Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Co czyni film dobrą adaptacją?

Fani książek bądź literatury obrazkowej coraz nagminniej i chętniej domagają się, aby ich ulubieni bohaterowie doczekali się swoich filmowych odpowiedników. Na wielu forach możemy przeczytać, jak dobierają oni wymarzoną obsadę czy nawet przedkładają swoje wersje scenariuszy. Wiele osób niestety rozczaruje się, jeżeli okaże się, iż realizacja nie będzie dobrym filmem. Więcej…

Kiedy warto wybrać indywidualne lekcje nauki polskiego dla obcokrajowca?

Nie ma się co oszukiwać – nauka polskiego zwykle nie przychodzi zbyt łatwo obcokrajowcom. Dlatego większość z nich decyduje się na kursy języka polskiego prowadzone przez wykwalifikowanych lektorów. Czasem nie jest jednak łatwo zdecydować, jaki rodzaj kursu wybrać, aby odnieść jak największe korzyści. Jeżeli chcesz wiedzieć, w jakich sytuacjach lepiej zdecydować się na kursy indywidualne, zapraszamy do lektury. Więcej…

Nadzieja na lek na Alzheimera

Na schorzenie Alzheimera cierpią miliony ludzi, a zgodnie z ostatnimi wyliczeniami do roku 2030 liczba osób chorujących sięgnie 65 milionów. Jest to choroba nieuleczalna, a przynajmniej była taka do niedawna, ponieważ przypuszczalnie odnaleziono na nią lekarstwo. Więcej…

Systemy RFID w logistyce i ich zastosowanie

Logistyka to skomplikowany i złożony proces, na który składa się planowanie, realizowanie oraz kontrolowanie sprawnego przepływu materiałów, surowców oraz informacji z punktu pochodzenia do punktu konsumpcji. Celem efektywnie prowadzonej logistyki w firmie jest zaspokojenie wymagań klienta końcowego. Więcej…

Intralipoterapia - co to takiego?

Zadowolenie z własnego wyglądu skutecznie poprawia nasze ogólne samopoczucie, pewność siebie i poczucie własnej wartości. To z kolei skutecznie poprawia jakość naszego życia praktycznie na każdej jego płaszczyźnie. Marzymy o płaskim brzuchu, gładkiej i jędrnej skórze, biodrach i udach bez grama zbędnego tłuszczu, niestety czasami dieta i ćwiczenia nie pomagają. Odpowiedzią na problem tego typu może być poddanie się zabiegowi intralipoterapii - w jaki sposób oddziałuje na nasz organizm i na czym polega? Więcej…
Na czym polega postarzanie drewna sosnowego?

polishstyl-mWiele osób ceni drewniane meble czy podłogi ze względu na nietuzinkowy kolor. Czasami jednak, aby nadać drewnu odpowiednią barwę, należy poddać je procesowi postarzania. Zabiegu tego można dokonać samodzielnie, a jeśli wykonamy go w sposób prawidłowy będziemy mogli cieszyć się z niezwykłych drewnianych ozdobników, które dodadzą naszemu domowi klasy i uroku.

polishstylW warunkach naturalnych starzenie się drewna to proces długotrwały, uzależniony w głównej mierze od jego gatunku oraz czynników zewnętrznych. Szczęśliwie dzięki rozwojowi techniki proces ten można zdecydowanie przyśpieszyć. Jest to możliwe dzięki strukturyzacji, a więc postarzaniu drewna, która nadaje materiałowi specyficzny rustykalny charakter. Proces ten składa się z kilku etapów,  a ich ilość uzależniona jest przede wszystkim od efektu na jakim nam zależy oraz od gatunku drewna jaki mamy zamiar poddać obróbce. 
Aby dokonać tego procesu, który momentami może być dość skomplikowany technologicznie, potrzebne będą trzy podstawowe narzędzia. Będzie to głowica stalowa, tynexowa oraz głowica z wymiennymi szczotkami ściernymi. Sprzęt ten bez problemu można dostać na polishstyl.com.pl

