wielkim, telegraficznym skrócie właśnie na tym ona polega. Umieszczając swoje oszczędności na lokacie, klient zobowiązuje się do tego, że na jakiś czas je zamrozi, czyli innymi słowy po prostu przez jakiś okres czasu nie będzie z nich korzystał. Poniekąd klient sam jest w stanie wybrać, jaki to będzie okres czasu, gdyż wybór lokaty zależy właśnie od niego. Przy wyborze bierze się zazwyczaj pod uwagę najlepsze lokaty, by w końcu móc zdecydować się tylko i wyłącznie na jedną i tam właśnie ulokować swoje oszczędności.

Wybór lokaty

Wybór jest w dzisiejszych czasach stosunkowo duży, gdyż jak już zostało wspomniane, co chwilę pojawiają się nowe banki lub podobne instytucje proponujące nie tylko przelewy czy udzielanie kredytów, ale proponują również lokaty. Internet oferuje także możliwość sprawdzenia, które lokaty bankowe są aktualnie„na topie”, czyli na których najwięcej osób lokuje swoje pieniądze. Jest to ranking lokat, który daje wyraźny obraz tego, co dzieje się w każdym banku. Jeśli któryś z nich ma bardzo niekorzystne warunki, to logiczne jest, że większa ilość osób postanowi swoje pieniądze „zamrozić” gdzieś indziej.

Zakładanie lokaty bankowej

Po podjęciu decyzji, klient powinien w danym banku stawić się osobiście, zgłosić swoją gotowość oraz oddać swoje pieniądze w dobre, jego zdaniem, ręce. Następnie należy oczywiście zawiązać umowę pomiędzy daną instytucją, a klientem indywidualnym, by lokata mogła wejść w życie. W umowie zostanie określony czas, w którym pieniądze będą zamrożone – może to być pół roku, a nawet dwa lata. Trzeba więc dokładnie przeczytać wspomniany dokument, by poznać warunki panujące w danej instytucji.

W zasadzie na tym kończy się proces zakładania lokaty – przez określony okres oszczędności będą zarabiały same na siebie, dlatego tak ważne jest oprocentowanie lokat, a klient może spokojnie czekać na odbiór pieniędzy w kwocie większej, niż zostawił na samym początku.

Artykuł został przygotowany przez serwis KontoBankowe24.pl - Porównanie rachunków osobistych 2015.

Polecamy także:

Wentylacja w kuchni

Nie ma chyba domu, czy mieszkania, w którym nie było by kuchni. A tam gdzie kuchnia, tam i zapachy z nią związane, czyli wszelkie wonie, które powstają w czasie gotowania różnych potraw. Niestety zapachy kuchenne roznoszą się po całym domu, a niekoniecznie chcemy, aby na przykład nasza sypialnia pachniała smażonymi kotletami. Jak więc uchronić się przed niechcianymi zapachami z kuchni? Więcej…

Administrator Bezpieczeństwa Informacji

Od nowego roku akademickiego w Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach ruszy nowatorski kierunek studiów podyplomowych - Administrator Bezpieczeństwa Informacji. Więcej…

Dobór obuwia narciarskiego – na co zwrócić uwagę?

Dobór odpowiedniego obuwia narciarskiego jest niezwykle istotny, zwłaszcza w kontekście pierwszego kontaktu z deską narciarską. Złe wybory w tym obszarze mogą doprowadzić do zniechęcenia osób, stawiających pierwsze kroki na stoku narciarskim. O tym, że obuwie narciarskie jest nie mniej istotnym elementem narciarskiego wyposażenia niż narty, przypominamy w naszym artykule. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas jego doboru. Więcej…

Mieszalniki tworzyw sztucznych – precyzyjna mieszanka podstawą produktów wysokiej jakości

Do wykonania dobrej jakości produktu niezbędne są odpowiednie tworzywa. Od odpowiedniego doboru proporcji oraz samych materiałów zależy czy efekt finalny będzie satysfakcjonujący. Dzięki mieszalnikom do tworzyw sztucznych będziemy mieli gwarancję, że towar przez nas produkowany jest najwyższej jakości. Więcej…

Ciąża u kota. Jak rozpoznać pierwsze objawy?

W ciągu pierwszych dni od zapłodnienia, u zwierzęcia z reguły nie występują żadne szczególne objawy świadczące o brzemienności. Kiedy dostrzec można pierwsze oznaki ciąży u kota i jak je rozpoznać? Więcej…