Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Wspólne doświadczenia - społeczność na koncertach muzyki klasycznej

Muzyka klasyczna, chociaż czasami definiowana jako niedostępna, jest zarzewiem spektakularnych doznań dźwiękowych o wielkim oddziaływaniu na człowieczy rozum i system. Cenne przejawy tej formy artyzmu okazują się niepodważalne, a systematyczne słuchanie muzyki klasycznej jest w stanie dostarczyć mnogie korzyści dla zdrowia psychicznego, rozkwitu procesu myślenia i postępu społecznego. W niniejszym materiale naświetlamy zasadnicze argumenty, w jakim celu wskazane jest pozwolić się ponieść kompozycji muzyki klasycznej. Więcej…

Czy możliwe jest zatrudnienie pracowników ze Wschodu w czasie pandemii?

Na polskim rynku pracy duże znaczenie mają pracownicy przejezdni, przede wszystkim ci ze Wschodu. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwiła wielu osobom swobodne wykonywanie swoich obowiązków zawodowych. Nie tylko Polacy, ale też pracownicy z Ukrainy czy Białorusi spotkali się w tym szczególnym czasie z problemami zarobkowymi. Czy możliwe jest w ogóle zatrudnianie w Polsce pracowników ze Wschodu w czasie pandemii? Więcej…

Wykorzystanie nowoczesnych technologii

Jak mocno zmieniło się ludzkie życie dzięki Internetowi oraz cyfryzacji wiemy chyba wszyscy. Kiedyś tak duży technologiczny skok miał miejsce na przestrzeni stuleci. Natomiast dla przykładu od chwili stworzenia pierwszego telefonu komórkowego i oddania go na rynek sprzedaży po obecne smartfony i tablety minęło zaledwie ponad 25 lat. Więcej…

Alzheimer w Polsce

Szacuje się, że w roku 2015 w Polsce na chorobę Alzheimera cierpiało będzie ponad milion osób. System opieki zdrowotnej w naszym kraju nie jest na to gotowy. Więcej…

3 filary Wielkiego Postu – post, jałmużna, modlitwa

Wielki Post nas uczy i wychowuje. Chodzi oczywiście o edukację duchową, a nie cielesną. Opiera się on na trzech filarach: poście, jałmużnie oraz modlitwie. Więcej…
Do czego służą stoły wagowe?

stol-wagowy-mW pracy laboratoryjnej często niezwykle istotną rolę odgrywa precyzja. Wyobraźmy sobie np. laboratorium, w którym pracuje się nad recepturami nowych leków. Nawet najdrobniejsza zmiana składu medykamentu może sprawić, że lek będzie nieskuteczny lub nawet szkodliwy. Taka pomyłka nie musi być wynikiem niewłaściwego działania wagi laboratoryjnej, lecz zakłóceń wynikających z pracy innych urządzeń. Aby uniknąć takich sytuacji, każde laboratorium powinno być wyposażone w stół wagowy.

Stół wagowy – co to takiego?

Jak sama nazwa wskazuje, jest to stół przeznaczony przede wszystkim do ustawienia wagi laboratoryjnej. Może być on jednak równie dobrze wykorzystywany jako podstawa dla innych urządzeń, na których funkcjonowanie mogą negatywnie wpływać nawet minimalne drgania, generowane przez inne przyrządy znajdujące się w tym samym pomieszczeniu. Stół wagowy jest doskonałą izolacją od takich wibracji, a tym samym zapewnia prawidłowe odczyty urządzeń analitycznych.

Jak to działa?

Stół wagowy różni się od zwykłego tym, że w jego blat wbudowana jest specjalna płyta antywibracyjna. Montowana jest ona na niezależnym stelażu, osadzonym na nieodkształcających się elastomerach, które zabezpieczają płytę przed drganiami pochodzącymi z zewnątrz. Standardowo płyta antywibracyjna wykonywana jest z granitu, choć możliwe jest wykorzystanie również innych materiałów.

