Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Odpowiedzialność w naszych domach, czyli kilka słów o recyklingu odpadów

Recykling odpadów to temat coraz bardziej popularny i coraz żywiej dyskutowany nie tylko w środowisku naukowym i organizacjach ekologicznych, ale i przez polityków, wielki biznes czy przez zwykłych ludzi. Nic dziwnego – po latach ignorowania problemu wreszcie zaczynamy myśleć o Ziemi jak o wspólnym dobru, o które należy dbać. Więcej…

Rekiny

Rekiny należą do gromady ryb chrzęstnoszkieletowych, która obejmuje ok 1100 gatunków. Do ryb chrzęstnoszkieletowych obok rekinów zalicza się płaszczki i chimery. Najmnieszjym z rekinów jest rekin karłowaty z ciałem o długości 25 cm. Więcej…

Cykl miesięczny a zakupy

Okazuje się, że na zachowania dotyczące zakupów oraz zabiegów kosmetycznych wpływ mają fazy cyklu miesięcznego. Badacze kanadyjscy odkryli, iż w czasie fazy płodnej cyklu, przypadającej w przypadku 28 dniowego cyklu, na dzień 8 - 15, płeć piękna objawiała więcej zachowań, które miały związek z dbaniem o własny wygląd. Więcej…

Kiedy warto iść na studia podyplomowe?

Odpowiedź na pytanie postawione w tytule nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy bowiem od tego, czego oczekujesz od takiej inwestycji w dodatkową naukę. Niezależnie więc czy dopiero skończyłeś studia licencjackie, czy już dawno pracujesz w zawodzie i chcesz jedynie poszerzyć horyzonty lub zawęzić i wyspecjalizować swoją wiedzę, studia podyplomowe niewątpliwie są doskonałą opcją, która zaprocentuje w przyszłości. W materiale przedstawiamy dwie ścieżki, którymi możesz się kierować, gdy myślisz o tym, kiedy iść na podyplomówkę. Więcej…

Konferencje biznesowe

Konferencja biznesowa to wyjątkowe i najbardziej znaczące spotkanie przedsiębiorców, przedstawicieli świata nauki oraz prasy. Eventy te mają niejednorodny charakter, ale nierzadko bardzo mocno koncentrują na sobie uwagę wielu zainteresowanych: targetu, finansistów, potencjalnych partnerów. Gdzie szukać ważnych i inspirujących spotkań? Więcej…
Aminos kokosowy - lepsza alternatywa dla sosu sojowego?

Aminos kokosowy jest sosem powstałym poprzez połączenie fermentowanego soku z kwiatów palmy kokosowej oraz naturalnej soli morskiej. Uznaje się go za świetny zamiennik klasycznego sosu sojowego dla osób, które eliminują ze swojej codziennej diety soję, gluten oraz nadmiar soli.W smaku do złudzenia przypomina sos sojowy, przez co sprawdza się w daniach kuchni azjatyckiej. Staje się coraz bardziej popularne wśród osób dbających o zdrową dietę.Czy jednak faktycznie jest on zdrowszą alternatywą dla sosu sojowego i tamari?

Skarbnica zdrowia

Aminos kokosowy stanowi doskonałą przyprawę do mięs, dań kuchni azjatyckich lub sałatek. Znakomicie sprawdza się również jako składnik marynat.Dodanie go do potrawy wzbogaci ją o aminokwasy kokosowe o wykazanym przez badania pozytywnym działaniu na układ sercowo-naczyniowy, gospodarkę cukrową (pomagają zmniejszać ryzyko zachorowania na cukrzycę) oraz układ immunologiczny. Sos ten zawiera aż 16 niezbędnych aminokwasów egzogennych.Związki zawarte w nektarze z kokosa mają korzystny wpływ na gospodarkę tłuszczową, podwyższając poziom "dobrego" cholesterolu. Pomagają również w regulacji ciśnienia krwi.

Aminokwasy kokosowe są też prawdziwym przyjacielem odchudzania. Pomagają hamować uczucie głodu dzięki zwiększeniu produkcji tzw. "hormonu osób szczupłych" - adiponektyny.Działają również osłonowo na jelita oraz łagodząco w stanach zapalnych, co ma kluczowe znaczenie w profilaktyce nowotworów, zwłaszcza jelita grubego.

Wśród cennych składników nektaru z kwiatu kokosa znajdziemy dodatkowo inozytol. Jest on białkiem o pozytywnym wpływie na układ nerwowy. Z tej przyczyny aminos kokosowy powinien być włączony do codziennego żywienia przez osoby cierpiące na zaburzenia nastroju oraz nerwicowe.Inozytol wykazuje również korzystne działanie , które wspomaga leczenie zespołu policystycznych jajników.

Zdrowe z natury

Dodatkowo aminos nie zawiera w swoim składzie dodatku klasycznego cukru, glutenu oraz składników odzwierzęcych. Dlatego jest doskonały dla wegan oraz osób cierpiących na celiakię.W przeciwieństwie do sosu sojowego, który w wersji dostępnej w naszych sklepach często zawiera sztuczne chemiczne konserwanty oraz polepszacze takie jak glutaminian sodu, jest produktem całkowicie naturalnym. Dzięki temu możemy być pewni, że na nasze stoły trafia to, co dla naszego organizmu najlepsze.

Polecamy także:

Z jakiego powodu należałoby postawić na kampanię w social media?

Social media mogą się pochwalić ogromną popularnością, a zainteresowanie nimi stale narasta. Z jakiego powodu się tak dzieje? Więcej…

Wiosna - niełatwy czas dla alergików

Kiedy dni się wydłużają, a słońce nieco zbliża się do Ziemi rozpoczyna się nowy okres wegetatywny roślin. Więcej…

Dobre samopoczucie zaczyna się na twoim talerzu!

By czuć się dobrze we własnym ciele, trzeba czuć się dobrze w swoim umyśle. Ale to, o czym na ogół nie pamętamy, to fakt, że to co jemy wpływa na nasz nastrój. Tak! Dobre pożywienie spowoduje, że będziesz czuć się lepiej w swojej głowie! Testy ujawniają, że niektóre pokarmy bądź kombinacje żywności powinno się wystrzegać się dla naszego zdrowia umysłowego i innych, jakie mają być preferowane, żeby zapobiec lękom na przykładowo. Więcej…

In vitro dla nosorożców

Czy in vitro może być ratunkiem dla zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt? Znawcy tematu doszli do wniosku, iż dla nosorożca białego północnego in vitro mogło by okazać się skutecznym sposobem na uchronienie tego gatunku przed wymarciem. Więcej…

Co wchodzi w zakres kompetencji miękkich?

Kompetencje miękkie dzieli się na umiejętności interpersonalne i osobiste. Te pierwsze nazywa się też umiejętnościami komunikacyjnymi. Jeśli chcesz aplikować na stanowisko kierownicze albo mocno powiązane z zasobami ludzkimi, powinieneś wiedzieć, że kompetencje miękkie są w Twoim przypadku kluczowe. Po tym, jak zgłębisz ich dokładną charakterystykę, od razu zrozumiesz, dlaczego są tak ważne… Więcej…