Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Porównanie GPW z innymi rynkami akcji - analiza porównawcza GPW z innymi globalnymi rynkami akcji

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) odgrywa kluczową rolę w polskim systemie finansowym oraz ma coraz większe znaczenie na arenie międzynarodowej. Jednakże, zanim inwestor podejmie decyzję o lokowaniu kapitału na GPW, istotne jest przeprowadzenie analizy porównawczej tego rynku z innymi rynkami akcji, zarówno w Europie Środkowej, jak i globalnie. Więcej…

Przedszkole po angielsku - Jaki ma plan działania?

Przedszkole po angielsku — Jaki ma plan działania? Zapisanie dziecka do przedszkola jest świetnym pomysłem! W wieku 3-6 lat dzieci chłoną wiedzę jak gąbka i nie odczuwają stresu związanego z samym uczeniem się. Warto sprawdzić przedszkole angielskie, które oferuje nauczanie w języku angielskim. Czy to dobry pomysł, aby zapisać dziecko do wielojęzycznej placówki? Jak najbardziej! Więcej…

AI - Artificial Intelligence

Ten rok to następny ogromny krok naprzód dla Artificial Intelligence, innymi słowy sztucznej inteligencji, dlatego że przynależna do Google firma Deep Mind opracowała maszynę, której pierwszy raz w historii udało się pokonać człowieka w bardzo skomplikowaną, starożytną grę planszową Go. Jak się okazuje to nie wszystko, gdyż IBM opracowało całkowicie nową technologię, dzięki której komputery mogą poczynić jeszcze większy postęp i pracować jeszcze szybciej niż do tej pory. Więcej…

Parę słów o depresji

Depresja to choroba, która dotyka co niemiara osób na całym świecie. Jej symptomy to między innymi strapienie, rozpacz, utrata zainteresowań i przyjemności, kłopoty ze skupieniem jak również zakłócenia snu i chęci do jedzenia. Jakkolwiek depresja okazuje się nader kłopotliwa, to jednak są metody na walkę z tą chorobą. Więcej…

Aminos kokosowy - lepsza alternatywa dla sosu sojowego?

Aminos kokosowy jest sosem powstałym poprzez połączenie fermentowanego soku z kwiatów palmy kokosowej oraz naturalnej soli morskiej. Uznaje się go za świetny zamiennik klasycznego sosu sojowego dla osób, które eliminują ze swojej codziennej diety soję, gluten oraz nadmiar soli.W smaku do złudzenia przypomina sos sojowy, przez co sprawdza się w daniach kuchni azjatyckiej. Staje się coraz bardziej popularne wśród osób dbających o zdrową dietę.Czy jednak faktycznie jest on zdrowszą alternatywą dla sosu sojowego i tamari? Więcej…
Jak wybrać kominek DGP?

Montaż lub budowa kominka w domu jest doskonałym pomysłem, jeśli chcemy cieszyć się przytulną, domową atmosferą, a zarazem ocieplać wnętrze. Rynek oferuje wiele różnorodnych rodzajów kominków zarówno, jeśli chodzi o ich estetykę, jak i o sposób działania oraz instalację. Z tego względu, wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego kominka, który będzie w pełni spełniał ich indywidualne wymagania. Istotną kwestią jest także cieplne zapotrzebowanie całego budynku oraz rodzaj głównego źródła ciepła. Coraz większą popularność zyskują kominki DGP, czyli takie, które posiadają system dystrybucji gorącego powietrza. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kominka?

Jak działają kominki DGP?