Jeśli postarzaniu będziemy poddawać twarde gatunki drewna, takie jak jasion czy dąb, konieczne będzie przygotowanie się do przynajmniej trzech etapów ich strukturyzacji. W pierwszej kolejności będziemy musieli otworzyć pory oraz wybrać drewno miękkie które umieszczone jest dość głęboko w strukturze. W tym procesie dobrym rozwiązaniem jest użycie głowic z drutem stalowym. Ważne jest, aby szczotki z których będziemy korzystać były wykonane ze stali nierdzewnej. Pozwoli to na wyeliminowanie możliwości pojawienia się plam na drewnie, które powstają w wyniku utleniania się opiłków z drutu stalowego. W następnej kolejności stosuje się głowicę tynexową. Jej zadaniem jest usunięcie postrzępionych włókien z powierzchni drewna, a także wstępne wygładzenie ostrych krawędzi porów które powstały w wyniku obróbki szczotką drucianą. W końcowej fazie stosuje się głowicę z wymiennymi szczotkami ściernymi. Gdy odpowiednio się je dobierze, dają gwarancję ostatecznego wygładzenia powierzchni. Tak przygotowane drewno jest gotowe do bejcowania lub lakierowania. 
Podczas procesu strukturyzacji mamy możliwość wpływania na ostateczny efekt postarzania. Jest on uzależniony od parametrów obróbki na jakie się zdecydujemy.

Zwiększona liczba obrotów głowicy z drutem stalowym oraz docisku przy jednoczesnym zmniejszeniu posuwu spowodują głębsze wybranie drewna wczesnego, a co za tym idzie zwiększają efekt "starości". Zastosowanie manewru odwrotnego spowoduje tylko niewielkie postarzenie materiału.
Część producentów stosuje podwójne przejście materiału przez głowicę stalową. Pozwala to na znaczne zwiększenie głębokości porów w obrabianym drewnie. 

Jeśli chodzi o obróbkę drewna miękkiego, jak np drewno sosnowe, wystarczy zastosować obróbkę dwuetapową - mówią fachowcy z polishstyl.com.pl. W pierwszym etapie postarzania stosuje się szczotkę tynexową. Jej agresywność pozwala na wybranie drewna wczesnego miękkich gatunków. Następnie drewno jest wygładzane za pomocą głowicy z wymiennymi szczotkami. Ich zadaniem jest, tak jak w przypadku gatunków twardych, wygładzenie porów oraz przygotowanie do bejcowania i lakierowania.

Polecamy także:

Dr Canavero i przeszczep głowy

Walerij Spirydonow, śmiertelnie chory mieszkaniec Rosji, pragnie zostać pierwszym pacjentem, który podda się operacji przeszczepu ciała. Rosjanin choruje na chorobę Werdniga-Hoffmanna, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jest to choroba śmiertelna, mógłby go uratowac jedynie cud. Więcej…

Nauka chemii może być ciekawa!

By przekonać się, że chemia jest nauką nie tylko pożyteczną ale i ciekawą wystarczy zastanowić się co uczynilibyśmy bez plastiku, czy penicyliny? Wiele wynalazków chemicznych zmieniło świata, poprawiło komfort życia, bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia. Chemia jest nauką bardzo bliską życiu samemu w sobie. To ze związków chemicznych składa się ciało człowieka, to dzięki reakcjom chemicznym dochodzi do zapłodnienia i powstania człowieka. Woda jako źródło życia to jeden ze związków chemicznych tuż obok węgla, który mimo upływu lat jest wciąż obiektem badań i analiz chemicznych. Więcej…

Międzynarodowy Dzień Wróbla

Data 20 marca jest ustanowiona jako Międzynarodowy Dzień Wróbla. Nasz kraj zamieszkuje 5 - 7 milionów par wróbli. Niestety ich liczebność na obszarze miejskim nieustannie maleje. Gatunek tego ptaka to jeden z najbardziej rozpowszechnionych na całym świecie. Wróbla spotkamy niemalże na każdym kontynencie, w naszym kraju jest to ptak bardzo popularny i dobrze znany. Więcej…

Nowoczesne technologie w przemyśle

Ewolucja technologiczna nikogo już nie dziwi, urządzenia przejmują na swoje barki coraz to nowe obowiązki które wcześniej wykonywali ludzie. Rozwój technik komputerowych dodał także do przemysłu swoje trzy grosze i pozwolił na inteligentne, precyzyjne i powtarzalne sterowanie urządzeniami mechanicznymi oddając w nasze ręce wyjątkowo pomocne urządzenia. Więcej…

Szkoła gladiatorów

Park Archeologiczny Carnuntum w Austrii przedstawił w tym tygodniu szczątki wielkiej szkoły gladiatorów a także jej wirtualną prezentację. Carnuntum było niegdyś znaczącym obozem rzymskich żołnierzy na sławnym szlaku bursztynowym. Więcej…