Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Ostatnie dzikie plemiona

Na terenie Peru żyje jedno z ostatnich plemion amazońskich, które jak dotąd żyło w całkowitej izolacji od naszej cywilizacji - Mashco-Piro. Władze tego Państwa pragną nawiązać z nimi kontakt. Więcej…

Syndrom pustego gniazda

Każdy, kto jest rodzicem, dobrze wie, że po urodzeniu dziecka życie diametralnie się zmienia. Nagle nie mamy już tylko własnych spraw, ale też aktywnie uczestniczymy w dojrzewaniu naszych dzieci i przechodzimy z nimi przez wszystkie jego etapy. Niejednokrotnie życie naszych pociech absorbuje nas bardziej niż nasze własne, a bardzo często „własne życie” w zasadzie przestaje istnieć, bo albo my odsuwamy je na dalszy plan albo najzwyczajniej na świecie nie starcza nam czasu na myślenie o sobie i swoich potrzebach. Więcej…

Elektronika

Znajomość elektroniki w dzisiejszym świecie jest niezwykle ważna. Elektronika opisuje zasady funkcjonowania telewizorów, odbiorników radiowych, przyrządów do nagrywania itp. Urządzenia opierające się na zasadach elektroniki nazywane są elektronicznymi. Więcej…

Szczepionka na AIDS?

Możemy szykowac sie na zwrot w walce z AIDS. Amerykańscy naukowcy stworzyli preparat, który ma za zadanie ochronę przed zarażeniem wirusem. Więcej…

Jak nie przytyć zimą i jesienią?

Sporo osób frapuje się jak nie utyć jesienną i zimową porą. Mimo pozorom jest to prostsze niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Niesprzyjająca aura na dworze sprawia, że limitujemy swoją aktywność fizyczną, a to kolosalny błąd. Nie zważając na niesprzyjającą pogodę nie rezygnujmy z ćwiczeń. Wspomogą one w pozbywaniu się zbędnych kalorii, lecz nie tylko. W czasie ćwiczeń w naszym mózgu rodzą się endorfiny, nazywane hormonami szczęścia. Więcej…
Kto zepsuł internet?

intern-sw-mChoć wydaje się nieprawdopodobne, by światowa sieć przestała działać, zaledwie kilka dni temu miał miejsce naprawdę poważny kryzys. Niewiele brakowało, aby mnóstwo najbardziej popularnych stron internetowych po prostu przestało działać. Powodem tego zamieszania była z pozoru mało znacząca decyzja amerykańskiego dewelopera Azer Koçulu, który zaplanował usunąć jeden ze stworzonych przez siebie modułów JavaScript, jaki składa się z 11 linijek kodu.

Nagle okazało się, iż zaprojektowane przez Koçulu rozwiązanie, które nosi nazwę left-pad jest konieczne do funkcjonowania wielu stron. Moduł ten sprawia, iż programowanie witryn internetowych jest znacznie łatwiejsze. Mało tego, wykorzystują go największe i najbardziej znane witryny, jak chociażby Facebook, Netflix czy Airbnb. Po skasowaniu tego kodu z NPM każda z tych stron miała problem z działaniem.

Czemu użytkownicy internetu nie dostrzegli kłopotu? W głównej mierze za sprawą catche-u zawartości sieciowej. Jednakże, gdyby kłopot z modułem nie został odpowiednio szybko naprawiony, użytkownicy niebawem zaczęliby odczuwać, że coś jest nie tak. Całe szczęście w ciągu ledwie paru minut odnalazł się ktoś, kto opublikował nową edycję left pada. Nie rozwiązało to wszystkich kłopotów, dlatego NPM przywróciło oryginalny left-pad z backupu.

Co sprawiło, że Azer skasował w sumie aż 273 moduły? A więc jeden z modułów nazywał się kik - identycznie jak znany komunikator internetowy. Firma, która stworzyła komunikator oraz NPM usiłowali zmusić Koçulu do tego by zmienił nazwę, co nader go rozzłościło. Wtedy dopiero okazało się, że jego praca jest niezwykle istotna dla sieciowych, wpływowych biznesów.

intern-sw

Polecamy także:

Zestaw młodego grafika – czego potrzebujesz do pracy

Grafik komputerowy potrzebuje specjalistycznych akcesoriów i sprzętu (nie tylko programów), aby jego praca była wygodna i efektywna. Sprawdź, co będzie Ci potrzebne, jeśli myślisz o tym Więcej…

5 powodów, dla których warto uczyć się języków orientalnych

Powszechnie wiadomo, że żyjemy w świecie dynamicznie zmieniającym się. Stale postępująca globalizacja stawia przed nami warunek posiadania choć znikomej wiedzy na temat innych kultur oraz znajomości języków obcych, w tym także języków orientalnych. Pomoże nam to bezproblemowo porozumiewać się z przedstawicielami innych kultur. Dlaczego zatem warto uczyć się języków orientalnych? Więcej…

Zarabianie w internecie - Czy na pewno takie trudne?

Dla większości ludzi zarabianie oznacza długie przesiadywanie w pracy po godzinach, ciężką pracę fizyczną na budowie, lub po prostu nudną pracę w korporacji. Więcej…

Szczepionka na malarię

Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordzkiego poddają badaniom szczepionkę przeciwko pasożytom, które powodują malarię. Wyniki badań szacują skuteczność szczepionki na 67 procent. Więcej…

V Kongres Polonistyki Zagranicznej

We wtorek rozpocznie się V Kongres Polonistyki Zagranicznej w Brzegu. Swój udział zapowiedziało w nim 250 naukowców z całego świata. Uroczystość otwarcia przewidziano na wtorek w Zamku Piastów Śląskich. Więcej…