Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Algorytm do rozpoznawania osób

Jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych rozpoczął pracę nad algorytmem, który zdoła rozpoznać osoby, nawet te, które mają zakrytą twarz.   Więcej…

Bank mleka kobiecego w Toruniu

W Szpitalu Wojewódzkim w Toruniu powstanie Bank mleka kobiecego. Zapewni on dostęp do tego najzdrowszego pokarmu każdemu wcześniakowi czy choremu noworodkowi. Placówka służyć będzie dzieciom urodzonym i hospitalizowanym w tamtejszym szpitalu jak również w razie potrzeby w innych szpitalach z całego regionu. Więcej…

Talent – co to takiego? Czy istnieje? Czy jak chcę być artystą to muszę się z tym urodzić?

Talent – spędza nam sen z powiek. Bo co z tego że chcę coś robić kiedy nie mam talentu. Po co trwonić czas i pieniądze jak nic z tego nie będzie. A co jeżeli to wszystko z tym talentem to bujda? To pewne nawykowe zjawiska które trwają od setek lat? Dowiedz się dokładnie jak z tym talentem jest Więcej…

Czy opłaca się kupować soczewki na miesiąc

Jeden z zasadniczych podziałów soczewek stanowi, że wyróżniamy soczewki dwudziestoczterogodzinne, miesięczne, na kwartał, a nawet roczne. Które z przytoczonych będą jednakże najbardziej rentowne w zakresie korzystania? Czy między przytoczonymi typami soczewek wyraźne są jakieś różnice, wpływające na ich jakość? Więcej…

Gdańskie zabytki: ratusz

Dla wielu miłośników podróży, Gdańsk staje się niezwykle interesującym celem wycieczki. Pobyt w Gdańsku to wyjątkowa szansa dla tych gości, którzy pragną nacieszyć się widokiem wspaniałych zabytków. Na brak fascynujących przykładów dawnej architektury nie można tu narzekać. Na jakie zabytki opłaca się zwrócić największą uwagę? Więcej…
5 powodów, dla których warto uczyć się języków orientalnych

jezyki-mPowszechnie wiadomo, że żyjemy w świecie dynamicznie zmieniającym się. Stale postępująca globalizacja stawia przed nami warunek posiadania choć znikomej wiedzy na temat innych kultur oraz znajomości języków obcych, w tym także języków orientalnych. Pomoże nam to bezproblemowo porozumiewać się z przedstawicielami innych kultur. Dlaczego zatem warto uczyć się języków orientalnych?

1. Względy zawodowe

jezyki-dPraca zarobkowa od dawna jest jednym z najważniejszych powodów, dla których uczymy się języków obcych. Do tej pory, aby być atrakcyjnym na rynku pracy, należało biegle znać angielski, niemiecki, francuski lub rosyjski. Ale zmieniło się to za sprawą kryzysu ekonomicznego panującego w Europie i Stanach Zjednoczonych. Teraz gospodarka chińska rośnie w siłę, przyciągając europejskie korporacje chcące współpracować z tamtejszymi firmami. A specjalista władający przynajmniej jednym językiem orientalnym, może liczyć na wynagrodzenie rzędu 8 tysięcy złotych.

2. Poznawanie orientalnych kultur

Obce kultury, zwłaszcza te dalekie, orientalne, mają swoich miłośników. Owszem, poznawanie ich można opierać na przetłumaczonych przewodnikach, książkach tematycznych, filmach, itp. Oczywiste jest jednak to, że o wiele bardziej pasjonujące jest poznawanie aspektów kultur krajów Dalekiego Wschodu z pierwotnej, niezmienionej tłumaczeniem formy dzieła.

3. Podróże

Dalekie kultury można poznawać z literatury, filmów i źródeł internetowych, a także będąc na miejscu. Przyglądanie się jej z bliska będzie bardziej fascynujące, gdy za sprawą znajomości języka orientalnego będziemy mogli czuć się pewniej i swobodniej podczas wyjazdów zagranicznych. Możemy nawiązywać ciekawe znajomości, poznając mieszkańców danego kraju i dowiadując się od nich tego, czego nie znajdziemy w tradycyjnych przewodnikach.

