Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Jak wyjść z długów z pomocą kredytu?

Zadłużenie to poważny problem, z którym nie wszyscy umieją sobie poradzić. Istnieje kilka sposobów na pozbycie się niespłaconych zobowiązań tak, by móc rozpocząć swoje życie od nowa. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny, który pozwala na połączenie poszczególnych długów i wydłużenie czasu ich spłaty. Na czym dokładnie polega i kiedy może być ogromną pomocą? Więcej…

Agencja nieruchomości Warszawa Praga Południe i szybka sprzedaż mieszkania

Sprzedaż mieszkania może być trudnym i skomplikowanym procesem. Właściciele nieruchomości często napotykają wiele wyzwań i trudności podczas próby sprzedaży swojego mieszkania. Dlatego coraz więcej osób decyduje się skorzystać z pomocy agencji nieruchomości. W tym artykule omówimy, jak agencja nieruchomości Warszawa Praga Południe może pomóc w szybkiej sprzedaży mieszkania. Więcej…

Co wchodzi w zakres kompetencji miękkich?

Kompetencje miękkie dzieli się na umiejętności interpersonalne i osobiste. Te pierwsze nazywa się też umiejętnościami komunikacyjnymi. Jeśli chcesz aplikować na stanowisko kierownicze albo mocno powiązane z zasobami ludzkimi, powinieneś wiedzieć, że kompetencje miękkie są w Twoim przypadku kluczowe. Po tym, jak zgłębisz ich dokładną charakterystykę, od razu zrozumiesz, dlaczego są tak ważne… Więcej…

Nadzieja na nowy lek na osteoporozę

Według informacji ogłoszonych przez naukowców z University of Southampton, ludzie obecnie znacznie gorzej radzą sobie ze złamaniami. U blisko 10 procent osób czas rekonwalescencji przekracza okres sześciu miesięcy. Bywają także złamania kości, które w ogóle się nie zrastają. Więcej…

Hotele z salą konferencyjną - czym kierować się przy wyborze?

Organizacja konferencji staje się trudnym zadaniem merytorycznym i logistycznym. Warto ułatwić sobie cały proces, korzystając z oferty sprawdzonych usług hotelowych dla biznesu. Przedstawiamy skuteczne porady, jak wybrać najlepszy hotel z salą konferencyjną, aby przebieg całego eventu pozytywnie zapisał się w pamięci uczestników. Więcej…
Dbanie o czystość w placówkach medycznych

W przypadku placówek medycznych utrzymanie czystość i higieny na właściwym poziomie wymaga zastosowania szczególnych procedur, sprzętów oraz środków. Takie postępowanie jest konieczne w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorobotwórczych ustrojów. Szpital musi bowiem zapewniać bezpieczeństwo i zdrowie wszystkim swoim pacjentom i pracownikom. A jak to wygląda w praktyce?

Zachowania odpowiedniego poziomu higieny w placówkach medycznych wymaga wielostopniowego działania. Regularne prace porządkowe przy zastosowaniu właściwych środków czyszczących nie są wystarczające. Elementy wyposażenia sal, szczególnie tych znajdujących się na oddziałach intensywnej opieki, muszą być wykonane z materiałów spełniających wymogi bezpieczeństwa. Konieczny jest także zakup specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do mycia i dezynfekcji m.in. narzędzi medycznych wielokrotnego użytku.

Utrzymanie czystości w placówkach medycznych

Prace porządkowe w szpitalach przeprowadzane są wedle ściśle ustalonego planu higieny i dezynfekcji. Istnieje podział na strefy czystości. Osoby dbające na co dzień o utrzymanie czystości w placówkach medycznych trzymają się zaś określonych przez władze szpitala instrukcji oraz procedur higienicznych. Każda placówka służby zdrowia ma indywidualną strategię, która pozwala na skuteczne usuwanie powstałych zabrudzeń oraz zapobieganie rozprzestrzenianiu się groźnych drobnoustrojów, mogących stanowić źródło zakażeń.

Wyposażenie ułatwiające utrzymanie higieny

W placówkach medycznych, a zwłaszcza na OIOM-ach duże znaczenie mają materiały wykończeniowe wykorzystywane do produkcji elementów wyposażenia sal. Muszą one wyróżniać się wysokim stopniem twardości, a ich faktura powinna być gładka. Taka powierzchnia wyrobów medycznych znacznie ułatwia utrzymanie ich w należytej czystości. Doskonałym przykładem są panele nadłóżkowe, zwiększające komfort obsługi pacjenta. Zarówno konstrukcja tych wielofunkcyjnych urządzeń, jak i sposób wykończenia, nie mogą sprawiać trudności w ich regularnym czyszczeniu. Dlatego też producenci, wychodząc naprzeciw potrzebom placówek tego typu, oferują panele, w których nawet gniazda elektryczne gwarantują utrzymanie czystości na najwyższym poziomie. Zazwyczaj są one zlicowane z powierzchnią paneli. W modelach z nadbudowanymi gniazdami z kolei oferują wersje stworzone z materiałów przeciwdrobnoustrojowych.

