Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Przedszkole po angielsku - Jaki ma plan działania?

Przedszkole po angielsku — Jaki ma plan działania? Zapisanie dziecka do przedszkola jest świetnym pomysłem! W wieku 3-6 lat dzieci chłoną wiedzę jak gąbka i nie odczuwają stresu związanego z samym uczeniem się. Warto sprawdzić przedszkole angielskie, które oferuje nauczanie w języku angielskim. Czy to dobry pomysł, aby zapisać dziecko do wielojęzycznej placówki? Jak najbardziej! Więcej…

Szczepy bakterii lekoodpornych w Chinach

W Chinach wykryto szczepy bakterii, które odporne są na leki. Badacze ostrzegają przed "antybiotykowa apokalipsą" Więcej…

Tabletowy zawrót głowy

Zjawisko tabletów nie przestaje zdumiewać. Z roku na rok urządzenia te zyskują na popularności, a ich handel wciąż wzrasta. Z uwagi na nieduże rozmiary jak również ogromną gamę możliwości  tablety są dobrą alternatywą dla laptopów. Fakt, iż tablet możemy zabrać wszędzie i w każdym miejscu z niego skorzystamy, co sprawia, że urządzenia te trwale zadomowiły się w naszych domach. Więcej…

Zasady pierwszej pomocy przedmedycznej - dlaczego warto je znać?

Pierwsza pomoc przedmedyczna to podstawowe działanie, które realnie przyczynia się do zwiększenia możliwości przeżycia osoby poszkodowanej w sytuacji nagłej. Przeprowadzenie czynności ratujących może ochronić zdrowie, a nawet uratować życie drugiej osoby. Na czym dokładnie polegają zasady pierwszej pomocy przedmedycznej i dlaczego warto się z nimi zaznajomić? Więcej…

Co się kryje za skrótem UKE?

Polska robi kolejne kroki, żeby doścignąć zachód w temacie poziomu cyfryzacji oraz jakości usług telekomunikacyjnych. Z początkiem 2016 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej udostępnił na swojej stronie wypuszczenie wyszukiwarki infrastruktury oraz usług szerokopasmowych. Więcej…
Jak wybrać kominek DGP?

Montaż lub budowa kominka w domu jest doskonałym pomysłem, jeśli chcemy cieszyć się przytulną, domową atmosferą, a zarazem ocieplać wnętrze. Rynek oferuje wiele różnorodnych rodzajów kominków zarówno, jeśli chodzi o ich estetykę, jak i o sposób działania oraz instalację. Z tego względu, wiele osób ma problem z wyborem odpowiedniego kominka, który będzie w pełni spełniał ich indywidualne wymagania. Istotną kwestią jest także cieplne zapotrzebowanie całego budynku oraz rodzaj głównego źródła ciepła. Coraz większą popularność zyskują kominki DGP, czyli takie, które posiadają system dystrybucji gorącego powietrza. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kominka?

Jak działają kominki DGP?

Ogrzany wkład kominkowy rozprowadza ciepło do wszystkich pomieszczeń znajdujących się w budynku, dzięki systemowi izolowanych przewodów bądź kanałów. Gorące powietrze może rozchodzić się w sposób wymuszony lub grawitacyjny. Główną zaletą kominków z grawitacyjnym rozprowadzaniem ciepła jest niski koszt instalacji. Takie kominki rzadko ulegają jakimkolwiek awariom. Z tego względu, zepsuty wentylator bądź przerwa w dostawie prądu nie wpłyną znacząco na ich stan. Podstawą wymuszonego systemu dystrybucji gorącego powietrza w kominkach DGP jest turbina, której zadaniem jest zasysanie gorącego powietrza i rozprowadzanie go do poszczególnych odnóg całego systemu.