Ogrzany wkład kominkowy rozprowadza ciepło do wszystkich pomieszczeń znajdujących się w budynku, dzięki systemowi izolowanych przewodów bądź kanałów. Gorące powietrze może rozchodzić się w sposób wymuszony lub grawitacyjny. Główną zaletą kominków z grawitacyjnym rozprowadzaniem ciepła jest niski koszt instalacji. Takie kominki rzadko ulegają jakimkolwiek awariom. Z tego względu, zepsuty wentylator bądź przerwa w dostawie prądu nie wpłyną znacząco na ich stan. Podstawą wymuszonego systemu dystrybucji gorącego powietrza w kominkach DGP jest turbina, której zadaniem jest zasysanie gorącego powietrza i rozprowadzanie go do poszczególnych odnóg całego systemu.

Wybór odpowiedniego kominka

Kominki DGP mogą współpracować z całą instalacją grzewczą lub działać niezależnie od niej. Nie mogą jednak być jedynym źródłem ogrzewania w całym domu. Jak mówi specjalista z wkładykominkowe.pl: "Budynek powinien mieć dodatkowe źródło ogrzewania, jeśli mieszkańcy nie przebywają w nim przez dłuższy czas. Kominki DGP mogą natomiast całkowicie zastąpić centralne ogrzewanie w okresie wczesnej jesieni lub wiosny, kiedy temperatury nie są ujemne. Przyczyni się to do znacznego zaoszczędzenia środków wydawanych na ogrzewanie. W niewielkich domach jednorodzinnych najlepiej sprawdzą się kominki wykorzystujące system grawitacyjny, natomiast w przypadku budynków o większym metrażu lepiej postawić na kominki z systemem wymuszonego obiegu".

Użytkowanie kominka DGP

Kominki DGP charakteryzują się dużą wygodą, jeśli chodzi o użytkowanie wkładów. W czasie dużych mrozów ich obsługa nie wymaga zbyt wielkiego zaangażowania. Opał należy dokładać do nich co około trzy godziny. W okresie, kiedy temperatury są niskie, ale nie ujemne, wystarczy dokładanie opału raz na dziesięć godzin. Aby kominek DGP mógł działać niezawodnie przez jak najdłuższy czas, należy obsługiwać go zgodnie z instrukcją użytkowania oraz pamiętać o jego regularnym czyszczeniu. Kominki z systemem dystrybucji gorącego powietrza stają się coraz bardziej popularne. Pomimo tego, iż posiadają wiele zalet i mogą dostarczyć ciepło do wielu pomieszczeń w domu, nie powinny stanowić jedynego źródła ogrzewania danego budynku.

Polecamy także:

Podstępne mrówki

Naukowcom udało się ostatnio udowodnić, że istnieje pewien gatunek mrówek, który umie pozyskiwać niewolnice bez użycia przemocy, jedynie za sprawą podstępu. Więcej…

Lodówka na energię słoneczną

Portugalscy naukowcy z Uniwersytetu w Coimbrze zaprojektowali lodówkę, która zasilana jest energią słoneczną za pomocą specjalnego panelu. Prototyp urządzenia zwanego Frisol jest w stanie wytworzyć w ciągu dnia chłód korespondujący z czterema kilogramami lodu. Więcej…

Kultura archeologiczna

Kultura archeologiczna to relikt kultury żywej. Jest ona efektem porządkowania materiału archeologicznego przez archeologów. Więcej…

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby chronić swoje uprawy przed silnymi mrozami

Niekorzystne działanie silnych mrozów na uprawy ma swoje odbicie w plonach. Aby uchronić się przed stratami konieczne jest zatroszczenie się o rośliny już na etapie ich kiełkowania. Choć szczególnie niebezpieczna dla upraw jest zima bez śniegu, to przy zastosowaniu odpowiednich metod można zminimalizować siłę jej działania. Więcej…

Czemu warto się szkolić?

Pomimo, że temat dotyczący szkoleń przewija się od wielu lat, to jednak nadal nie wszyscy odczuwają potrzebę doskonalenia swoich umiejętności. Paradoksalnie, korzystają na tym ci, którzy nie żałują czasu i funduszy na zdobywanie certyfikatów – pracodawcy patrzą na nich bowiem zdecydowanie przychylniejszym okiem. Więcej…