Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Księgarnia internetowa - kupować czy nie?

Wiele zwłaszcza młodych osób uważa, że czytanie książek nie jest już modne, bo przecież światem rządzi teraz internet. Dobrze, że nie wszyscy są tego zdania, bo nie zawsze wiedzę zapisaną w książkach można znaleźć w sieci, zwłaszcza jeśli dotyczy naukowych tematów. Więcej…

Zabezpieczenie kredytu hipotecznego - czyli sposób na lepszą umowę

Otrzymanie kredytu hipotecznego może się wydawać dla niektórych męczące. Musimy bowiem przejść długotrwałą i wyczerpującą drogę, która utwierdzi bank w przekonaniu, że jesteśmy wiarygodni. Dopiero wtedy możemy liczyć na otrzymanie pożyczki. Zastanówmy się co zrobić, aby stać się w pełni autentyczni. Więcej…

Do czego służą stoły wagowe?

W pracy laboratoryjnej często niezwykle istotną rolę odgrywa precyzja. Wyobraźmy sobie np. laboratorium, w którym pracuje się nad recepturami nowych leków. Nawet najdrobniejsza zmiana składu medykamentu może sprawić, że lek będzie nieskuteczny lub nawet szkodliwy. Taka pomyłka nie musi być wynikiem niewłaściwego działania wagi laboratoryjnej, lecz zakłóceń wynikających z pracy innych urządzeń. Aby uniknąć takich sytuacji, każde laboratorium powinno być wyposażone w stół wagowy. Więcej…

Kochasz kwiaty? Zostań florystką!

Wiele kobiet przepada za kwiatami, ale do grupy osób, które uwielbiają ich wygląd, zapach oraz przygotowane z ich udziałem dekoracje zaliczają się także mężczyźni. Każdy, kto chciałby związać z tymi pięknymi roślinami swoją przyszłość, może zdecydować się na zdobycie odpowiedniego wykształcenia w tym kierunku. Dobrym wyborem dla absolwentów szkół średnich będzie rozpoczęcie florystyki w szkole policealnej. Więcej…

Car Fleet Manager – kim jest i dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Obecnie, większość przedsiębiorstw potrzebuje służbowego samochodu. Zdarza się, że działalność opiera się na usługach transportowych, a wówczas firma wyposaża się nie w jeden, ale kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt pojazdów. Posiadając własną flotę samochodową warto skorzystać z usług Car Fleet Managera. Kim jest, na czym polega jego praca i dlaczego warto skorzystać z jego usług? Tłumaczymy! . Więcej…
Pakowanie bagażu podręcznego

Kiedy zbliża się czas wakacji zwykle ogarnia nas stan euforycznych przygotowań do urlopu. Pragniemy zaplanować wszystkie atrakcje turystyczne, niekiedy śledzimy mapy i katalogi biur podróży. Lecz kiedy już zdołamy wybrać interesujące miejsce destynacji rozpoczynamy planowanie naszego bagażu. Zwłaszcza dla tych, którzy wybierają się po raz pierwszy w podróż samolotem, spakowanie bagażu podręcznego stanowi nie lada wyzwanie. Oprócz tego należałoby napomknąć, iż linie lotnicze mają swoje wewnętrzne przepisy, które mogą się nieco od siebie różnić. Jeżeli więc niedługo wylatujesz na wakacje, skorzystaj z naszego poradnika, doradzamy, jak prawidłowo spakować bagaż podręczny do samolotu.

Jakie są wymiary bagażu podręcznego?

Należy pamiętać, że podróżny może zabrać dwa rodzaje bagażu. Może to być bagaż rejestrowany i bagaż podręczny. Bagaż rejestrowany pakowany jest w luku bagażowym samolotu, jego wielkość też określa regulamin linii lotniczej. Ale teraz zajmiemy się bagażem podręcznym. Bywają takie sytuacje, w których wylatujemy jedynie na na krótko i nie musimy dużej walizki.W większości linii lotniczych funkcjonuje jeden limit wymiarów bagażu podręcznego. Zazwyczaj walizka lub torba podręczna musi ograniczać się do około 55 × 40 × 20 cm. Uznaje się ciężar bagażu do 8 kg. Należałoby zwrócić uwagę również na fakt, czy linia lotnicza, z której lecimy uwzględnia bagaż dla niemowląt. W wielu przypadkach dziecko do lat 2 musi być spakowane w bagaż razem z rodzicem. Natomiast na pewno u wszystkich przewoźników wolno na pokład zabrać wózek dla dziecka lub fotelik. Analogiczna zasada dotyczy sprzętu dla osób niepełnosprawnych. Obsługa samolotu lokuje wózek inwalidzki lub kule w bagażniku na pokładzie. Pakując swój bagaż podręczny warto przestrzegać reguł odnośnie parametrów, ponieważ w przypadku ich przekroczenia, nakładane są dodatkowe opłaty. Czasem nasz zbyt duży bagaż podręczny może być przyjęty za bagaż rejestrowany i trafi do luku bagażowego samolotu.

