Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Druk na tkaninach - w jaki sposób przebiega?

Ze względu na rosnące zapotrzebowanie, zarówno prywatnych klientów jak i dużych firm, w ostatnich latach nastąpił dynamiczny rozwój metod drukowania tekstyliów. Pojawił się m.in. haft komputerowy, DTG, Flex czy Termonadruk - wszystkie te metody zapewniają szybkie i precyzyjne odwzorowanie szablonu na tkaninach. Więcej…

Druk w 3D coraz popularniejszy

Co by nie mówić o druku 3D i jakich opinii na jego temat nie mieć to niewątpliwym jest fakt, że staje się on coraz popularniejszy i coraz więcej o nim słychać i tylnymi drzwiami wchodzi on do naszych domów i mieszkań, stając się powoli czymś całkowicie normalnym. Więcej…

Gdzie swoje zastosowanie znajdują kompensatory?

We wszystkich połączeniach rurowych wykorzystuje się specjalne łączniki zwane kompensatorami. Nakładki te znajdą zastosowanie niemalże w każdej branży przemysłowej. Z racji swojego zróżnicowania stosować je można niezależnie od tego czym zajmuje się dany zakład. Więcej…

Nowoczesna balustrada - trend i bezpieczeństwo

Dla wielu z nas minione lata były dosyć dokuczliwe. Lecz okazało się, że Polacy są jednak przewidującym i operatywnym narodem. Otóż zmienność na rynku ekonomicznym, niekorzystne oferty lokat bankowych jak również racjonalne rozmyślanie o zabezpieczeniu się na czas przyszły doprowadziły, że w branży budowlanej nastąpił kolejny boom. Budowa nowego domu okazała się nie tylko potrzebą polepszenia warunków mieszkalnych, ale również potrzebną i opłacalną lokatą. Więcej…

Ekologia: Zmieniajmy świat ku zrównoważonemu rozwojowi

W ostatnim czasie sporo osób skupia atencję na problem ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju. Newsy dotyczące metod pomniejszania śladu węglowego, recyklingu, minimalizmu i ekologicznych produktów cieszą się dużym zaciekawieniem. Społeczności wyszukują wiadomości na temat zero waste, upcyklingu, roślinnej diety czy ekologicznych marek odzieżowych. W tym artykule odkryjemy ciekawe metody na prowadzenie eko życia i świadomą konsumpcję, które nie jedynie dołożą się do dbałości o dobrostan naszej planety, lecz dodatkowo stanowią istotny wyznacznik w stronę zrównoważonego rozwoju. Więcej…
Ergonomia przestrzeni oraz psychiki

Aspektem naszego życia, odczucia komfortu, ukojenia, a nade wszystko dobrej formy psychicznej jest przestrzeń, w jakiej mieszkamy. Odpowiednio zaaranżowana przestrzeń w mieszkaniu, w miejscu pracy to warunek harmonijnego życia. W pewnych miejscach rozróżniamy ulga i relaks, w innych zaś czujemy się obciążeni i zmęczeni.

Dzieje się tak za sprawą naszej wielozmysłowości, na skutek której odbieramy środowisko. Zmysły dotyku, zapachu, wzroku są dla nas pomostem pomiędzy tym, co w świecie materialne, a tym co eteryczne i metafizyczne. Integralność naszej wielozmysłowości pozwala nam zatroszczyć o większy komfort psychiczny. Warto ją uwzględnić w trakcie aranżacji przestrzeni, w której żyjemy i zaplanować ją w taki sposób, aby wpływała korzystnie na nasze samopoczucie. Zanim stworzymy swoją przestrzeń, warto zadać serię kluczowych pytań. Czym jest dla mnie ta przestrzeń? Co ona dla mnie znaczy? Czy potrzebuję sposobności do funkcjonowania? Czy raczej wyciszenia? Czego w moim życiu brakuje i czego poszukuję? Jak wpływają na mój stan ducha kolory? Jakich granic potrzebuję, by czuć się komfortowo i pewnie? Zwróć uwagę na to, co jest dla Ciebie najlepsze, a nie na to, co jest modne. Przekuwając odpowiedzi w uczynek oraz aranżując tą przestrzeń, warto prowadzić się instrukcjami w formie harmonii w relacji z otoczeniem. Przystaje ona wykreować poczucie bezpieczeństwa i w takim przypadku nasza przestrzeń powinna być wyposażona w co niektóre stałe czynniki, które mogą oznaczać np. symboliczne obiekty, tj. ognisko domowe, bliskość z innymi.

Pamiętajmy, że wpływ na nasze samopoczucie mają również wzory, miary sprzętów, kształty stanowisk, wonie, wrażenia dotykowe i poza sensoryczne a także typy oświetlenia. Badania psychologiczno - ergonomiczne nad otwartą przestrzenią w biurach pokazują, że przeszło połowa pracowników niedobrze ocenia wpływ otwartych przestrzeni na kondycję tak jak psychiczną jak i jak również fizyczną. Konwencja obszernych przestrzeni w biurach skutkuje, że ludzie cierpią na absencja prywatności, mają kłopoty z poczuciem tożsamości, a presja nazbyt wielu bodźców sprawia poczucie obłędu i niedobór satysfakcji z wykonywanej pracy. Obszar do pracy jak i wypoczynku w której mieszkamy nie powinna być przeładowana ani przedmiotami, ani kolorami bądź też zapachami. Ich przekroczenie może hamować wyciszenie i spokój.