Wybór odpowiedniego kominka

Kominki DGP mogą współpracować z całą instalacją grzewczą lub działać niezależnie od niej. Nie mogą jednak być jedynym źródłem ogrzewania w całym domu. Jak mówi specjalista z wkładykominkowe.pl: "Budynek powinien mieć dodatkowe źródło ogrzewania, jeśli mieszkańcy nie przebywają w nim przez dłuższy czas. Kominki DGP mogą natomiast całkowicie zastąpić centralne ogrzewanie w okresie wczesnej jesieni lub wiosny, kiedy temperatury nie są ujemne. Przyczyni się to do znacznego zaoszczędzenia środków wydawanych na ogrzewanie. W niewielkich domach jednorodzinnych najlepiej sprawdzą się kominki wykorzystujące system grawitacyjny, natomiast w przypadku budynków o większym metrażu lepiej postawić na kominki z systemem wymuszonego obiegu".

Użytkowanie kominka DGP

Kominki DGP charakteryzują się dużą wygodą, jeśli chodzi o użytkowanie wkładów. W czasie dużych mrozów ich obsługa nie wymaga zbyt wielkiego zaangażowania. Opał należy dokładać do nich co około trzy godziny. W okresie, kiedy temperatury są niskie, ale nie ujemne, wystarczy dokładanie opału raz na dziesięć godzin. Aby kominek DGP mógł działać niezawodnie przez jak najdłuższy czas, należy obsługiwać go zgodnie z instrukcją użytkowania oraz pamiętać o jego regularnym czyszczeniu. Kominki z systemem dystrybucji gorącego powietrza stają się coraz bardziej popularne. Pomimo tego, iż posiadają wiele zalet i mogą dostarczyć ciepło do wielu pomieszczeń w domu, nie powinny stanowić jedynego źródła ogrzewania danego budynku.

Polecamy także:

Co wpływa na jakość wydruków?

Nietrudno zauważyć, że dzięki niektórym drukarkom powstają rysunki, ilustracje, a nawet zdjęcia, które charakteryzują się głębokimi i intensywnymi kolorami. Jednak jakość wydruków nie zawsze jest tak dobra. Zdarza się, że nawet dokumenty, w których dominuje tekst, nie są ostre, a litery sprawiają wrażenie wyblakłych. Od czego zależy to, czy wydruki będą wyraźne i wysokiej jakości? Oto, co warto wiedzieć na ten temat. Więcej…

Umowa o dofinansowanie z funduszy - jak ją poprawnie przeprowadzić?

Z wykorzystaniem Funduszy Europejskich zostało przeprowadzonych miliony projektów. Skutecznie wykonany projekt potrzebuje jednak solennego przygotowania i wykonania wielu działań mających za zadanie zrealizowanie wszelkich wytycznych przydzielanych przez umowę o dofinansowanie. Jak wydajnie zarządzać projektem? Kto może złożyć wniosek? W jakim celu jest wykorzystywane doradztwo projektowe? W jaki sposób zagwarantować sobie prawidłową realizację umowy? Poznaj kilka wskazówek dla przyszłych beneficjentów. Więcej…

Kryzys koronawirus

Szwecja zgłosiła kilkadziesiąt przypadków koronawirusa, kilka przypadków śmiertelnych. Z czego kilka przypadków nie było przedmiotem podróży zagranicznej. Premier ogłosił uruchomienie planu reagowania na kryzys koronawirusa. Więcej…

Wentylacja w kuchni

Nie ma chyba domu, czy mieszkania, w którym nie było by kuchni. A tam gdzie kuchnia, tam i zapachy z nią związane, czyli wszelkie wonie, które powstają w czasie gotowania różnych potraw. Niestety zapachy kuchenne roznoszą się po całym domu, a niekoniecznie chcemy, aby na przykład nasza sypialnia pachniała smażonymi kotletami. Jak więc uchronić się przed niechcianymi zapachami z kuchni? Więcej…

Intralipoterapia - co to takiego?

Zadowolenie z własnego wyglądu skutecznie poprawia nasze ogólne samopoczucie, pewność siebie i poczucie własnej wartości. To z kolei skutecznie poprawia jakość naszego życia praktycznie na każdej jego płaszczyźnie. Marzymy o płaskim brzuchu, gładkiej i jędrnej skórze, biodrach i udach bez grama zbędnego tłuszczu, niestety czasami dieta i ćwiczenia nie pomagają. Odpowiedzią na problem tego typu może być poddanie się zabiegowi intralipoterapii - w jaki sposób oddziałuje na nasz organizm i na czym polega? Więcej…