Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Nadzieja na nowy lek na osteoporozę

Według informacji ogłoszonych przez naukowców z University of Southampton, ludzie obecnie znacznie gorzej radzą sobie ze złamaniami. U blisko 10 procent osób czas rekonwalescencji przekracza okres sześciu miesięcy. Bywają także złamania kości, które w ogóle się nie zrastają. Więcej…

Maski przeciwpyłowe - jaką wybrać dla siebie?

Bardzo dużo słyszy się o zwiększonych normach cząsteczek stałych w powietrzu, określanych jako PM 2, 5 i PM 10. Wiele miast ma stale podwyższony poziom zanieczyszczeń i smog. Powoduje to szereg dolegliwości związanych z układem oddechowym, dlatego warto nosić maski przeciwpyłowe wielorazowego użytku. Tylko jak ją wybrać? Więcej…

Ekologia: Zmieniajmy świat ku zrównoważonemu rozwojowi

W ostatnim czasie sporo osób skupia atencję na problem ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju. Newsy dotyczące metod pomniejszania śladu węglowego, recyklingu, minimalizmu i ekologicznych produktów cieszą się dużym zaciekawieniem. Społeczności wyszukują wiadomości na temat zero waste, upcyklingu, roślinnej diety czy ekologicznych marek odzieżowych. W tym artykule odkryjemy ciekawe metody na prowadzenie eko życia i świadomą konsumpcję, które nie jedynie dołożą się do dbałości o dobrostan naszej planety, lecz dodatkowo stanowią istotny wyznacznik w stronę zrównoważonego rozwoju. Więcej…

Czym jest organizacja pożytku publicznego

O miano Organizacji Pożytku Publicznego, w skrócie zwanej OPP, mogą się starać niemalże wszystkie instytucje czy stowarzyszenia takiego typu, jak fundacje, kluby sportowe, czy wszelkiego rodzaju organizacje, działające jednak na rzecz ogółu społeczności a nie tylko swoich członków. Muszą one spełniać kilka warunków. Więcej…

Biuro otwarte wyłącznie wtedy, gdy z niego korzystasz. Poznaj zalety Wirtualnej Siedziby

Wirtualne biuro to usługa polegająca na obsłudze biurowej firmy bez konieczności fizycznego przebywania przedsiębiorstwa w konkretnym miejscu. Takie rozwiązanie pozwala rozwinąć skrzydła w szczególności początkującym przedsiębiorcom, których celem jest utrzymanie firmy m.in. poprzez zminimalizowanie kosztów jej prowadzenia. Koszty te związane mogą być z najmem lokalu oraz zatrudnieniem pracowników biurowych. Dzięki ofercie biura wirtualnego, przedsiębiorca może zarejestrować firmę pod wybranym adresem, co nie tylko podnosi prestiż firmy, ale też umożliwia przedsiębiorcy pracę we własnym domu lub w podróży. W czasach komputeryzacji to bardzo korzystne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy. Więcej…
Na co zwracać uwagę przy zakupie aut używanych?

Kupno używanego samochodu odpowiadającego naszym marzeniom i wymaganiom bywa niezwykle trudne. Nawet jeśli znajdziemy auto, które nie tylko podoba nam się pod względem wizualnym, ale także jest odpowiedniej wielkości i ma wymagane przez nas parametry, nie zawsze powinniśmy je kupić. Bardzo ważny jest stan wszystkich jego elementów oraz komplet dokumentów. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę kupując używany samochód.

Kontrola bezwypadkowości i stanu pojazdu

Kupując używany pojazd możemy niejednokrotnie spotkać się z oszustami, którzy chcą sprzedać rozbite wcześniej auta jako bezwypadkowe. Auto, które przeszło poważny wypadek, nawet jeśli zostało naprawione przez fachowca, może być niebezpieczne w dalszej eksploatacji. Aby uniknąć kupna takiego samochodu, należy skontrolować jego bezwypadkowość. Jak twierdzi ekspert reprezentujący firmę Auto Centrum Golemo: „Powinniśmy sprawdzić szczeliny między elementami karoserii. Odległość między poszczególnymi elementami powinna być równa w przypadku zderzaków, drzwi, czy nadkoli. Jej brak oznacza, że auto uległo przynajmniej drobnemu wypadkowi”. Możemy także szukać śladu malowania na progach, nadkolach, czy plastikowych elementach pojazdu. Oglądając samochód, powinniśmy także zwrócić uwagę na jego stan techniczny. Ważnym aspektem jest sprawdzenie występowania korozji na progach, błotnikach oraz dolnych krawędziach drzwi. Punkty korozyjne z pewnością z biegiem czasu będą się powiększać, a co za tym idzie - większe ogniska rdzy mogą oznaczać drogie naprawy.

