Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Jak działa green screen?

Green screen to jedna z najpopularniejszych technik obróbki obrazu, bez której nie byłoby większości filmów i programów. Czy wiesz, jak realizowana jest prognoza pogody lub w jaki sposób powstał serial Gra o tron? Właśnie z zastosowaniem green screena, popularnie nazywanego również blue boxem. Dlaczego jest on tak często wybierany przez środowisko filmowe? Jak działa green screen? Więcej…

Budowa i metody zastosowania podziemnych systemów zagospodarowania wody deszczowej

Woda jest nam niezbędna w codziennym życiu – nie tylko do picia i przygotowania posiłków, ale również do sprzątania, spłukiwania toalety czy higieny osobistej. Wzrastające koszty procesów oczyszczania i uzdatniania wody sprawiają, że nawet przy minimalizowaniu zużycia wody wodociągowej, nasze wydatki na nią niekoniecznie spadną do optymalnego poziomu. Metodą poczynienia konkretnych oszczędności w tej materii jest zastosowanie systemów zagospodarowania wody deszczowej. Jak działa taka instalacja i z czego jest zbudowana? Więcej…

Do czego służą zbiorniki z powłoką TWS?

W zbiornikach magazynowych z powłoką TWS można przechowywać ciecze chemicznie agresywne, środki spożywcze, takie jak: wino, piwo, ocet, woda pitna, przetwory zbożowe i mięsne oraz półprodukty owocowo-warzywne, a także ścieki oraz produkty naftowe. Dzięki swoim właściwościom mają szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Więcej…

Służba zdrowia starożytnego Egiptu

Według badaczki amerykańskiej Anne Austin, nad Nilem w czasach starożytnych funkcjonowała państwowa służba zdrowia. Anne jest doktorantką na Uniwersytecie Stanford w Palo Alto. Więcej…

Jak wyglądają egzaminy zawodowe dla techników farmaceutycznych?

Nieodzownym krokiem do uzyskania uprawnień technika farmaceuty jest zdanie egzaminu zawodowego. Jak wygląda taki egzamin i czy trudno go zdać? Sprawdźcie szczegóły w naszym artykule. Więcej…
Trzy zagadnienia, które musisz znać w języku angielskim!

Artykuł sponsorowany

Istnieją rzeczy, które zawsze warto wiedzieć w danym języku, aby móc komunikować się na zadowalającym poziomie. Nie inaczej jest w przypadku angielskiego. Sprawdź, o jakich zagadnieniach mowa!

Idiomy mają znaczenie

Znajomość słówek w języku angielskim jest podstawą, aby móc w ogóle porozumiewać się z rozmówcą. Warto jednak pamiętać, że wiele z nich ma podwójne znaczenie, które nie jest oczywiste dla kogoś, kto nie posługuje się językiem angielskim jako ojczystym! Mowa o tak zwanych idiomach. Te konstrukcje językowe mają swoisty charakter, co oznacza, że nie da się zrozumieć ich znaczenia bezpośrednio z definicji każdego z wyrazów.

Idiomy są bardzo ważną częścią komunikacji, zarówno pisemnej, jak i ustnej. Ich znaczenie jest w pełni umowne, dlatego trzeba ich po prostu nauczyć się na pamięć, najlepiej w konkretnych kontekstach, aby w pełni zrozumieć ich znaczenie. Znajomość takich wyrażeń pozwoli Ci zabłysnąć w towarzystwie, ale nie tylko. Dzięki nim komunikacja będzie o wiele bardziej naturalna i płynna! Dotyczy to zarówno rozmów na żywo, jak i pisania ze znajomymi na komunikatorach.

Czasy? Poznaj wszystkie!

