Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Ostatnie dzikie plemiona

Na terenie Peru żyje jedno z ostatnich plemion amazońskich, które jak dotąd żyło w całkowitej izolacji od naszej cywilizacji - Mashco-Piro. Władze tego Państwa pragną nawiązać z nimi kontakt. Więcej…

Co warto wiedzieć o firmie Ericsson-LG?

Jedną z największych firm obecnych na polskim rynku rozwiązań telekomunikacyjnych jest Ericsson-LG. Produkty tej spółki można znaleźć także u polskich operatorów telekomunikacyjnych. Ericsson-LG dostarcza kompleksowe i nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne, a ich produkty są znane wśród przedsiębiorców na całym świecie i cieszą się dużym uznaniem. W ofercie można znaleźć wiele nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych między innymi hybrydowe platformy telekomunikacyjne, nowoczesne systemy IP, jak również dedykowane do nich aparaty telefoniczne. Więcej…

Opakowania kartonowe – lepsza alternatywa plastiku

Nie ma branży, w której na co dzień nie używa się kartonu. To podstawowy produkt służący do przechowywania i transportu. Wyrób ma szerokie zastosowanie i dodatkowy plus – wysoką biodegradowalność. Można go użyć ponownie. W przeciwieństwie do plastiku, który jest trwałym zagrożeniem planety, karton rozkłada się tylko 2 miesiące. Sprawdź, dlaczego warto go używać. Do czego można zastosować opakowania kartonowe? Więcej…

Fizyka nie tylko dla naukowców

KONKURS w ramach Nocy Naukowców na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu „Fizyka nie tylko dla naukowców” Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu ma przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w organizowanym po raz pierwszy w ramach Nocy Naukowców konkursie „Fizyka nie tylko dla naukowców” w przeznaczonym dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Więcej…

Hotele z salą konferencyjną - czym kierować się przy wyborze?

Organizacja konferencji staje się trudnym zadaniem merytorycznym i logistycznym. Warto ułatwić sobie cały proces, korzystając z oferty sprawdzonych usług hotelowych dla biznesu. Przedstawiamy skuteczne porady, jak wybrać najlepszy hotel z salą konferencyjną, aby przebieg całego eventu pozytywnie zapisał się w pamięci uczestników. Więcej…
Rodzaje koszy ulicznych z przeznaczeniem do zastosowania miejskiego

kosze na smieci

Dbanie o środowisko to ważny obowiązek każdego mieszkańca planety. Choć brzmi wyniośle, to wcale nie jest to trudne zadanie. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych i w zasadzie intuicyjnych regułach, wśród których prym wiedzie segregacja śmieci. Na czym polega segregacja odpadów i jakie rodzaje koszy mają zastosowanie w przestrzeni publicznej? Sprawdź!

Segregacja śmieci

Odpady stają się coraz poważniejszym wyzwaniem nowoczesnego świata. „Dane statystyczne wskazują na wciąż rosnący problem nieodpowiedzialnego zarządzania odpadami. Widoczne jest to szczególnie na ulicach większych metropolii, gdzie pomimo starań proekologicznych samorządów codziennie lądują tony śmieci.” – wskazuje na problem ekspert z firmy Asklepios.

Pomimo rosnącej świadomości mieszkańców, miasta wciąż borykają się z problemem zalegających śmieci. I chociaż coraz rzadziej można spotkać osoby wyrzucające zużyte butelki, reklamówki na ulicę, problem tkwi w niewłaściwej ich utylizacji. Rozwiązaniem może być zwiększenie ilości koszy miejskich z przeznaczeniem na określone odpady.

Rodzaje koszy ulicznych

Na ulicach i w przestrzeniach publicznych można spotkać wiele rodzajów koszy, które pełnią określone funkcje. Wśród ich rodzajów można wyróżnić:

  • kontenery do segregacji śmieci – są to pojemniki sporych rozmiarów oznakowane odpowiednim kolorem – wskazującym rodzaj śmieci, które powinno się w nich umieszczać. Niebieskie przeznaczone są na papier, żółte – na metale i tworzywa sztuczne, białe i zielone – na szkło,
  • kosze uliczne z popielnicami – do nich można wrzucać śmieci codziennego użytku i niedopałki papierosów,
  • pojemniki na odpady zwierzęce,
  • kosze do worków i innych odpadów foliowych,
  • kosze do segregacji śmieci (tu kolor odpowiada analogicznie kontenerom do segregacji),
  • pojemniki na leki i elektrośmieci – spotkasz je w aptekach i większości sklepów z elektroniką. Są wyposażone w specjalny płaszcz zabezpieczający przed skażeniami środowiska,
  • kontenery na odpady wielkogabarytowe – pojawiają się w różnych miejscach miasta, zawsze po stosownej informacji władz.

Rozsądna i odpowiedzialna utylizacja odpadów, oprócz tego, że jest działaniem na rzecz planety, doskonale poprawia wygląd miasta. Każdy chciałby żyć w czystej i zadbanej okolicy. Warto więc zastanowić się nad tym, czy śmieci trafiają do odpowiednich pojemników. Część wyrzucanych odpadów – pod warunkiem, że trafi do recyklingu – może zostać przekształcona na kompost, ponownie wykorzystana lub w bezpieczny i szybki sposób zutylizowana. Szacuje się, że dzięki segregacji śmieci na składowisko ostatecznie trafia jedynie około 15 procent tego, co zostaje wyrzucone. 

Polecamy także:

Czy projektor musi być drogi?

Chcesz mieć możliwość oglądania filmów tak, jak w kinie, martwisz się jednak że to kosztowna zachcianka? Nic bardziej mylnego – możesz kupić projektor nawet za niewiele więcej niż kilkaset złotych. Zapomnij o zbieraniu na telewizor! Więcej…

Dr Canavero i przeszczep głowy

Walerij Spirydonow, śmiertelnie chory mieszkaniec Rosji, pragnie zostać pierwszym pacjentem, który podda się operacji przeszczepu ciała. Rosjanin choruje na chorobę Werdniga-Hoffmanna, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Jest to choroba śmiertelna, mógłby go uratowac jedynie cud. Więcej…

Schizofrenia w rodzinie-jak pomóc choremu?

Aby móc pomóc członkowi rodziny choremu na schizofrenię trzeba najpierw samemu zrozumieć istotę tej choroby. Schizofrenia to choroba psychiczna w której występują tak zwane objawy pozytywne i negatywne. Więcej…

Jak rozbudzić w dziecku ukryte zdolności

Dzieci, szczególnie te najmłodsze, są ciekawe świata, chcą wiedzieć wszystko i o wszystko pytają. Już od ledwo mówiący brzdąc wykazuje konkretne zainteresowania, warto więc bacznie obserwować swoje dziecko, by odkryć jego naturalne predyspozycje i zdolności jak najwcześniej. Będzie to szczególnie istotne podczas wybierania w przyszłości szkoły, kierunku studiów czy zawodu. Więcej…

Gdańsk z najszybszym Internetem w Polsce. Jak wyglądała prędkość internetu w Polsce?

Początki internetu sięgają lat 60. XX wielu. Jednak użytkownicy z Polski, po raz pierwszy, mogli z niego skorzystać dopiero ok. 20 lat później. Wszystko dzięki amatorskiej sieci FidoNet, która pozwoliła na wymianę poczty mailowej z zresztą świata. Od tego czasu sporo się zmieniło. Dostęp do internetu nie stanowi już większego problemu. Tym, którzy go mają, zależy więc na tym, by był jak najszybszy. Więcej…