Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

W jaki sposób przebiega kremacja?

Kremacja była często stosowana w czasach przedchrześcijańskich i starożytnym Rzymie. W niektórych kulturach, np. hinduskiej, w niezmienionej postaci przetrwała do dziś. Obecnie wraca do łask ze względu na wysokie ceny działek cmentarnych, a także jeśli należała do ostatnich życzeń zmarłego. Kremacja zwłok jest formą pochówku coraz chętniej stosowaną również w Polsce, choć do tej pory zdecydowany prym wiedzie na zachodzie Europy i w USA. Przyjrzyjmy się jak zabieg kremacji wygląda z bliska. Więcej…

Siła motywacji w Nowym Roku

Każdego roku miliony Polaków w całym kraju wraz z nadejściem Nowego Roku motywuje się do zmian. Na liście poza rzuceniem palenia i pozbyciem się zbędnych kilogramów zazwyczaj znajduje się też rozwój zawodowy. Dlatego pierwsze miesiące roku jak żaden inny okres nadają się do motywowania pracowników. Więcej…

Kim był Piotr Wysocki?

Podążając śladami polskich bohaterów narodowych, warto zainteresować się, jaką postacią był Piotr Wysocki. To polski ochotnik wojskowy, instruktor musztry, a przede wszystkim buntownik. To on wypowiedział słynne słowa: Polacy, wybiła godzina zemsty! – hasło rozpoczynające powstanie listopadowe w 1830 roku. Więcej…

W jakich sytuacjach i gdzie swoje zastosowanie znajdą zbiorniki na wodę pitną?

W dzisiejszych czasach zasoby czystej wody nadającej się do picia, niezwykle szybko maleją. Jest to spowodowane na przykład wzrostem zanieczyszczeń znajdujących się w środowisku, co z kolei wiąże się z nieodpowiedzialną gospodarką człowieka oraz czasem jego ignorancją. Więcej…

Rozwój zawodowy stomatologów

Wciąż bezrobocie w naszym kraju przekracza dziesięć procent i nie zanosi się, żeby w najbliższych latach trend ten uległ zmianie na lepsze. Nawet pracownicy specjalistyczni, również lekarze stomatolodzy, mogą mieć realne kłopoty ze znalezieniem zatrudnienia. Dlatego warto jest stawiać na rozwój. Innym aspektem dużego bezrobocia jest to, że Polacy szukają oszczędności także na swoim zdrowiu, nie korzystając z ze specjalistycznej i nowoczesnej opieki, kierując się głownie ceną. Więcej…
Jak kontrolować czystość wody?

kontrola czystosci wody

Do kontroli czystości i jakości wody wykorzystuje się różnego rodzaju sprzęty i mierniki. To na przykład sondy pomiarowe, fotometry do analizowania składu fizyko-chemicznego wody, a nawet całe układy kontrolno-pomiarowe i testomaty. W naszym artykule przyjrzymy się kilku rozwiązaniom i sprawdzimy, jakie parametry wody jesteśmy w stanie sprawdzić dzięki nim. Czystość wody jest bardzo istotna nie tylko w przypadku linii produkcyjnych dla żywności, napojów, kosmetyków, czy medykamentów. Przemysł wykorzystuje wodę na wiele różnych sposobów w układach wytwarzania pary, ciepła, w procesach chłodzenia, czyszczenia, czy mycia, a wszędzie tam zależy nam na zapobieganiu powstawania osadów, kamienia, korozji oraz mikroorganizmów, stąd tak istotna jest kontrola czystości wody.

Sondy pomiarowe i nowoczesne fotometry

Sondy pomiarowe przeznaczone są do współpracy z pH-metrami, jonometrami, czy konduktometrami. Pozwalają na kontrolę takich parametrów jak: temperatura, przewodność elektryczna, odczyn pH, redox, wolny chlor / brom, chlor całkowity, ozon, kwas nadoctowy, czy nadtlenek wodoru, a więc pozwalają nie tylko na kontrolę czystości. Innym ciekawym przykładem sprzętów do badania jakości wody są też nowoczesne fotometry jak Photometer 7500 Bluetooth. Zawiera on wszystkie niezbędne akcesoria – wystarczy jedynie dodać odpowiednie odczynniki potrzebne do testowania wody i dostosować zestaw do odpowiedniego testu zgodnie z instrukcją. To narzędzie dla profesjonalistów, którzy zajmują się analizowaniem składu fizyko-chemicznego wody.

Układy kontrolno-pomiarowe i testomaty

Te same parametry, które można kontrolować dzięki sondom pomiarowym, można też sprawdzać za pomocą układów kontrolno-pomiarowych, które wykorzystywane są w technologii uzdatniania wody. Jak mówi nam przedstawiciel firmy GLOBAL CONCEPTS 2000 POLSKA ze Szczecina, korzystanie z urządzeń kontrolno-pomiarowych jest ekonomicznym sposobem utrzymywania pod kontrolą na przykład programów uzdatniania wody w obiegach kotłów parowych, chłodni kominowych, chłodni wentylatorowych, czy skraplaczy. Przy kontroli jakości wody przydatne okazują się również różnego typu testomaty. Mogą one sprawdzać twardość wody, sprawdzać jej kwasowość, zasadowość, zawartość żelaza, miedzi, aluminium itd. Sprzęty i mierniki do kontroli czystości i jakości wody dostępne są w różnych wariantach – od wersji uproszczonych po bardziej zaawansowane. Dobierane są one w zależności od potrzeb, a więc w zależności od powodu konieczności wykonania kontroli czystości wody.

Polecamy także:

Wiosna - niełatwy czas dla alergików

Kiedy dni się wydłużają, a słońce nieco zbliża się do Ziemi rozpoczyna się nowy okres wegetatywny roślin. Więcej…

Z czego składa się monitoring CCTV?

Nazwa CCTV to z angielskiego closed circuit television, czyli telewizja w układzie zamkniętym. To układ współpracujących ze sobą urządzeń, nastawionych na monitorowanie i rejestrację obrazu w zamkniętym obiekcie. Więcej…

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej

Czy można zalepić dziurkę w sercu w taki sposób jak zalepia się popsutą dętkę w rowerze? Naukowcy z Harvardu właśnie udowodnili, że jest to możliwe. Dla osób, które cierpią w skutek bardzo częstej wady serca - ubytku przegrody międzyprzedsionkowej, ta nowa metoda stanowi ogromną szansę. Więcej…

Organizacja pogrzebu dziecka.

Śmierć bliskiej osoby jest traumatycznym przeżyciem, z którym ciężko się pogodzić. Szczególnie trudne jest pochowanie własnego dziecka, które odeszło przedwcześnie. Jest to niewyobrażalny ból dla rodziców, którzy oprócz żałoby, muszą się zmierzyć z dopełnieniem formalności pogrzebowych. W jaki sposób przygotować taką ceremonię i od czego zacząć organizację pogrzebu? Więcej…

Kiedy zacząć czytać dziecku książki?

Mając na uwadze wielką wartość czytania i komunikowania się z dzieckiem, zastanówmy się, co czytać dziecku i od kiedy najlepiej zacząć to robić. Więcej…