Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Kiedy warto iść na studia podyplomowe?

Odpowiedź na pytanie postawione w tytule nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy bowiem od tego, czego oczekujesz od takiej inwestycji w dodatkową naukę. Niezależnie więc czy dopiero skończyłeś studia licencjackie, czy już dawno pracujesz w zawodzie i chcesz jedynie poszerzyć horyzonty lub zawęzić i wyspecjalizować swoją wiedzę, studia podyplomowe niewątpliwie są doskonałą opcją, która zaprocentuje w przyszłości. W materiale przedstawiamy dwie ścieżki, którymi możesz się kierować, gdy myślisz o tym, kiedy iść na podyplomówkę. Więcej…

Błędy popełniane przy zakupie łóżeczka dziecięcego

Nadszedł czas na wymianę łóżeczka ze szczebelkami na większy mebel? A może do tej pory maluszek spał razem z rodzicami? Wymiana łóżeczka niekiedy wiąże się z przenosinami do oddzielnego pokoju, co dla dziecka może wiązać się ze stresem. Podpowiadamy, jak wybrać mebelek dla dziecka, by przenosiny przebiegły gładko, a twoja pociecha cieszyła się dobrym i zdrowym snem. Więcej…

Nowoczesna edukacja w przyjaznej szkole

Szkoła wbrew pozorom nie musi być nudna i surowa. Wnętrze każdej z nich z pewnością powinno zachęcać do zdobywania wiedzy. Jak wyposażyć szkołę, aby była ona jak najbardziej przyjazna uczniom oraz nauczycielom? Więcej…

Jak nauczyć się chemii od podstaw?

Chemia to prawdopodobnie jeden z najtrudniejszych przedmiotów, z którymi przychodzi się zmierzyć uczniom. Która z nauk bowiem, zajmuje się budową, właściwościami substancji, ich jakościowymi i ilościowymi przemianami, warunkami, w których te przemiany zachodzą i zjawiskami, które im towarzyszą? Ogrom wiedzy, jaką trzeba okiełznać podczas lekcji jest olbrzymi, dlatego niektórzy w chemii nie widzą nic pociągającego, a jeszcze inni z trudnością przyswajają zadawane tematy. Jak okiełznać chemię od podstaw? Więcej…

Wyjazd do pracy w Niemczech. Jak zorganizować pobyt?

Niemcy do atrakcyjny kierunek wyjazdów dla naszych rodaków. Z przyjemnością odwiedzają zachodnich sąsiadów nie tylko w celach turystycznych. Wielu Polaków znajduje tam również zatrudnienie i upatruje szansę na ułożenie sobie życia w innej rzeczywistości. Wiąże się to z wieloma wyzwaniami, które należy podjąć. Jak się do tego przygotować? Warto przeczytać artykuł. Więcej…
Polskie folie przewodzące prąd

probówki z kolorowymi płynamiDwoje polskich naukowców z Politechniki Poznańskiej z wydziału chemicznego pracuje nad stałymi elektrolitami polimerowymi. Nie wyciekają one z urządzeń i występują w formie wytrzymałych, elastycznych folii.

chemiczne probówkiTworzy się je łatwo i szybko i występują w różnych kształtach i wielkościach. Ich główne cechy to wysokie przewodnictwo jonowe w pokojowej temperaturze oraz duży zakres napięcia rozkładowego. Ich zastosowanie możliwe będzie w bateriach i innych urządzeniach prądowych o małej masie.

Stałe elektrolity polimerowe dają wiele możliwości zastosowania w wielu urządzeniach w najbliższej przyszłości. Obecnie używa się ich jako membran w chemicznych źródłach prądu takich jak ogniwa litowe, kondensatory elektrochemiczne lub baterie. Elektrolit polimerowy pozwala na zaprojektowanie właściwego kształtu i rozmiaru ogniw do laptopów, kamer, telefonów komórkowych, dając pewność, że ciecz nie wycieknie.

Elektrolity stałe z Poznania tworzone na bazie cieczy mają dodatkową, istotną cechę - możemy je stworzyć w kilka minut, a przy zastosowaniu klasycznych metod trwa to nawet kilkadziesiąt godzin.

 

Polecamy także:

27 stycznia 2016 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

XVII seminarium w cyklu AWANSE NAUKOWE "STUDIA DOKTORANCKIE - ASPEKTY PRAWNE, ORGANIZACYJNE I FINASOWO-PODATKOWE", Warszawa, 27 stycznia 2016r. Więcej…

Na czym polega precyzyjna obróbka cnc, a na czym obróbka manualna - różnice

Współczesne potrzeby rynku są coraz większe, ogólną tendencją jest bowiem dążenie do osiągnięcia coraz doskonalszych wyrobów, w jak najkrótszym czasie. Obróbka to proces wymagający niezwykłej precyzji, dlatego też zmierza się do uzyskania maksymalnej dokładności odnośnie zarówno do kształtu, jak i wymiarów, czy też jakości obrabianej powierzchni. Ogromny przeskok w sposobach pracy z materiałami wprowadził pomysł numerycznego sterowania obrabiarkami. Więcej…

Wypierz swoją kołdrę!

Nikogo bez wątpienia nie trzeba przekonywać, że miło jest położyć się spać w czystej i pachnącej pościeli. Nie jest to jedynie dbanie o wrażenia estetyczne, bo szczególnie ma ważne znaczenie dla jakości naszego snu. Należałoby jednak dodać, że higiena pościeli to nie jedynie uprane i wyprasowane poszewki. Tak samo znaczące jest dbanie o kołdry i poduszki, materace oraz regularne wietrzenie pokoju, w którym spimy. O ile wytrzepanie materaca, bądź otworzenie okna nie naraja jakiś trudności, o tyle solidne wypranie poduszek i kołder stale wzbudza wątpliwość i sceptycyzm. Pojawia się pytanie, czy w ogóle prać?, a jeżeli prać to w jaki sposób i z jaką częstotliwością? Więcej…

Kim był Piotr Wysocki?

Podążając śladami polskich bohaterów narodowych, warto zainteresować się, jaką postacią był Piotr Wysocki. To polski ochotnik wojskowy, instruktor musztry, a przede wszystkim buntownik. To on wypowiedział słynne słowa: Polacy, wybiła godzina zemsty! – hasło rozpoczynające powstanie listopadowe w 1830 roku. Więcej…

Zapomniane rzeczy

Niektórzy z nas z sentymentem przywołują|ogrom przedmiotów, które raptownie zniknęły z naszego świata. Prawdopodobnie nasi dziadkowie pamiętają najbardziej popularne rzeczy, ale młode pokolenia nie mają pojęcia o starych technologiach. Można odkryć ociupinę tajemnicy idąc do muzeum, czy na pchli targ. Można również powrócić z sentymentem do przeszłych epok, przeglądając ten materiał. Więcej…