Sterylizatornia

Każda placówka medyczna, która wykorzystuje narzędzia chirurgiczne, bieliznę operacyjną czy materiały opatrunkowe wielokrotnego użytku, zobligowana jest do zorganizowania na swoim terenie pomieszczenia zwanego sterylizatornią. Jaka powinna ona być? Przede wszystkim odpowiednio zorganizowana i niezależnie od charakteru placówki, musi gwarantować maksymalne bezpieczeństwo, którym w tym przypadku jest eliminacja zagrożenia powstawania infekcji na skutek rozprzestrzeniania się bakterii.

Jak wyjaśnia ekspert, nasz rozmówca z firmy INMED-Karczewscy, która dostarcza wysokiej jakości wyroby i urządzenia medyczne: "W tej sytuacji termin czystość przechodzi już w sterylność, a kwestie jej utrzymania określają stosowne przepisy zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r".

Rozporządzenie to mówi m.in. o tym, że w sterylizatorni nie może zabraknąć myjni-dezynfektorów, czyli urządzeń służących do czyszczenia i wyjaławiania wyżej wymienionych narzędzi medycznych oraz elementów wyposażenia. Ponadto maszyny te myją i dezynfekują szkło laboratoryjne czy nawet buty operacyjne. Dostępne są różne ich modele, które dodatkowo można dopasować do potrzeb danego użytkownika. Oczywiście wszystkie maszyny tego rodzaju powstają zgodnie z wymogami odpowiednich międzynarodowych norm.

Polecamy także:

Awaria Curiosity

Agencja NASA analizuje jaki był powód krótkiego zwarcia w systemie łazika elektrycznego na Marsie - Curiosity, a także bada możliwości usunięcia tej awarii. Marsjański łazik został z powodu tego spięcia unieruchomiony - jak informuje pasadeńskie centrum sterujące. Więcej…

Lato - czas zabawy na świeżym powietrzu

Latem możemy przebywać znacznie dłużej na świeżym powietrzu. Z pewnością ładna pogoda oraz wyższe temperatury inspirują do plenerowych gier i zabaw. Znacząca większość dzieci woli dynamiczne rozrywki ruchowe poza domem. Beztroski czas spędzony na skwerze lub w lesie, ćwiczenie zręczności i integracji sensorycznej to z pewnością istotne wartości wakacyjnych aktywności. Jednakże dzieci nie chcą się zanudzać, warto proponować przeróżne zabawy, tak aby pobudzać je do ruchu. Należy zatem skorzystać z sympatycznej pogody, a jeśli nie masz pomysłu na to, jak bawić się z maluchem w czasie wakacji, skorzystaj z naszych podpowiedzi. Więcej…

Jakie są rodzaje klimatyzatorów

Nastąpiły nowe czasy. Ciężko by sobie wyobrazić nowoczesne budownictwo bez innowacyjnych rozwiązań. Zaledwie kilkadziesiąt lat temu gorąco utrudniał życie ludziom pracującym zarówno w biurach jak i mieszkańców przede wszystkim poddaszy, gdzie temperatury potrafią być nieludzkie. Więcej…

Egzaminacyjne pewniaki – Matura 2016 bez tajemnic

Do egzaminów maturalnych pozostało niewiele czasu. Nawet uczniowie, którzy do tej pory zdawali się nie przejmować zbliżającymi egzaminami, zaczynają gorączkowo wertować podręczniki i zbiory zadań. Przyswojenie ogromnej ilości materiału może jednak sprawić duże kłopoty, dlatego warto dopomóc szczęściu i zagwarantować sobie kilka dodatkowych punktów na maturze. To całkowicie realne i nie wymaga dużego nakładu pracy. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami! Więcej…

23.PIKNIK NAUKOWY POD HASŁEM „MY I MASZYNY”

11 maja br. na PGE Narodowym odbędzie się 23. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik pod hasłem „My i Maszyny”. W tym roku przestrzeń stadionu zostanie podzielona na 7 stref tematycznych, w których odbędzie się prawie 1000 pokazów. Na wydarzenie wstęp jest wolny. Więcej…