Dlaczego warto go mieć?

Praktycznie każde laboratorium korzysta z urządzeń analitycznych, których praca może zostać łatwo zaburzona przez drgania. W tej grupie znajdują się nie tylko wagi laboratoryjne oraz mikrowagi, ale też – na przykład – mikroskopy. Stół wagowy pozwala zminimalizować ryzyko wystąpienia błędów pomiarowych, które mogą poważnie odbić się na całej pracy laboratorium. Poza tym mogą służyć jako pełnowartościowy mebel laboratoryjny – wiele modeli stołów posiada wygodne i obszerne szuflady, w których można przechowywać dowolne materiały.

Aby mieć pewność, że stół wagowy będzie spełniał swoją rolę, należy postawić na sprawdzonego i doświadczonego producenta. Takim jest z pewnością firma DCD HABITAT LAB, która wytwarza 90% komponentów wymaganych do produkcji mebli laboratoryjnych.

 stol-wagowy

Polecamy także:

Kangury sa leworęczne

Kangury podobnie jak ludzie, preferują posługiwać się jedną kończyną przednią. Rożnica jest taka, że większość tych torbaczy jest leworęczna. Naukowcy zapewniają, iż pierwszy raz udało im się odkryć preferencję do korzystania z jednej kończyny, u zwierząt innych niż ssaki naczelne. Więcej…

Typy kół wykorzystywanych w wózkach dziecięcych

Bycie rodzicem jest w pewnym sensie nieustannym podejmowaniem decyzji. To zupełnie naturalne, że chcąc dla swej pociechy jak najlepiej mama i tata starają się z szeregu opcji zawsze wybrać tą właściwą. Oczywiście niektóre sprawy wymagać będą głębszego zastanowienia niż inne – tak właśnie wygląda to w przypadku jakże niezbędnego wózka. Poszczególne modele tych pojazdów różnią się bowiem od siebie bardziej niż mogłoby się wydawać. Rozglądając się za odpowiednim rozwiązaniem należy wziąć pod uwagę wiele aspektów, przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo malucha. One zaś zależeć będą między innymi od rodzaju zastosowanych kół. Więcej…

Środki do mycia łazienek. Przegląd rozwiązań

Łazienka to pomieszczenie, w którym powinny panować higieniczne warunki. Regularne czyszczenie łazienki pozwala uniknąć powstania trudnych do usunięcia zabrudzeń, które niekorzystnie wpływają na estetykę wnętrza. W przypadku łazienek w biurze, obiektach handlowych czy zakładach pracy szczególnie ważne jest zastosowanie specjalnych preparatów, które ułatwią pracę. W jakie środki czyszczące trzeba się zaopatrzyć? Więcej…

Bezpieczna jazda - co musisz mieć w samochodzie, zgodnie z polskimi przepisami

W Polsce, analogicznie jak w innych krajach podróżowanie własnym autem jest konieczne dla wielu ludzi. Jednakże, prócz tego samego samochodu, jest kilka głównych dodatków, które powinny być w każdym samochodzie, mając na celu tak samo bezpieczeństwo, jak i komfort w ciągu drogi. Niżej prezentujemy kluczowe wyekwipowanie pojazdu, które powinno się mieć nieustannie na podorędziu. Więcej…

RODO dla przedsiębiorców – co musimy wiedzieć?

Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych zaczęło obowiązywać od maja 2018 roku, jednak nadal pojawiają się problemy z tym, w jaki sposób należy interpretować niektóre przepisy. Szczególnie utrudnioną sytuację mają przedsiębiorstwa, ponieważ ich pomyłka może wiązać się ze sporym karami finansowymi. Dlatego warto zwrócić uwagę na najważniejsze informacje dotyczące RODO, dzięki czemu nie będziemy już mieli problemów z nowymi przepisami. Więcej…