Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Z jakich etapów składa się produkcja cementu?

Cement to jeden z podstawowych materiałów wiążących, który jest stosowany we wszystkich rodzajach budownictwa. Dzięki swoim szczególnym właściwościom jest obecny niemalże wszędzie. Domy, biurowce, mosty i ulice, tunele, lotniska oraz chodniki - to wszystko powstaje przy użyciu cementu. Z racji jego powszechności warto wiedzieć jak powstaje ten materiał, który w tak znaczący wpłynął światową architekturę. Więcej…

Do czego można wykorzystać skrzynki magazynowe?

Skrzynki magazynowe – jak wskazuje nazwa – produkowane są z myślą o organizacji przestrzeni magazynowej, ale mogą mieć również inne zastosowania. Najlepiej sprawdzają się pudełka, które idealnie do siebie pasują. Można je układać obok siebie, rzędami lub nakładać w pionie jedno na drugie. Mają różne wymiary, dzięki czemu przestrzeń jest zagospodarowana w pełni, a także różne kolory, dzięki czemu łatwiej rozpoznamy, co znajduje się w danej grupie pojemników. Gdzie i do czego można wykorzystać skrzynki magazynowe? Więcej…

Czym jest Bitcoin?

Zdobywanie pieniędzy na tzw. kryptowalutach okazało się w bieżących czasach szczególnie atrakcyjne. Tak samo jak kiedyś zarabianie na wynajmie nieruchomości bądź zbierano złoto lub dzieła sztuki, lub monety, tak samo teraz modne okazały się kryptowaluty. Więcej…

Budowlana przerwa zimowa - czy czy to dobry pomysł?

Z nadciągającą nieubłaganie zimą każdego roku, co niektóre ekipy ogólnobudowlane przeprowadzają zadania wykończeniowe wewnątrz domu. Chociaż nie jest to regułą, to mimo tego powinno się dom ochronić przed opadami śniegu, deszczu oraz dodatkowo mrozów, które potrafią zaskoczyć. Czy sensowne jest, aby powstrzymywać gruntownie prace na czas zimy? A może zupełnie nie? Na te pytania musi każdy w ostatecznym rozrachunku odpowiedzieć w pojedynkę. Aczkolwiek każdemu inwestorowi zależy na osłonięciu niewykończonych i narażonych na zawilgocenie elementów domu. W dłuższej perspektywie jest wstanie to przynieść korzyści z samego tylko porządnego samopoczucia, że zrobiło się wszystko, aby w czasie powrotu na budowę po sezonie zimowym nie natknąć się na pleśni, zniszczonych produktów i samego budynku. Więcej…

Czy wiesz jak działa drukarka 3D? Oto garść przydatnych informacji

Jeszcze całkiem niedawno idea drukowania trójwymiarowych przedmiotów brzmiała dla większości z nas zupełnie niewiarygodnie. Tymczasem już dziś drukarki 3D wykorzystywane są w branży przemysłowej, medycznej czy motoryzacyjnej, a niedługo może nawet zawitają do naszych domów. Zobacz, na czym polega ta unikalna technologia. Więcej…
Intralipoterapia - co to takiego?

Intralipoterapia-mZadowolenie z własnego wyglądu skutecznie poprawia nasze ogólne samopoczucie, pewność siebie i poczucie własnej wartości. To z kolei skutecznie poprawia jakość naszego życia praktycznie na każdej jego płaszczyźnie. Marzymy o płaskim brzuchu, gładkiej i jędrnej skórze, biodrach i udach bez grama zbędnego tłuszczu, niestety czasami dieta i ćwiczenia nie pomagają. Odpowiedzią na problem tego typu może być poddanie się zabiegowi intralipoterapii - w jaki sposób oddziałuje na nasz organizm i na czym polega?

- Każdy chce móc pochwalić się ładną, wysportowaną sylwetką. Piękne kształty tracimy po ciąży, chorobie lub wskutek wielu lat złego odżywiania się i braku ruchu. Jednak czasami nawet najzdrowsze nawyki nie skutkują ciałem, z którego bylibyśmy w stu procentach zadowoleni. Do niedawna sposobem na usunięcie niechcianej tkanki tłuszczowej była liposukcja, zabieg inwazyjny, który wykluczał nas z normalnego życia na jakiś czas. Odpowiedzią na te wady jest intralipoterapia, czyli sposób nie wymagający użycia skalpela i bez ryzyka powikłań - tłumaczy specjalistka z kliniki dr Jolanty Bochińskiej. Zabieg jest stosowany w miejscach, w których nagromadzenie tkanki tłuszczowej występuje najczęściej m.in. na ramionach (tzw. skrzydełka), na plecach, podbródku, karku lub wewnętrznej stronie kolan. To przede wszystkim idealny sposób na wymodelowanie "boczków", brzucha i ud, czyli najbardziej problematycznych partii ciała wśród większości osób.

