Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Jak rozwijać hobby u dziecka?

Hobby to coś, co może pomóc dziecku rozwijać swoje zainteresowania i zdolności, a także poprawić jego samodzielność i kreatywność. Istotne jest, aby rodzice wspierali swojego malucha, a także pomagali mu znaleźć odpowiednie zajęcia, które pozwolą na kształtowanie pasji i umiejętności. Przedstawiamy kilka wskazówek, jak rozwijać hobby u dziecka. Więcej…

Produkcja tektury falistej – nie taka prosta?

Jeszcze kilkanaście lat temu to właśnie tektura stanowiła podstawowy system zabezpieczania produktów – wszystko owinięte było tekturą. Dzisiaj proces produkcji tektury został znacznie udoskonalony i niemal na każdym kroku możemy spotkać 3-warstwową tekturę falistą. W zależności od potrzeb i konieczne j ochrony taka tektura może składać się również z większej ilości warstw. Więcej…

Jak nie dać się oszukać w serwisie samochodowym?

Prędzej czy później każdy samochód dozna mniej lub bardziej poważnej usterki, którą usunąć będzie można tylko w serwisie. Wizyta w warsztacie naprawczym może okazać się dość kosztowna – szczególnie, jeśli wykonawca naprawy postanowi postąpić z nami nie do końca uczciwie i policzy nam za wykonaną usługę więcej, niż powinien. W jaki sposób możemy chronić siebie i nasze pieniądze przed takimi sytuacjami? Więcej…

Biżuteria ze stali chirurgicznej - dlaczego warto ją kupić?

Biżuteria ze stali nierdzewnej to doskonała alternatywa dla ozdób wykonanych ze złota i srebra. Jest zdecydowanie tańsza, a co najważniejsza, mogą ją nosić nawet alergicy. Jakie jeszcze zalety zapewnia nam biżuteria ze stali nierdzewnej?  Więcej…

Szkolenia dla specjalistów

Wszyscy ci, którzy funkcjonują na przykład w branży spedycyjnej lub przewozowej, w zależności od wielu różnych parametrów muszą zdobywać różnego rodzaju certyfikaty, stale się szkolić oraz podnosić kompetencje. Warto pamiętać, że wiele dokumentów należy uaktualniać, a poza tym zmieniające się przepisy wymuszają stałą kontrolę nad wiedzą i umiejętnościami. Jedną z branż, które wymagają stałego podnoszenia kompetencji, jest transport. Więcej…
Jak wyglądają egzaminy zawodowe dla techników farmaceutycznych?

farmaceuta mNieodzownym krokiem do uzyskania uprawnień technika farmaceuty jest zdanie egzaminu zawodowego. Jak wygląda taki egzamin i czy trudno go zdać? Sprawdźcie szczegóły w naszym artykule.

Czym jest egzamin zawodowy?

Egzamin ten potwierdza kwalifikacje zawodowe do wykonywania zawodu technika farmacji. Służy sprawdzeniu, czy kandydaci opanowali w wystarczającym stopniu wiadomości i umiejętności w zakresie ustalonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu. To egzamin zewnętrzny, na którym obowiązują te same wymagania, kryteria oceniania oraz zasad oceniania przez instytucje zewnętrzne. Do egzaminu mogą przystąpić absolwenci szkół zawodowych ponadgimnazjalnych i policealnych takich jak np. studium medyczne Dental Service w Szczecinie. Egzamin przeprowadzany jest raz w roku szkolnym.

Jak wygląda egzamin?

Egzamin dla techników farmaceutycznych składa się z 2 etapów: pisemnego oraz praktycznego. Etap pisemny przeprowadzany jest w formie testu i składa się z 2 części: w czasie części I sprawdzane są wiadomości związane z wykonywaniem tego zawodu, natomiast II – dotyczy zatrudnienia i działalności gospodarczej. Część I składa się z 50 zadań, natomiast część II to 20 zadań. Etap pisemny egzaminu trwa 120 minut. Na egzaminie praktycznym sprawdzana jest umiejętność rozwiązywania problemów właściwych dla zawodu technika farmaceutycznego. Część ta trwa 180-240 minut.

Warunki zdania egzaminu

W części pisemnej za każde dobrze rozwiązane zadanie zdający otrzymuje jeden punkt. Aby zdać egzamin, należy uzyskać co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania w części I oraz 30% punktów w części II. Natomiast w części praktycznej egzaminu ocenie podlega projekt realizacji określonych prac lub projekt realizacji określonych prac oraz ich efekt zgodnie z przyjętymi kryteriami oceny. Zdający musi w tej części uzyskać 75% punktów możliwych do uzyskania. Spełnienie wyżej wymienionych wymagań oznacza zdanie egzaminu i co za tym idzie – uzyskanie kwalifikacji zawodowych.

farmaceuta

Polecamy także:

Drukowane biuro

Zapewne każdemu obiło się o uszy coś o drukarkach 3D, jednak niewiele osób jest świadomych jak ogromnie użyteczne są te urządzenia. Więcej…

Wykrywanie poziomu cukru we krwi

Cukrzyca jest jedną z bardziej zdradliwych chorób współczesności. Znamy kilka jej form, z których najważniejsze kliniczne znaczenie ma cukrzyca typu 1. jak również cukrzyca typu 2. Więcej…

Technika w życiu codziennym

 Technika na dobre zadomowiła się w wielu dziedzinach życia. Trudno jest sobie wyobrazić dzień powszedni bez pralki, lodówki czy telewizora. Ich obecność jest czymś tak naturalnym i zwyczajnym, że aż się nie chce wierzyć, że setki lat temu nasi przodkowie nie znali tych wynalazków. Więcej…

Wolin - atrakcje

Polskie wybrzeże Bałtyku to niezwykły obszar. Tutaj nikt na nudę narzekać nie będzie, a wspaniałe atrakcje czekają tu na gości praktycznie na każdym kroku. Gdzie warto się wybrać? Więcej…

RCIN – Otwiera Polską naukę na świat!

RCIN, czyli Repozytorium Cyfrowe Instytutów Naukowych powstało w 2010. Powstanie platformy wiąże się z pojawieniem się oddolnej inicjatywy Instytutów należących w większości do Polskiej Akademii Nauk. Celem tej inicjatywy ucyfrowienie zasobów naukowych i ich jak najszersze upowszechnianie. Więcej…