Co można spakować do bagażu podręcznego?

Wszystkie produkty, które pakujemy do torby podręcznej muszą brać pod uwagę określone wytyczne ilościowe i jakościowe. Umieszczamy w walizce te rzeczy, które są niezbędne na czas lotu. masz możliwość zapakowania: do 100 ml napojów alkoholowych, do 100 ml napojów tj. woda, lekarstwa, kosmetyki przelane w butelkach po 100 ml, żywność, odzież, mały sprzęt medyczny. Produkty płynne należy spakować do transparentnej torebki o pojemności nie większej niż 1 l. Na ogół limity ilościowe nie dotyczą pokarmów dla niemowląt. Na dodatek możesz zabrać wszystko, co kupiłeś w sklepie duty free na lotnisku.Regulamin linii lotniczych zakazują zabierania na pokład: produktów łatwopalnych, środków wybuchowych, substancji chemicznych lub toksycznych, części samochodowych, przedmiotów o ostrych krawędziach, broni lub jej atrapy.

Jak ułożyć rzeczy w bagażu podręcznym?

Niezwykle ważne jest, jak popakujesz wszystkie przedmioty w walizce podręcznej. Na samym dole spakuj odzież i to, czego będziesz potrzebował w najmniejszym stopniu. Świetnym patentem jest zwijanie rzeczy w rolki i ściąganie ich gumką. Zyskuje się dodatkowe miejsce i równocześnie utrudnia się przemieszczanie rzeczy w kompletnym bagażu. W środku możesz umieścić wszelakie kosmetyki i przedmioty płynne. Na wierzch zawsze wkładaj przedmioty cenne (np. aparat fotograficzny, biżuterię, laptop), lekarstwa i to wszystko, co musisz mieć pod ręką np: sprzęt medyczny, żywność, słuchawki, książkę. Powinno się także na samym wierzchu ułożyć lekką bluzę, okaże się przydatna jak temperatura w samolocie gwałtownie się obniży, a dodatkowo materiał ochroni przed zgnieceniem cenne przedmioty.

Warto pamiętać, żeby zawsze sprawdzić regulacje przewoźnika. Pojawiające się dość często różnice w przepisach mogą sporo namieszać i sprawić kłopoty przy odprawie. Powinno się też zważyć spakowany bagaż, aby nic cię nieprzyjemnie nie zszokowało podczas boardingu.

Polecamy także:

Obuwie ochronne dla kobiet

Coraz częściej zdarza się tak, że zawody, do niedawna uważane za typowo męskie, wykonują również kobiety. Wiąże się to z koniecznością przystosowania odzieży ochronnej do ich potrzeb. Producenci takiej odzieży tworzą mniejsze modele, dostosowane do kobiecej sylwetki. Więcej…

Od czego zależy koszt jednej kopii?

Dużo mówi się o tym, że drukarki, kserokopiarki i inne urządzenia drukujące powinny charakteryzować się jak najniższym kosztem wydruku pojedynczej strony. Ten współczynnik jest głównym parametrem spośród tych, na które klienci zwracają szczególną uwagę, dlatego producenci drukarek podejmują kolejne starania w celu obniżenia jego wartości. Z każdym rokiem w sprzedaży pojawiają się nowe modele urządzeń, w których zastosowano innowacyjne technologie zwiększające wydajność i optymalizujące pracę. Co zatem ulega poprawie? Jakie czynniki wpływają na ostateczny koszt wykonania pojedynczej kopii dokumentu? Więcej…

Wzornictwo przemysłowe – studia i perspektywy pracy

Kierunek wzornictwo przemysłowe można studiować na uczelniach o profilu technicznym lub artystycznym. Jakie są perspektywy pracy po takich studiach? Więcej…

Pojedynek AI

Pojedynek sztucznych inteligencjiAlphaGo to AI - sztuczna inteligencja przygotowana przez specjalistów z Google i DeepMind. Wspólnie wykreowali oni system, łączący zwyczajowe metody sztucznej inteligencji, polegające na rozważaniu wszystkich realnych lokalizacji przy pomocy stworzonego drzewka zapytań, z techniką głębokiego uczenia maszynowego (deep learning). Więcej…

Dbanie o czystość w placówkach medycznych

W przypadku placówek medycznych utrzymanie czystość i higieny na właściwym poziomie wymaga zastosowania szczególnych procedur, sprzętów oraz środków. Takie postępowanie jest konieczne w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorobotwórczych ustrojów. Szpital musi bowiem zapewniać bezpieczeństwo i zdrowie wszystkim swoim pacjentom i pracownikom. A jak to wygląda w praktyce? Więcej…