Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Biżuteria ze stali chirurgicznej - dlaczego warto ją kupić?

Biżuteria ze stali nierdzewnej to doskonała alternatywa dla ozdób wykonanych ze złota i srebra. Jest zdecydowanie tańsza, a co najważniejsza, mogą ją nosić nawet alergicy. Jakie jeszcze zalety zapewnia nam biżuteria ze stali nierdzewnej?  Więcej…

Korzyści z dedykowanego sklepu internetowego

Gdy firma ma sprecyzowany pomysł na biznes, standardowe rozwiązania mogą okazać się dla niej niewystarczające. Mimo że najczęściej, mówiąc o dedykowanym projektowaniu, ma się na myśli aplikacje on-line lub portale internetowe, to bardzo ciekawe efekty może zapewnić również stworzenie dedykowanego sklepu internetowego. firmy mogą wdrożyć w serwisie e-commerce funkcjonalności ściśle dopasowane do potrzeb ich odbiorców. Mają także prostszą ścieżkę do testowania unowocześnień. Więcej…

Złoty nawóz - darmowy sposób na nawożenie ogrodu.

Kompost to idealne rozwiązanie dla każdego ogrodnika, zarówno dla profesjonalisty, jak i dla amatora. Dzięki niemu w darmowy sposób możemy wzbogacić ziemię w naszym ogrodzie. Tutaj dowiecie się jak to zrobić. Więcej…

Elastomery i ich właściwości

Elastomery są rodzajem wyrobów, z którymi można spotkać się na co dzień i nie zdawać sobie z tego sprawy. Takimi produktami są między innymi smoczki dla małych dzieci. Elastomery wykorzystuje się nie tylko w domu, ale także w biurze. Występują np. w postaci gumki na ołówku lub opon samochodowych. Szerokie zastosowanie elastomerów jest możliwe dzięki ich właściwościom. Czym dokładnie charakteryzują się te produkty? Więcej…

Co się kryje za skrótem UKE?

Polska robi kolejne kroki, żeby doścignąć zachód w temacie poziomu cyfryzacji oraz jakości usług telekomunikacyjnych. Z początkiem 2016 roku Urząd Komunikacji Elektronicznej udostępnił na swojej stronie wypuszczenie wyszukiwarki infrastruktury oraz usług szerokopasmowych. Więcej…

CPI

28 marca 2017 - Siła-wiedzy.pl zaprasza na:

banner cpi mXXV edycja seminarium z cyklu BADANIA NAUKOWE "NOWE ROZPORZĄDZENIE (12/12/2016) PARAMETRYZACYJNE, KATEGORYZACJA JEDNOSTEK NAUKOWYCH W 2017 I PUNKTACJE ZA 2013-16"

Warszawa, 28 marca 2017 r.

W programie:

  • Omówienie nowego rozporządzania parametryzacyjnego z dnia 12 grudnia 2016 roku dotyczącego kategoryzacji jednostek naukowych w 2017 roku i punktacje za 2013-2016 (dr hab. Piotr Stec, profesor Uniwersytetu Opolskiego, dziekan Wydziału Prawa i Administracji)
  • Wpływ ocen parametrycznych na awanse kadry naukowej (Prof. dr hab. Jerzy Brzeziński)
  • Analiza matematyczna wyników parametryzacji i konsekwencji wejścia nowych zasad (Dr hab. Henryk Spustek, profesor Uniwersytetu Opolskiego, Wydział Prawa i Administracji)
  • Punktowane publikacje w świetle rozporządzenia parametrycznego (Dr Aneta Drabek, Uniwersytet Śląski)
  • Proces przygotowywania Politechniki Warszawskiej do ankiety jednostki – rola Biblioteki Głównej (Weronika Kubrak, Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej)
  • Stopnie naukowe w świetle statystyki (Dr Piotr Rodzik, Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy)