4. Emigracja

Wymieniony już czynnik pracy zawodowej nie musi ograniczać się do poszukiwań pracy w zagranicznych firmach działających na terenie naszego kraju. Znając języki orientalne i mając odpowiednie wykształcenie możemy bez przeszkód szukać zatrudnienia w krajach Dalekiego Wschodu. Nawet, jeśli środowisko, w którym chcemy zamieszkać, zna język angielski, to porozumiewanie się w lokalnym języku pomoże w komunikacji i integracji z tamtejszą społecznością. Znajomość lokalnego języka pokaże zainteresowanie i przywiązanie do nowego kraju.

5. Gimnastyka umysłu

Ucząc się języków obcych skutecznie ćwiczymy pamięć krótko- i długoterminową, a dzięki niej nasz umysł staje się bardziej elastyczny i lepiej przyswaja inną wiedzę. Uczęszczając na kursy specjalistyczne języków obcych, w tym także języków orientalnych, oferowanych przez profesjonalne szkoły językowe, jak np. Makilen, rozwijamy swoją kreatywność, zwiększamy zdolność kojarzenia i szybciej rozwiązujemy problemy.

Do niedawna językiem dominującym wśród języków obcych był angielski. To jego najczęściej uczyli się młodzi ludzie. Dziś wciąż jest popularny, ale został zdetronizowany. Jego miejsce zajęły szeroko pojęte języki orientalne. Wśród nich najczęściej wybierany jest chiński i japoński, ale chętnie uczymy się też koreańskiego. Coraz więcej szkół idzie w ślady Krakowskiej Szkoły Językowej Makilen i oferuje także specjalistyczne kursy językowe prowadzone dla osób chcących nauczyć się arabskiego czy hindi. Warto zastanowić się, czy nie przyszedł czas na poszerzenie swojej wiedzy.

Polecamy także:

Czym oczyszczać rany?

Badacze dokonali odkrycia, z którego wynika, że dezynfekowanie ran za pomocą słonej wody jest znacznie efektywniejsze niż przy użyciu mydła. Więcej…

Teatr - co w nim takiego szczególnego

Gdyby traktować sztukę teatralną niczym banalną rozrywkę, niepotrzebnie doszukiwać się konkurencji z błyskawicznym światem nowych technologii. Współczesny odbiorca dopasowuje się na „tu” i „teraz”. Nie ma jakiejkolwiek sposobności na rozkwit uczuć i kłębowisko myśli. Akcja musi dziać się natychmiastowo, obraz jest wprost przewijany na przyspieszeniu. Zastanówmy się zatem, czy znajduje się w tej rzeczywistości wciąż miejsce dla teatru? Co wysoka sztuka jest w stanie zaproponować współczesnemu widzowi? Jakie korzyści zapewnia obcowanie ze sztuką teatralną? Więcej…

Styl życia a pokoleniowe dźwięki - harmonia różnorodności społecznej

Aktualnie obserwujemy efektowną mieszankę różnorodnych pokoleń, które współegzystują i oddziałują na kształtowanie się obecnego społecznego oblicz. Pokolenia X, Y, Z i Baby Boomers to całkowicie odmienne grupy, z których każda przenosi wyjątkowe zalety i sposobności do współczesnego życia. Ten taniec rozpiętości trybu życia formuje obecną rzeczywistość, budując fascynującą mozaikę kultury, rozwiązań i zmieniających się kierunków. Więcej…

Szkoła policealna w Gdańsku – czym kierować się podczas jej wyboru?

Ukończenie liceum to dzisiaj zdecydowanie za mało, by móc myśleć o atrakcyjnej pracy. Właśnie dlatego większość absolwentów chce uczyć się dalej, a szkoła policealna okazuje się coraz częściej lepszym rozwiązaniem niż studia. Jej najważniejszą zaletą jest znacznie krótszy czas nauki, ale także możliwość zdobycia kwalifikacji w zawodach, na które jest zapotrzebowanie na rynku pracy. Jeśli interesuje Cię dobra szkoła policealna w Gdańsku, powinieneś wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze placówki. Więcej…

24 października 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

Szkolenie "DOZWOLONY UŻYTEK BIBLIOTEK I INSTYTUCJI NAUKOWYCH - RAMY PRAWNE, WĄTPLIWOŚCI INTERPRETACYJNE” Warszawa, 24 października 2017 r. Więcej…