Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Nawożenie pszenicy jarej – najważniejsze informacje

Pszenica jara jest zbożem wymagającym i stosunkowo wrażliwym. Owszem, niestraszne jej przymrozki, tym niemniej słabo rozwinięty system korzeniowy oraz krótki okres akumulacji składników odżywczych z gleby sprawiają, że pszenica jara niezbyt dobrze znosi suszę lub niską dostępność składników odżywczych w glebie. Więcej…

Co wpływa na jakość wydruków?

Nietrudno zauważyć, że dzięki niektórym drukarkom powstają rysunki, ilustracje, a nawet zdjęcia, które charakteryzują się głębokimi i intensywnymi kolorami. Jednak jakość wydruków nie zawsze jest tak dobra. Zdarza się, że nawet dokumenty, w których dominuje tekst, nie są ostre, a litery sprawiają wrażenie wyblakłych. Od czego zależy to, czy wydruki będą wyraźne i wysokiej jakości? Oto, co warto wiedzieć na ten temat. Więcej…

Działania środowiskowe na międzynarodowym poziomie

Nowoczesna firma powinna dbać nie tylko o zyski i wizerunek, ale także o dobro społeczeństwa oraz naturę. Pomaga w tym wiele systemów certyfikowanych np. norma ISO 1400, która odpowiada za system zarządzania środowiskowego. Więcej…

Naturalne środki na komary i owady

Powoli zima odchodzi w zapomnienie i za oknami robi się cieplej. Niestety wraz z wysoką temperaturą pojawiają się różnego rodzaju insekty, muszki i komary. Jak sobie z nimi radzić? Jak skutecznie odstraszyć komary? Czy istnieją tylko chemiczne środki na komary czy też są jakieś naturalne sposoby? Więcej…

Wszystko co powinieneś wiedzieć o koszatniczkach

Które zwierzęta domowe pojawiają się w naszych mieszkaniach najczęściej? Obok piesków oraz kotów naszymi ulubieńcami często są gryzonie. Sklepy z asortymentem zoologicznym już dawno zaczęły proponować nam nieco więcej niż jedynie chomiki i myszki. W związku z tym w gronie naszych pupili pojawiła się koszatniczka – sympatyczny gryzoń pochodzący z odległego Chile. Koszatniczka podbiła serca Polaków swym wizerunkiem i prostotą hodowli. Choć nie jest to gryzoń zbyt trudny w hodowli, to jak każde zwierzę potrzebuje właściwego podejścia ze strony człowieka. Jak zatem należy dbać o koszatniczkę? Więcej…
Bolesność w kręgosłupie

Bóle kręgosłupa nie znikają tak szybko jak tego oczekujemy. To kręgosłup jest istotną podstawą ciała człowieka, na której utrzymuje się wszystko to z czego jest zbudowane ludzkie ciało. Znacząca większość osób ma już duże zwyrodnienia kręgosłupa, jednak wiele osób nie zdaje sobie z tego jeszcze sprawy, tymczasem inni umniejszają wagę problemu lub szukają innych przyczyn.