Nie da się w zrozumiały sposób porozumiewać po angielsku, nie znając podstaw gramatyki. W tym zakresie do chyba najważniejszych aspektów należy znajomość czasów. Dzięki nim możesz opowiedzieć ciekawe historie albo streścić ważne wydarzenia w pracy, a także rozmawiać o rzeczywistości. Czasy pozwalają Ci też na planowanie i opowiadanie o tych planach swoim rozmówcom. Z tego względu opanowanie wszystkich czasów jest szczególnie pożądane!

Jak tego dokonać, gdy nigdy nie lubiłeś gramatyki? Dróg jest kilka. Zawsze warto poznać podstawy teoretyczne, czyli definicje i to, jak skonstruowane są w danym czasie zdania. Oprócz tego warto przejrzeć kilka kursów, zwłaszcza video, na których opisane jest, jak używać czasów i jak łatwo się nimi posługiwać. Na końcu pomocne są też rozmaite filmy czy seriale w języku angielskim. Zwracaj baczną uwagę, jak bohaterowie opowiadają o wydarzeniach – to na pewno Ci się przyda!

Much czy many? Oto jest pytanie!

Rzecz w teorii oczywista, ale nadal mylona przez wielu, czyli rzeczowniki policzalne i niepoliczalne w języku angielskim. Masz z nimi styczność praktycznie wszędzie, a zwłaszcza tam, gdzie cokolwiek rozliczasz. I nieważne, czy mowa o zadaniach w pracy, owocach w sklepie czy wypłacie reszty albo kieszonkowym dla dziecka. W języku angielskim rozróżnienie zwrotów „much” i „many” jest kluczowe dla uzyskania pełni zrozumienia ze strony rozmówcy. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, wystarczy kurs video i jasne wytłumaczenie, czym te dwa zwroty się różnią!

Język angielski nie jest wcale trudny, zwłaszcza dla kogoś, kto chce posługiwać się nim na co dzień. Warto jednak nauczyć się trzech podstawowych rzeczy wymienionych w artykule, aby mieć pewność, że komunikacja nie sprawi nam żadnej trudności. W dobie dostępu do sieci i możliwości samodzielnej nauki jest to jeszcze łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać!

Polecamy także:

Listwy elewacyjne do systemów ociepleń

Wykończenie zewnętrzne budynków czyli elewacja jest bardzo istotnym elementem, który ma duży wpływ na wygląd nieruchomości. Kolory jakie zostaną użyte, powinny oddawać charakter obiektu, natomiast należy pamiętać iż elewację można podkreślić również dodatkowymi komponentami. Więcej…

Warsztaty "PISANIE ARTYKUŁÓW NAUKOWYCH"

ODWOŁANE. Warszawa, 15 września 2015r.Warsztaty poświęcone będą procesowi publikowania naukowego począwszy od organizacji badań pod kątem publikacji, poprzez warsztat autora, organizację tekstu, wybór czasopisma, zgłoszenie artykułu, kontakt z redakcją aż do promocji opublikowanej pracy. Więcej…

Czy możliwe jest zatrudnienie pracowników ze Wschodu w czasie pandemii?

Na polskim rynku pracy duże znaczenie mają pracownicy przejezdni, przede wszystkim ci ze Wschodu. Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwiła wielu osobom swobodne wykonywanie swoich obowiązków zawodowych. Nie tylko Polacy, ale też pracownicy z Ukrainy czy Białorusi spotkali się w tym szczególnym czasie z problemami zarobkowymi. Czy możliwe jest w ogóle zatrudnianie w Polsce pracowników ze Wschodu w czasie pandemii? Więcej…

Czym różni się kompresor od sprężarki?

Wiele osób nagminnie myli kompresor ze sprężarką. Warto jednak wiedzieć, że terminy te nie oznaczają zupełnie tego samego. Jaka jest różnica między tymi urządzeniami? Czym się charakteryzują? Więcej…

Kultura archeologiczna

Kultura archeologiczna to relikt kultury żywej. Jest ona efektem porządkowania materiału archeologicznego przez archeologów. Więcej…