Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Wychowanie dzieci w czasie pandemii

Wyedukować, przechować, czy separować? Czyli kilka spostrzeżeń o zajmowaniu się dzieci w erze pandemii Covid-19.Pandemia Covid 19, to okoliczności dla nas wszystkich męcząca jak również niepokojąca. Od dwóch lat jesteśmy bombardowani statystykami, a nasze egzystencja społeczne opiera się już nie na regułach savoir vivre, lecz na obostrzeniach i reżimie sanitarnym. Jednak wierzcie mi, istnieje w tym wszystkim jeszcze coś trudniejszego niż tylko unikanie zakażenia. Coś, co nie traktuje tylko nas, dorosłych. Bowiem odnosi się do przyszłych pokoleń, do naszych dzieci oraz skutków ich wychowywania w czasach pandemii Covid-19. Więcej…

Podróże pojedynczo: pozytywne skutki, zamysł oraz propozycje

Wycieczki indywidualnie to kapitalna historia, która jest w stanie dostarczyć moc korzyści, atrakcji a także inspiracji. Wyruszając na wycieczkę sam na sam, spostrzegasz nowatorskie alternatywy, kształtujesz się jako jednostka ludzka i wygrywasz niebywałe przeżycia. W tym artykule zbadamy walory podróżowania sam na sam, poradzimy, jakim sposobem radzić sobie z problemami i zaprezentujemy, jak podróże na osobności mogą nakłaniać do samorozwoju. Więcej…

Dezynfekcja wody promieniowaniem UV. Prawda czy mit?

Skażenie bakteriologiczne wody pitnej to poważny problem, który dotyka nie tylko krajów rozwijających się – również w naszych sieciach wodnych mogą rozwijać się bakterie takie e.coli czy legionella, zagrażające naszemu zdrowiu. Jak sobie radzić sobie z tym zagrożeniem. W ostatnim czasie popularnym rozwiązaniem jest dezynfekcja przy użyciu promieniowania ultrafioletowego. Jak działa ta metoda i czy naprawdę jest skuteczna? Więcej…

Kryzys koronawirus

Szwecja zgłosiła kilkadziesiąt przypadków koronawirusa, kilka przypadków śmiertelnych. Z czego kilka przypadków nie było przedmiotem podróży zagranicznej. Premier ogłosił uruchomienie planu reagowania na kryzys koronawirusa. Więcej…

Będziemy żyć krócej niż nasi dziadkowie

Jak wynika z danych WHO aż 59% obywateli miast europejskich ma nadwagę bądź jest otyłych. Według ostrzeżeń lekarzy, młode pokolenie będzie żyło krócej niż pokolenie ich dziadków. Więcej…
AI - Artificial Intelligence

ai-s-mTen rok to następny ogromny krok naprzód dla Artificial Intelligence, innymi słowy sztucznej inteligencji, dlatego że przynależna do Google firma Deep Mind opracowała maszynę, której pierwszy raz w historii udało się pokonać człowieka w bardzo skomplikowaną, starożytną grę planszową Go. Jak się okazuje to nie wszystko, gdyż IBM opracowało całkowicie nową technologię, dzięki której komputery mogą poczynić jeszcze większy postęp i pracować jeszcze szybciej niż do tej pory.

Specjaliści IBM opracowali wyjątkowe chipy scalające mikroprocesor z niesłychanie szybką pamięcią resistive RAM (RRAM). Chipy te zostały nazwane rezystywnymi jednostkami obliczeniowymi, z angielskiego resistive processing units (RPU). Umożlwiają one tworzenie systemów, jakie mogą w faktycznie natychmiastowy sposób pobrać informacje ze swoich zasobów danych oraz jednakowo szybko je przetworzyć. W wyniku tego sieci neuronowe będą w stanie uczyć się aż 30 tysięcy razy szybciej aniżeli ma to miejsce obecnie - aż z trudem można sobie wyobrazić taką szybkość i to, jak wiele nowa technologia może odmienić. Układy, w jakich wykorzystane zostaną rezystywne jednostki obliczeniowe będą w stanie nie tylko dokonywać tłumaczeń na wszystkie światowe języki, lecz również rozpoznawać naturalny język. Oprócz tego, jeden malutki chip starczy, aby sztuczna inteligencja ekspresowo nauczyła się nowiutkich sztuczek i to bez niezbędności skorzystania z silnego superkomputera.