O zwichnięcie kręgów jest bardzo łatwo, to może być wręcz niewielkie zwichnięcie przez które następuje zesztywnienie naszych mięśni i uniemożliwia to danemu kręgowi powrócić na właściwie miejsce. Bóle kręgosłupa nie ustępują tak szybko jak często uważamy. W zależności od poziomu zaawansowania zwyrodnienia kręgosłupa aby zlikwidować problem potrzeba czasu oraz cierpliwości. Aby nasz kręgosłup pozostał w dobrej formie bardzo ważne jest odpowiednie spanie, ważny jest odpowiednio twardy materac na jakim de facto spędzamy 1/3 życia. Z wyjątkiem twardego materaca potrzebna jest także twarda poduszka pod szyję a dodatkowo odpowiednie zestawy ćwiczeń. Gdy śpimy nasze mięśnie rozluźniają się dlatego sen jest najlepszą chwilą do rehabilitacji kręgosłupa. Pozycja spania również posiada bardzo duże znaczenie. Najbardziej korzystna jest pozycja , w której śpimy na wznak, równo, na plecach z rękami ułożonymi równolegle do ciała a także nasze nogi są rozluźnione. W momencie gdy nasze ciało jest ułożone w takiej pozycji jego waga rozkłada się równomiernie na powierzchni na której śpimy a nasze mięśnie mają szansę się rozluźnić. W momencie kiedy mięśnie się rozluźniają wszystkie zwichnięcia w obrębie kręgosłupa nieco się prostują. W trakcie spania w tej właśnie pozycji serce jest tylko nieznacznie obciążone, bez trudności pompuje krew i stwarza to znacznie lepsze warunki krążenia. A kiedy krew lepiej cyrkuluje to nasza wątroba znacznie lepiej działa a także usuwa z naszego ciała różne substancje. Prawidłowo funkcjonująca wątroba ma wielki wpływ na zwiększenie metabolizmu a co za tym idzie chudniemy we śnie. Bez stosowania diety po paru miesiącach spania na twardym materacu nasz organizm jest w stanie pozbyć się kilku nadprogramowych kilogramów. Pierwsze noce , które spędzisz na twardszym niż dotychczas materacu niechybnie przyniosą bóle mięśni i twojego kręgosłupa, jednak gdy występujące zwichnięcia znikną wszelkie istniejące bóle także znikną.

W momencie kiedy śpimy na zbyt miękkim materacu nasz kręgosłup nie ma możliwości by się rozluźnić i generuje to jeszcze większe zwichnięcia naszych kręgów. Nasze kręgi ulegają wygięciu i następuje ich zwyrodnienie w momencie gdy sypiamy na za miękkim materacu i wysokiej poduszce. Twarda poduszka podtrzymuje normalny stan przegrody nosowej. A ona odpowiedzialna jest za zachowanie równowagi fizjologicznej właściwie wszystkich organów w naszym ciele. Jakość snu, jaka wynika bezpośrednio z twardości materaca na którym śpimy, posiada gigantyczny wpływ na zdrowie ludzkiego kręgosłupa, a w związku z tym także na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Polecamy także:

Wspólne doświadczenia - społeczność na koncertach muzyki klasycznej

Muzyka klasyczna, chociaż czasami definiowana jako niedostępna, jest zarzewiem spektakularnych doznań dźwiękowych o wielkim oddziaływaniu na człowieczy rozum i system. Cenne przejawy tej formy artyzmu okazują się niepodważalne, a systematyczne słuchanie muzyki klasycznej jest w stanie dostarczyć mnogie korzyści dla zdrowia psychicznego, rozkwitu procesu myślenia i postępu społecznego. W niniejszym materiale naświetlamy zasadnicze argumenty, w jakim celu wskazane jest pozwolić się ponieść kompozycji muzyki klasycznej. Więcej…

Prawo i normy: co umieścić na etykiecie produktu spożywczego?

Etykieta to ważny element każdego produktu. W przypadku branży spożywczej pełni ona szczególnie istotną rolę. Wymogi co do informacji umieszczonych na etykietach stanowią nie tylko przedmiot prawa polskiego, ale również tego stanowionego przez Unię Europejską. Co zatem należy umieścić na etykiecie produktów spożywczych? Więcej…

Jak właściwie analizować sprzedaż?

Sprzedaż to podstawa działalności każdego przedsiębiorstwa, dlatego powinna podlegać szczegółowej analizie. Dzięki temu można otrzymać szereg istotnych danych, które pomagają w stworzeniu najefektywniejszego planu biznesowego. Więcej…

Wykrywanie poziomu cukru we krwi

Cukrzyca jest jedną z bardziej zdradliwych chorób współczesności. Znamy kilka jej form, z których najważniejsze kliniczne znaczenie ma cukrzyca typu 1. jak również cukrzyca typu 2. Więcej…

Igrzyska Olimpijskie - co to jest, krótka historia

Igrzyska Olimpijskie to najbardziej prestiżowe zawody sportowe globu. Trwają blisko dwóch tygodni, podczas których zaplanowane są zmagania w wielu dyscyplinach indywidualnych jak i zespołowych. Więcej…