Jazda próbna

Po przeprowadzeniu oględzin i sprawdzeniu stanu technicznego poszczególnych elementów pojazdu, warto go przetestować. Nawet najlepiej wyglądający samochód może nie spełniać naszych wymagań w kwestii komfortu jazdy. Warto pamiętać, że auta mogą się od siebie różnić nawet w obrębie jednego segmentu. Idealny stan techniczny i dobra cena używanego samochodu nie zawsze oznacza, że chcemy go kupić i czujemy się w nim zarówno wygodnie, jak i bezpiecznie. Przed wydaniem oceny na temat jakiegoś modelu samochodu, warto przetestować go podczas jazdy próbnej. W ten sposób swoje wyobrażenia będziemy mogli sprawdzić w praktyce i dobierzemy pojazd do swoich wymagań.

Komplet dokumentów

Należy pamiętać, że do formalności związanych z kupnem używanego samochodu nie należy jedynie umowa sprzedaży. Od sprzedawcy powinniśmy otrzymać także dokumenty potwierdzające sprowadzenie samochodu do Polski. Jeśli auto było użytkowane poza granicami naszego kraju, warto także pozyskać faktury za naprawy i przeglądy. Sama umowa sprzedaży musi być sporządzona pisemnie i występować w dwóch jednakowych egzemplarzach, co jest istotne przy późniejszych czynnościach urzędowych. Poprawnie sporządzona umowa zawiera dane obu stron, dane identyfikujące samochód oraz cenę faktyczną. Kupując auto, należy także pamiętać, by przed upływem dwóch tygodni zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych w Urzędzie Skarbowym, a w ciągu 30 dni zarejestrować samochód w Urzędzie Miasta.

Polecamy także:

Coca cola cukier - czy naprawdę jest go tak dużo?

Mówi się, że w znanym wszystkim napoju Coca Cola cukier znajduje się w ogromnych ilościach. Czy rzeczywiście taka jest prawda? Czy zawartość cukru w Coca Coli jest naprawdę aż tak wysoka?   Więcej…

Serce z pudełka

Chirurdzy z Cambrige w Wielkiej Brytanii jako pierwsi w Europie dokonali operacji przeszczepu tak zwanego martwego serca. Technika ta istotnie podwyższa dostępność organów dla pacjentów, którzy na nie oczekują.  Więcej…

17 października 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

Warsztaty "KWALIFIKOWALNOŚĆ I ROZLICZANIE WYDATKÓW W PERSPEKTYWIE FINANSOWEJ 2014-2020" Warszawa, 17 października 2017 r. Więcej…

Depresja – co warto o niej wiedzieć?

Depresja dotyka coraz więcej osób w Polsce i na całym świecie. To choroba bardzo demokratyczna i może dotknąć każdego niezależnie od płci, wieku, czy statusu społecznego i ekonomicznego. W Polsce choruje na nią około 1,5 mln osób, a na świecie aż 350 mln ludzi. Jak rozpoznać depresję i jak wygląda leczenie? Więcej…

Międzynarodowy Dzień Wróbla

Data 20 marca jest ustanowiona jako Międzynarodowy Dzień Wróbla. Nasz kraj zamieszkuje 5 - 7 milionów par wróbli. Niestety ich liczebność na obszarze miejskim nieustannie maleje. Gatunek tego ptaka to jeden z najbardziej rozpowszechnionych na całym świecie. Wróbla spotkamy niemalże na każdym kontynencie, w naszym kraju jest to ptak bardzo popularny i dobrze znany. Więcej…