Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Jak wybrać dobrego operatora telekomunikacyjnego?

Rynek usług telekomunikacyjnych cały czas dynamicznie się rozwija – operatorzy konstruują coraz bardziej atrakcyjne oferty dla klientów indywidualnych oraz dla firm. Stawki za usługi telekomunikacyjne maleją – ceny są coraz bardziej konkurencyjne. Kilka lat temu, cena połączenia głosowego wynosiła nawet złotówkę za minutę – teraz te ceny spadły do kilkudziesięciu bądź nawet kilkunastu groszy za minutę. Więcej…

Niezwykłe zastosowania druku 3D w medycynie

Zastosowanie druku 3D w medycynie nie ogranicza się wyłącznie do tworzenia protez kończyn czy odbudowy elementów kości. Obecnie, dzięki tej niezwykłej technologii powstają również naczynia krwionośne, a nawet całe narządy, takie jak serce, nerki czy wątroba. Choć na razie służą głównie jako modele do testów, już w nieodległej przyszłości marzenia futurystów o fabrykach ludzkich części zamiennych mogą stać się rzeczywistością. Poznaj najbardziej niezwykłe zastosowania druku przestrzennego, które już dziś ratują ludzkie zdrowie, a nawet życie. Więcej…

W jaki sposób przebiega kremacja?

Kremacja była często stosowana w czasach przedchrześcijańskich i starożytnym Rzymie. W niektórych kulturach, np. hinduskiej, w niezmienionej postaci przetrwała do dziś. Obecnie wraca do łask ze względu na wysokie ceny działek cmentarnych, a także jeśli należała do ostatnich życzeń zmarłego. Kremacja zwłok jest formą pochówku coraz chętniej stosowaną również w Polsce, choć do tej pory zdecydowany prym wiedzie na zachodzie Europy i w USA. Przyjrzyjmy się jak zabieg kremacji wygląda z bliska. Więcej…

Gdzie swoje zastosowanie znajdują kompensatory?

We wszystkich połączeniach rurowych wykorzystuje się specjalne łączniki zwane kompensatorami. Nakładki te znajdą zastosowanie niemalże w każdej branży przemysłowej. Z racji swojego zróżnicowania stosować je można niezależnie od tego czym zajmuje się dany zakład. Więcej…

Lek na długie życie?

Sirolimus to lek stosowany przy przeszczepach, zapobiega odrzutom przeszczepów. Testuje się go obecnie jako farmaceutyk wydłużający życie. Póki co testy odbywają się na psach. Więcej…
Jak przygotować się do matury z języka polskiego?

Co roku uczniowie zmagają się z tym samym problemem. Przygotowania do matury to duże obciążenie czasowe oraz psychiczne. Stres związany z najważniejszymi egzaminami dla niektórych uczniów jest wręcz paraliżujący i zamiast motywować do nauki, zniechęca do działania. Przygotowania do matury to ciężka i mozolna praca. Jak rozpocząć przygotowania do egzaminów z języka polskiego i zdać maturę jak najlepiej? Podpowiadamy.

Nadrób zaległości

Przygotowania najlepiej rozpocząć od samego początku. Niestety, ale egzamin z języka polskiego potrafi zaskoczyć. Na maturze może przydać Ci się wiedza, której już dawno pozbyłeś się ze swojej głowy. Powróć do przypomnienia sobie treści wszystkich lektur, nadrób te nieprzeczytane i przejrzyj swój zeszyt z języka polskiego. Na pewno znajdziesz tam wiele interpretacji utworów literackich, które razem z nauczycielem omawiałeś podczas lekcji. Poezja sprawia uczniom zazwyczaj wiele problemów ze zrozumieniem myśli autora. Wiedza nauczyciela w tym przypadku jest nieoceniona. To właśnie nauczyciel pomoże Ci zrozumieć nie tylko treść utworu, ale także ducha epoki, w której został on stworzony. To bardzo ważny aspekt, ponieważ poprzez poezję, autorzy często odnoszą się do ówczesnych wydarzeń dziejących się w Polsce i na świecie.