W obecnych czasach dużej ilości z nas żyje w dużym stresie. Sięgniecie po pomoc eksperta w uciążliwych chwilach jest często najlepszym rozwiązaniem i nie ma ku temu żadnych przesłanek, by taką osobę zrazu wykreślić ze społeczeństwa. Dopadająca nas coraz nagminniej złość ze stresem, powstrzymywana na granicy naszych sił, a wraz z tym tłumienie swoich emocji, żeby zatrzymać spokój to alarmujące znaki, w których psychoterapeuci są świetnie zapoznani. Przez swoje empiria z pacjentami wskazują na niedostatek świadomości ze spraw scalonych ze sobą dwóch myśli czyli psychiki i ciała. Nasze ciało zachowuje się zgodnie z naszymi emocjami. Najłatwiej dostrzec to u małych dzieci, gdzie ich pobudzenie w większości wypadków wiąże się z rumieńcami, a nadmierna reakcja psychiczna z nadruchliwością. Człowiek, nie mając dostępu do wewnętrznej - emocjonalnej fragmentu siebie, demonstruje trudne do uniesienia emocje poprzez rozliczne choroby. Można powiedzieć, że pogorszony poziom fizyczny jest swoistym przeniesieniem doznawanych emocji w własność cielesnego zaznania siebie. Kiedy więc odczujemy złość, gniew bądź doświadczamy stresu, powstrzymujemy te emocje i ich nie odreagujemy, w owym czasie duża część energii tworząca się w organizmie nie zostaje wykorzystana do reakcji „walki” lub „ucieczki” (która była specyficzna dla człowieka pierwotnego), lecz wciąż kumuluje się w ciele niczym woda w akwenie w czasie solidnych opadów deszczu. Poznanie tego, co dzieje się w takiej sytuacji z nami i naszym organizmem, może zapobiec blokadom psychicznym, które uzewnętrzniają się rozmaitymi niedyspozycjami i chorobami. Niestety nie zawsze sami umiemy się uznać, że takie coś nas dotyka, zatem w takich przypadkach nieodzowna staje się najbliższa nam rodzina. Sporadyczne doznania stresowe mobilizują organizm, podnosząc jego wytrzymałość. Jednakże długotrwałe napięcie psychiczne w znacznym stopniu obniża mobilizacje organizmu na przykład poprzez znaczny ubytek odporności. Związane z tym tak zwane wypalenie, może przysporzyć się do jeszcze gorszych konsekwencji i mieć wpływ destrukcyjnie również na drugie osoby, które w niczym nie zawiniły, ale wręcz starały się ulżyć.

Polecamy także:

Nowoczesny outdoor - telebimy reklamowe

Nie tylko sama informacja, ale przede wszystkim sposób jej przedstawienia mają wpływ na zapamiętanie przekazu przez odbiorcę. Atrakcyjne wizualnie treści, które mają nakłonić do zakupu, znacznie łatwiej zostają dostrzeżone. Do takiej nowoczesnej formy komunikacji reklamowej zaliczyć można telebimy LED. Więcej…

Pracuj w domu i zarabiaj

Jest duże grono osób, które chciałyby mieć zarobki bez wymogu częstego wychodzenia z mieszkania. Tyczy się to zwłaszcza niepełnosprawnych, mam wychowujących małe dzieci i osób, mieszkających daleko od ośrodków miejskich. Więcej…

Igrzyska Olimpijskie - co to jest, krótka historia

Igrzyska Olimpijskie to najbardziej prestiżowe zawody sportowe globu. Trwają blisko dwóch tygodni, podczas których zaplanowane są zmagania w wielu dyscyplinach indywidualnych jak i zespołowych. Więcej…

Wykrywanie poziomu cukru we krwi

Cukrzyca jest jedną z bardziej zdradliwych chorób współczesności. Znamy kilka jej form, z których najważniejsze kliniczne znaczenie ma cukrzyca typu 1. jak również cukrzyca typu 2. Więcej…

Teatr - co w nim takiego szczególnego

Gdyby traktować sztukę teatralną niczym banalną rozrywkę, niepotrzebnie doszukiwać się konkurencji z błyskawicznym światem nowych technologii. Współczesny odbiorca dopasowuje się na „tu” i „teraz”. Nie ma jakiejkolwiek sposobności na rozkwit uczuć i kłębowisko myśli. Akcja musi dziać się natychmiastowo, obraz jest wprost przewijany na przyspieszeniu. Zastanówmy się zatem, czy znajduje się w tej rzeczywistości wciąż miejsce dla teatru? Co wysoka sztuka jest w stanie zaproponować współczesnemu widzowi? Jakie korzyści zapewnia obcowanie ze sztuką teatralną? Więcej…