Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Na co zwracać uwagę przy zakupie aut używanych?

Kupno używanego samochodu odpowiadającego naszym marzeniom i wymaganiom bywa niezwykle trudne. Nawet jeśli znajdziemy auto, które nie tylko podoba nam się pod względem wizualnym, ale także jest odpowiedniej wielkości i ma wymagane przez nas parametry, nie zawsze powinniśmy je kupić. Bardzo ważny jest stan wszystkich jego elementów oraz komplet dokumentów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując używany samochód. Więcej…

Jak powstaje wizytówka?

W dzisiejszych czasach, gdziekolwiek pójdziemy lub z kimkolwiek się spotkamy, jesteśmy zasypywani różnego rodzaju wizytówkami biznesowymi. Mogą one być proste, zwyczajne lub bardziej kreatywne, finezyjne. Wszystko to zależy od osoby, do której wizytówka należy. Więcej…

Elektronika

Znajomość elektroniki w dzisiejszym świecie jest niezwykle ważna. Elektronika opisuje zasady funkcjonowania telewizorów, odbiorników radiowych, przyrządów do nagrywania itp. Urządzenia opierające się na zasadach elektroniki nazywane są elektronicznymi. Więcej…

Raporty dotyczące nieruchomości. Co się w nich zawiera?

Rynek obrotu nieruchomościami to jedna z najbardziej dynamicznych branż, gdzie powodzenie inwestycji uzależnione jest od wielu czynników. Istotne znaczenie ma tu m.in. strategia konkurencji, bieżąca sytuacja na rynku finansowym czy lokalne uwarunkowania i miejscowe plany zagospodarowania. Analiza tych danych pozwala na efektywne zarządzanie nieruchomością. W tym celu konieczne jest opracowywanie specjalnych raportów. Czym się one charakteryzują? Więcej…

Transport a logistyka – jakie są między nimi różnice?

Transport, spedycja i logistyka to pojęcia często mylone. Czym różnią się ich zakresy i w jaki sposób są one ze sobą powiązane? O tym w poniższym artykule. Więcej…
Psy w służbie zdrowia - uniwersalne dobre samopoczucie

Obecna ludność coraz rzetelniej kieruje atencję na wielorakie formy terapii, aby polepszyć jakość życia i stan psychiczny. Jedną z tych oryginalnych metod, otrzymującą coraz to znaczniejszą renomę, jest dogoterapia. To fenomenalna forma kuracji, jaka sprzęga w sobie bliskość człowieka z czworonogiem, gwarantuje rozległy obręb korzyści dla różnych kategorii ludzi. Począwszy od maluchów z trudnościami w edukacji po osoby w podeszłym wieku, cierpiące na choroby przewlekłe, dogoterapia staje się wielozadaniowym instrumentem rozwijającym zdrowie mentalne oraz uczuciowe.

Początki kynoterapii

Przeszłość kynoterapii czerpie z starożytnego Egiptu, gdzie psy były użytkowane do pomocy w uzdrawianiu rozmaitych dolegliwości. Niemniej jednak to dopiero w ostatnich dekadach dogoterapia osiągnęła potwierdzanie w sferze nauk medycznych. Obecnie psy są wykorzystywane w rehabilitacji tak samo w oddziałach leczniczych, jak i wspólnotach lokalnych.

Dogoterapia, a redukcja stresu

Doświadczenia naukowe bezspornie wykazują korzyści płynące z relacji z czworonogiem. Dogoterapia przynosi polepszenie stanu ducha, zredukowanie zdenerwowania, wzmożenie aktywności fizycznej i rozwijanie kompetencji społecznych. W dodatku obecność czworonoga w trakcie kuracji jest w stanie poruszać zachętę do uczestnictwa w terapii oraz przeprowadzania reguł rehabilitacyjnych.

Psychologiczne aspekty wyboru psa terapeutycznego

W czasie dogoterapii zasadnicze stają się właściwości charakteru psa. Sympatyczne usposobienie, przyjazne nastawienie, ustabilizowany charakter, cierpliwość a także pragnienie kooperacji z człowiekiem oznaczają przewodnie elementy. Rasy czworonogów nierzadko selekcjonowane do roli terapeutycznej to między innymi Labrador Retriever, Pudel (średni lub duży) a także Bernardyn.

Dobre strony i przeciwwskazania dogoterapii

Dogoterapia wykazuje obszerne wykorzystanie w leczeniu różnych chorób, jak na przykład autyzm, ADHD, upośledzenie intelektualne, zaburzenia psychiczne, bądź choroby neurodegeneracyjne u osób w podeszłym wieku. Jednakże istnieją też ograniczenia, jak na przykład strach przed czworonogami, alergie na sierść i ślinę psów, skłonność do infekcji oraz ograniczona odporność.

Dogoterapia, w charakterze rehabilitacji dla każdego, jest jeszcze bardziej atrakcyjna i ceniona. Związek z czworonogiem, nie wyłącznie jako forma leczenia, ale też jako powód zabawy i pomocy, powoduje, że ta odmiana leczenia staje jest osiągalna dla każdego, który poszukuje polepszenia trybu życia i dobrostanu umysłowego.

Polecamy także:

Spersonalizowane leczenie

Urządzenie wszczepiane pod skórę pozwoli dopasować spersonalizowany sposób kuracji dla danego pacjenta. Już za rok zaczną się pierwsze testy, w których wezmą udział osoby chore. Więcej…

Drogi z plastiku?

Ciekawe rozwiązanie zaproponowała ostatnio firma z Holandii. Chodzi o budowę dróg z plastiku, nadających się do recyclingu. Drogi wykonane z plastiku mają być lepsze od tradycyjnych, asfaltowych pod każdym względem. Więcej…

Lek stosowany przy zapaleniu stawów pomoże łysiejącym

Czyżby udało się nareszcie znaleźć skuteczny specyfik na porost włosów? Możliwe, że odpowiedź brzmi tak, jeśli tylko badania przeprowadzone na myszach potwierdzą swą skuteczność także w przypadku ludzi. Więcej…

Myszy a alzheimer

Naukowcy z Uniwersytetu Leeds poprzez genetyczne manipulacje wyciszyli jeden gen u myszy, co pozwoliło im na wyhodowanie nadzwyczajnie inteligentnych zwierząt. Więcej…

Jak wyjść z długów z pomocą kredytu?

Zadłużenie to poważny problem, z którym nie wszyscy umieją sobie poradzić. Istnieje kilka sposobów na pozbycie się niespłaconych zobowiązań tak, by móc rozpocząć swoje życie od nowa. Jednym z nich jest kredyt konsolidacyjny, który pozwala na połączenie poszczególnych długów i wydłużenie czasu ich spłaty. Na czym dokładnie polega i kiedy może być ogromną pomocą? Więcej…