Przed samym zabiegiem nie musimy się specjalnie przygotowywać w domu. Już na miejscu specjalista wykona pomiar antropometryczny oraz dokumentację fotograficzną. Sama intralipoterapia polega na wstrzyknięciu we wskazany obszar specjalnego preparatu. W dobrych gabinetach stosuje się Aqualyx, ponieważ to jedyny specyfik zarejestrowany ze znakiem CE do redukcji nagromadzonej tkanki tłuszczowej na świecie. Aqualyx wnika w tkankę, rozbija ją i niszczy. Następnie zniszczone komórki tłuszczowe trafiają do wątroby, skąd są normalnie wydalane przez organizm. Ilość wkłuć podczas jednego zabiegu jest ograniczona, tak, aby nie zostawić trwałych śladów na skórze, czas jego trwania to ok. 30 minut. Ze względu na ilość tkanki tłuszczowej w danym miejscu konieczne mogą okazać się powtórki.

Główne zalety intralipoterapii to skuteczność, bezpieczeństwo i bezbolesność (ale w przypadku pacjentów z wyjątkowo niskim progiem bólu na skórę nakłada się specjalny żel). Osoby decydujące się na zabieg po raz pierwszy powinny przygotować się na pewne objawy takie jak obrzęk, zaczerwienienie, lekki ból, świąd lub siniaki. To jednak normalne efekty ustępujące po kilku dniach. W tym czasie pacjent może normalnie żyć, powinien jednak unikać wyjątkowo intensywnej aktywności fizycznej. Pierwsze efekty widać po ok. 2-4 tygodniach. - Długotrwałość procesu jest różna w zależności od obszaru ciała, z jakim pracujemy - zastrzega specjalistka z kliniki dr Jolanty Bochińskiej. - W miejscach, które nie biorą udziału w przemianach metabolicznych tj. po wewnętrznej stronie ud i kolan, na biodrach i tzw. bryczesach można trwale pozbyć się całego tłuszczu już po pierwszym zabiegu. Natomiast w miejscach wtórnego otłuszczenia, jak np. na brzuchu nie jest to możliwe, bo tu na nasz wygląd wpływ ma sposób odżywiania - wyjaśnia.

Przeciwwskazania do zabiegu są podobne, jak przy innych działaniach związanych z medycyną estetyczną. Intralipoterapii nie mogą podjąć się osoby z chorobami autoimmunologicznymi, infekcjami, alergiami, kobiety w ciąży i okresie laktacji.

Intralipoterapia

Polecamy także:

Jakim sposobem wynaleźć nową pracę?

Wyszperanie nowej pracy może być ciężkie oraz wymagające, szczególnie w współczesnych terminach, podczas gdy sektor pracy jest niezmiernie konkurencyjny. Niemniej jednakmożna podać kilka trybów, jakie można wykorzystać, by zapewnić sobie powodzenie. Pożądane byłoby również być przygotowanym na spotkania kwalifikacyjne i mieć pojęcie, jakich pytań można oczekiwać od pracodawców, tak aby podwyższyć swoje szanse na dostanie wymarzonej pracy. Poszukiwanie pracy może być trudne, pomimo tego z okruszyną cierpliwości i wytrwałości można wyszperać kapitalne stanowisko, które pasuje do naszych umiejętności i oczekiwań. Istnieją różne sposoby, jakie mogą wesprzeć w wyszukaniu nowej pracy. Przedstawiamy pięć sposobów, które warto podjąć: Więcej…

Podstępne mrówki

Naukowcom udało się ostatnio udowodnić, że istnieje pewien gatunek mrówek, który umie pozyskiwać niewolnice bez użycia przemocy, jedynie za sprawą podstępu. Więcej…

Zegarek mechaniczny czy kwarcowy?

Zegarek pełni obecnie funkcję nie tylko urządzenia odmierzającego czas, ale także elementu stylizacji. Do wyboru mamy modele zegarków wykonanych z najróżniejszych materiałów – metali szlachetnych, tworzyw sztucznych, a nawet drewna. Każdy z nich ma jedną wspólną cechę: mechanizm wewnętrzny. Może on być mechaniczny lub kwarcowy. Jednak który wybrać? Więcej…

Ergonomia przestrzeni oraz psychiki

Aspektem naszego życia, odczucia komfortu, ukojenia, a nade wszystko dobrej formy psychicznej jest przestrzeń, w jakiej mieszkamy. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń w mieszkaniu, w miejscu pracy to warunek harmonijnego życia. W pewnych miejscach rozróżniamy ulga i relaks, w innych zaś czujemy się obciążeni i zmęczeni. Więcej…

Prawo i normy: co umieścić na etykiecie produktu spożywczego?

Etykieta to ważny element każdego produktu. W przypadku branży spożywczej pełni ona szczególnie istotną rolę. Wymogi co do informacji umieszczonych na etykietach stanowią nie tylko przedmiot prawa polskiego, ale również tego stanowionego przez Unię Europejską. Co zatem należy umieścić na etykiecie produktów spożywczych? Więcej…