Szczegółowy PROGRAM: http://cpi.com.pl/imprezy/2017/nrp/index.php

Zapraszamy do skorzystania z 10% RABATu na udział w seminarium poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego: http://cpi.com.pl/imprezy/2017/nrp/formularz_pr10.php

Organizator:

Centrum Promocji Informatyki Sp. z o.o.;

www.cpi.com.pl

tel. (22) 870 69 10, 870 69 78;

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Polecamy także:

Elektrosmog

Coraz częściej mówi się o skażeniu elektromagnetycznym. Urządzenia elektryczne lub aparaty telekomunikacyjne stanowią nieodłączną część naszego życia i dostarczają niezbędnych usług. Ich funkcjonowanie opiera się na polach elektromagnetycznych, które rozpowszechniają się w środowisku, w którym żyjemy. Więcej…

Czyszczenie elewacji oraz zabezpieczenie przed glonami

Na występowanie glonów na elewacji w szczególności narażone są budynki, które znajdują się blisko lasów oraz innych skupisk zieleni. Zagrożenie stanowi też bliskie sąsiedztwo zbiorników wodnych, rzek oraz terenów podmokłych. Z dużych, rozległych obszarów zarodniki glonów mogą bardzo łatwo przenosić się na elewację. Zjawisko takie będzie zachodzić dużo częściej, jeśli ściany obiektu dodatkowo znajdują się w cieniu, ponieważ wtedy może na nich przez bardzo długi czas utrzymywać się wilgoć. W jaki sposób wyczyścić oraz zabezpieczyć elewację przed glonami? Więcej…

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, aby chronić swoje uprawy przed silnymi mrozami

Niekorzystne działanie silnych mrozów na uprawy ma swoje odbicie w plonach. Aby uchronić się przed stratami konieczne jest zatroszczenie się o rośliny już na etapie ich kiełkowania. Choć szczególnie niebezpieczna dla upraw jest zima bez śniegu, to przy zastosowaniu odpowiednich metod można zminimalizować siłę jej działania. Więcej…

Jak stać się mistrzem savoire-vivre

Głosi się, że u podstaw rzetelnego wychowania leży poważanie drugiego człowieka. Faktycznie wskazane jest respektować określonych reguł z uwagi na należyte zależności, dobre maniery stanowczo polepszają zależności międzyludzkie, upraszczają komunikację i przebieg najróżniejszych spraw. Gdy na domiar tego przyuważymy, iż pochodzenie wyrażenia savoire-vivre wywodzi SIĘ ze połączenia francuskich sformułowań „wiedzieć” i „życie”, wówczas będziemy mogli wyciągać wnioski, że to dobre zachowanie w sumie znaczy respektowanie wyznaczonych norm zachowania w celu poprawienia egzystowania w społeczności. Wobec tego wskazuje się, że to antyczni Grecy, którzy bez ustanku kroczyli do doskonałości byli prekursorami savoire-vivre. A ożywienie sztuki dobrego postępowania nastąpił w okresie renesansu, który tak mocno inspirował się klasyczną kulturą starożytnych. Nadzwyczajną uwagę do etykiety przykładano w dyplomacji i formalnych stosunkach na wysokim szczeblu. Ale w drugiej połowie XX wieku statut etyczny zaczął również być uwzględniany w stosunkach biznesowych i oficjalnych spotkaniach w pozostałych domenach społecznych. Więcej…

Dlaczego tak ważne są decyzje środowiskowe podczas realizowania różnych inwestycji?

Przystępując do realizacji inwestycji, które mogą mieć poważny wpływ na środowisko, jak chociażby budowa infrastruktury liniowej, czy fabryki ważne jest uzyskanie pozwolenia środowiskowego. Pomaga ono oszacować wpływ planowanych działań na otoczenie. Jest niezbędne już na etapie projektu, aby móc przystąpić do realizacji całego przedsięwzięcia. Jest niezbędne, aby uzyskać pozwolenia emisyjne, a także tworzą niezbędną dokumentację w procesie oceny oddziaływania inwestycji na środowisko. Więcej…