Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Gdzie swoje zastosowanie znajdują kompensatory?

We wszystkich połączeniach rurowych wykorzystuje się specjalne łączniki zwane kompensatorami. Nakładki te znajdą zastosowanie niemalże w każdej branży przemysłowej. Z racji swojego zróżnicowania stosować je można niezależnie od tego czym zajmuje się dany zakład. Więcej…

Przekwalifikuj się dzięki kursom

Mówi się, że gdyby każdy z nas pracował na wymarzonym w dzieciństwie stanowisku, Księżyc roiłby się od bezrobotnych kosmonautów. Niestety, często dopiero pierwsze poszukiwania stałej pracy weryfikują nasze spojrzenie na wymarzony zawód. Więcej…

Urokliwe Święta - wybór 6 propozycji fantastycznych prezentów dla najmłodszych

Święta Bożego Narodzenia to moment, jakiego brzdące wyczekują z ogromną wytrwałością. W związku z tym zakup idealnego podarunku dla najmłodszych jest z bezspornie trudnym zadaniem, ale też okazją zbudowania magicznych klimatów. Przedstawiamy najlepsze 6 pomysłów na podarki świąteczne, które wywołają, że dziecięce serca zabiją szybciej Więcej…

Nowoczesna edukacja w przyjaznej szkole

Szkoła wbrew pozorom nie musi być nudna i surowa. Wnętrze każdej z nich z pewnością powinno zachęcać do zdobywania wiedzy. Jak wyposażyć szkołę, aby była ona jak najbardziej przyjazna uczniom oraz nauczycielom? Więcej…

Listwy elewacyjne do systemów ociepleń

Wykończenie zewnętrzne budynków czyli elewacja jest bardzo istotnym elementem, który ma duży wpływ na wygląd nieruchomości. Kolory jakie zostaną użyte, powinny oddawać charakter obiektu, natomiast należy pamiętać iż elewację można podkreślić również dodatkowymi komponentami. Więcej…
Czemu warto się szkolić?

szkolenia dla pracownikówPomimo, że temat dotyczący szkoleń przewija się od wielu lat, to jednak nadal nie wszyscy odczuwają potrzebę doskonalenia swoich umiejętności. Paradoksalnie, korzystają na tym ci, którzy nie żałują czasu i funduszy na zdobywanie certyfikatów – pracodawcy patrzą na nich bowiem zdecydowanie przychylniejszym okiem.

Konkurencja na rynku pracy jest bardzo duża, niestety liczba bezrobotnych znacznie przekracza ilość wolnych etatów, szczególnie w lepszych firmach. Lepszych, czyli takich, w których pracodawca nie tylko płaci wysokie wynagrodzenie, ale finansuje szkolenia czy organizuje ciekawe wyjazdy integracyjne. Liczba kandydatów na jedno stanowisko nierzadko przekracza setkę, łatwo więc obliczyć swoje szanse. Jasne jest, że aby dostać zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną do prestiżowej firmy, trzeba posiadać imponujące CV, które zaciekawi osoby odpowiedzialne za zatrudnianie nowych pracowników. Ukończone studia wyższe? Znajomość języka obcego? Te atuty były mocną kartą przetargową kilkanaście lat temu, dziś na nikim nie robią wrażenia. Dlatego warto się wyróżnić na tle kandydatów, na przykład umiejętnościami praktycznymi, działalnością pozaakademicką, odbytą praktyką zawodową oraz przede wszystkim wiedzą zdobytą na szkoleniach.

szkoleniaCertyfikaty, dyplomy ukończenia kursu powinny być oczywiście związane z branżą, w której chcemy pracować. Dla osoby szukającej pracy w dziale handlowym uprawnienia na wózek widłowy albo zaliczony kurs spawania nie okażą się przydatne z punktu widzenia szefa działu marketingu. Za to szkolenia typu „Budowanie efektywnych relacji handlowych z klientem strategicznym firmy”, „Obsługa trudnego klienta” czy też „Techniki przejmowania klientów konkurencji” powinny jak najbardziej zwrócić uwagę rekrutera.