Na nieszczęście póki co odkrycie to pozostaje wyłącznie na papierze, zaś inżynierowie przygotowują metody konstruowania tego typu systemów. Dowiodą oni, iż współczesna technika umożliwia wprowadzenie w życie tego współczesnego rozwiązania, dlatego pozostaje tylko wyczekiwać.

ai-s

Polecamy także:

Wszystko o peelingach własnej roboty

Kosmetyki domowej produkcji zdobyjają coraz to większą popularność. Są niedrogie i nieszkodliwe dla zdrowia! Peelingi z kategorii DIY mają szczególne miejsce w sercach entuzjastów kosmetyków. Nietrudno je zrobić, a ich działanie jest bardzo skuteczne. Dla wszystkich miłośniczek domowego spa i testów z kosmetykami: wszystko o peelingach domowej roboty! Więcej…

Folie LDPE – jakie są ich właściwości i zastosowanie?

Folia polietylenowa cechuje się szerokim zastosowaniem w przemyśle. Liczne zalety materiału pozwalają produkować z niego rozmaite opakowania. Dowiedz się, jakie konkretne właściwości i zastosowanie ma folia LDPE. Więcej…

Lampy do ogrodu

Elementem małej architektury są także lampy do ogrodu, które powinny wyróżniać się wytrzymałością i oryginalnym designem. Jak wybrać najlepszą lampę do ogrodu? O czym warto pamiętać? Więcej…

Pakowanie bagażu podręcznego

Kiedy zbliża się czas wakacji zwykle ogarnia nas stan euforycznych przygotowań do urlopu. Pragniemy zaplanować wszystkie atrakcje turystyczne, niekiedy śledzimy mapy i katalogi biur podróży. Lecz kiedy już zdołamy wybrać interesujące miejsce destynacji rozpoczynamy planowanie naszego bagażu. Zwłaszcza dla tych, którzy wybierają się po raz pierwszy w podróż samolotem, spakowanie bagażu podręcznego stanowi nie lada wyzwanie. Oprócz tego należałoby napomknąć, iż linie lotnicze mają swoje wewnętrzne przepisy, które mogą się nieco od siebie różnić. Jeżeli więc niedługo wylatujesz na wakacje, skorzystaj z naszego poradnika, doradzamy, jak prawidłowo spakować bagaż podręczny do samolotu. Więcej…

Czego dowiedzą się o nas przyszłe pokolenia? Trwa akcja „Wiadomości do przyszłości”, której celem jest zakopanie kapsuły czasu, przygotowana przez Papiery POL.

Mimo, że żyli dziesiątki, setki a nawet tysiące lat temu, wszyscy słyszeliśmy o poetach takich jak: Homer, Dante Alighieri, Szekspir, Jan Kochanowski. Każdy z nich w jakiś sposób zapisał się w historii i wszyscy oni mieli wpływ na kształtowanie jej. Ich spuścizna jest podwaliną naszej cywilizacji. To co stworzyli stanowi dla nas ważną informację, o tym jak wyglądało życie w poprzednich epokach. Dzięki nim wiemy kim byli ówcześni ludzi, jak wyglądało ich życie, w co wierzyli, czego się bali, co sprawiało im radość. Czy trzeba jednak być wielkim poetą bądź pisarzem, żeby zostawić po sobie tekst, który dla przyszłych pokoleń będzie interesującym świadectwem naszych czasów. Więcej…