To, co sprawia uczniom najwięcej trudności to lektury. W ciągu roku szkolnego uczniowie zobowiązani są do przeczytania wielu lektur, które w połączeniu z innymi obowiązkami szkolnymi, mogą być naprawdę uciążliwe. Są to też zazwyczaj książki bardzo wymagające, przy czytaniu których trzeba bardzo się skupić, a i tak często nawet to nie przynosi zamierzonych efektów. Warto również przejrzeć zadania z podręczników i ćwiczeń. Mogą one okazać się niezwykle pomocne podczas rozwiązywania zadań na egzaminie. Jeśli masz problem z rozwiązaniem zadania, możesz skorzystać z pomocy przez internet. Na potrzeby uczniów zostały stworzone strony internetowe, które pomagają uczniom rozwiązywać szkolne zadania. Zajmują się tym profesjonalni korepetytorzy i nauczyciele, więc nie musisz obawiać się, że Twoje zadanie zostanie źle rozwiązane. Praktyka czyni mistrza, a rozwiązywanie zadań i ćwiczeń na pewno nie zaszkodzi. Nigdy nie wiesz, jaka umiejętność przyda Ci się podczas egzaminu.

Poćwicz pisanie

Część pisemna przysparza uczniom najwięcej stresu. Nie każdy ma dar pisania, nie każdy też lubi pisać, jednak na maturze musi dać z siebie wszystko, by uzyskać jak najlepszy wynik. Rozprawka nie jest łatwą formą wypowiedzi. Ma bardzo określone reguły, których kurczowo trzeba się trzymać. Autor rozprawki musi przyjąć jasne stanowisko i w spójny i logiczny sposób uargumentować swoją rację. To sprawia maturzystom spory problem, a nieznajomość wszystkich obowiązkowych lektur wcale w tym nie pomaga. Jak więc przygotować się do napisania rozprawki? Najlepiej samemu ćwiczyć pisanie opierając się na tematach rozprawek z poprzednich lat. Często zdarza się, że lektury, do których trzeba się odnieść, często powtarzają się w kolejnych latach. To, co wykorzystaliśmy podczas samodzielnych ćwiczeń, może przydać się także na egzaminie maturalnym z języka polskiego.

Poćwicz także ortografię i gramatykę. Brak tak podstawowej wiedzy może przekreślić Twoje szanse na uzyskanie maksymalnej ilości punktów za część pisemną. Maturzyści bardzo często popełniają błędy gramatyczne, stylistyczne i składniowe. To niestety doprowadza do utraty cennych punktów. 

Polecamy także:

Makro i Mikro ekonomiczne ujęcie logistyki

Logistyką możemy nazwać wszelkie procesy fizycznego przepływu dóbr materialnych jak na przykład surowce lub materiały, wewnątrz przedsiębiorstwa jak i między różnymi przedsiębiorstwami, a także przepływ towarzyszących tym procesom informacji. Ukierunkowana ona jest na maksymalne zaspokojenie potrzeb klienta przy minimalnych kosztach procesów logistycznych. Więcej…

Co warto wiedzieć o serwisie bram garażowych?

Jeśli chcemy, by nasza brama garażowa nie ulegała większym awariom, ważne jest jej montowanie przez specjalistów, a także późniejsze regularne serwisowanie. Dzięki temu można uniknąć większości problemów, które mogą wystąpić m.in. w automatyce i mechanizmie bramy. Serwisanci zajmą się także wymianą zużytych elementów czy przeprogramowaniem sterowania. Więcej…

Po co powinno się regularnie czytać

Czytanie to nie tylko metoda na miłe spędzanie wolnego czasu, ale również pożywka dla naszego umysłu. Wszystkie badania dowodzą, że osoby, regularnie sięgające po książkę, są bardziej inteligentne, bardziej bystre i mają więcej empatii. Dlaczego jeszcze powinno się czytać? Więcej…

Awaria Curiosity

Agencja NASA analizuje jaki był powód krótkiego zwarcia w systemie łazika elektrycznego na Marsie - Curiosity, a także bada możliwości usunięcia tej awarii. Marsjański łazik został z powodu tego spięcia unieruchomiony - jak informuje pasadeńskie centrum sterujące. Więcej…

10 października 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

Szkolenie "JAK ZAKŁADAĆ, EFEKTYWNIE PROWADZIĆ I ROZWIJAĆ CZASOPISMO NAUKOWE” Warszawa, 10 października 2017 r. Więcej…