Oprócz szkoleń „twardych”, czyli związanych z konkretną wiedzą lub specjalizacją, warto inwestować swój czas w bardziej uniwersalne szkolenia „miękkie”. Są to zajęcia rozwijające kompetencje i umiejętności społeczne, związane z indywidualnym funkcjonowaniem jednostki. W tym przypadku podstawą jest rozpoznanie swoich potrzeb szkoleniowych, obszarów, które wymagają poprawy. Może to być na przykład brak asertywności, kłopoty z nawiązywaniem kontaktu i budowaniem relacji biznesowych. Konieczność odbywania takich szkoleń można pokazać na przykładzie handlowca – nawet najlepszy specjalistyczny kurs handlowy nie zapewni mu wysokich wyników sprzedaży, jeśli nie nauczy się on właściwego podejścia do klienta.

Odpowiedź na pytanie postawione w tytule tego artykułu jest więc prosta – warto się szkolić, ponieważ w ten sposób podnosimy kwalifikacje zawodowe, umacniamy swoją pozycję na rynku pracy, zyskujemy ciekawe możliwości dotyczące rozwoju i kariery. Za tym wszystkim najczęściej idzie oczywiście wysokie wynagrodzenie. Warto pamiętać, że szkolenia to nie tylko możliwość zdobycia wiedzy, ale i poznania nowych ludzi, wymienienie się doświadczeniami z ludźmi z branży.

Na koniec trzeba pamiętać o jednym - nigdy nie jest za późno, by się szkolić! Wykwalifikowany pracownik zawsze będzie potrzebny i ceniony, więc nawet starsze osoby dzięki szkoleniom mogą zdobyć nowe, ciekawe stanowisko.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez portal www.szkolenia24h.pl specjalizujący się w promocji szkoleń i kursów

Polecamy także:

Lato - czas zabawy na świeżym powietrzu

Latem możemy przebywać znacznie dłużej na świeżym powietrzu. Z pewnością ładna pogoda oraz wyższe temperatury inspirują do plenerowych gier i zabaw. Znacząca większość dzieci woli dynamiczne rozrywki ruchowe poza domem. Beztroski czas spędzony na skwerze lub w lesie, ćwiczenie zręczności i integracji sensorycznej to z pewnością istotne wartości wakacyjnych aktywności. Jednakże dzieci nie chcą się zanudzać, warto proponować przeróżne zabawy, tak aby pobudzać je do ruchu. Należy zatem skorzystać z sympatycznej pogody, a jeśli nie masz pomysłu na to, jak bawić się z maluchem w czasie wakacji, skorzystaj z naszych podpowiedzi. Więcej…

Jak efektywnie przygotować się do matury

Matura stanowi jeden z najistotniejszych egzaminów w karierze każdego ucznia. Przedmioty, jakie trzeba zaliczyć na poziomie rozszerzonym, mają fundamentalne znaczenie dla nadchodzących studiów i kariery zawodowej. Z tej przyczyny pożądane byłoby się przygotować i przystąpić do egzaminu z pełnym zaangażowaniem. Niżej przedstawiamy 5 instrukcji, które pomogą dobrze zaliczyć egzamin maturalny. Więcej…

Zegarek mechaniczny czy kwarcowy?

Zegarek pełni obecnie funkcję nie tylko urządzenia odmierzającego czas, ale także elementu stylizacji. Do wyboru mamy modele zegarków wykonanych z najróżniejszych materiałów – metali szlachetnych, tworzyw sztucznych, a nawet drewna. Każdy z nich ma jedną wspólną cechę: mechanizm wewnętrzny. Może on być mechaniczny lub kwarcowy. Jednak który wybrać? Więcej…

Czy warto zmienić konto bankowe?

Zmiana konta bankowego to proces, w którym niechętnie uczestniczymy. Z czego wynika niechęć?   Więcej…

Na czym polega precyzyjna obróbka cnc, a na czym obróbka manualna - różnice

Współczesne potrzeby rynku są coraz większe, ogólną tendencją jest bowiem dążenie do osiągnięcia coraz doskonalszych wyrobów, w jak najkrótszym czasie. Obróbka to proces wymagający niezwykłej precyzji, dlatego też zmierza się do uzyskania maksymalnej dokładności odnośnie zarówno do kształtu, jak i wymiarów, czy też jakości obrabianej powierzchni. Ogromny przeskok w sposobach pracy z materiałami wprowadził pomysł numerycznego sterowania obrabiarkami. Więcej…