Najciekawsze artykuły
   W Naszym serwisie

Redakcja

Siła-wiedzy

ul. Bursztynowa 31
20-576 Lublin

tel: 606 281 023
tel: 81 473 2011

email: kontakt@sitte.pl

Partnerzy:

banner cpi

Aktualności

Jak wyglądają egzaminy zawodowe dla techników farmaceutycznych?

Nieodzownym krokiem do uzyskania uprawnień technika farmaceuty jest zdanie egzaminu zawodowego. Jak wygląda taki egzamin i czy trudno go zdać? Sprawdźcie szczegóły w naszym artykule. Więcej…

Co z przyszłością e-commerce

E-commerce jest gałęzią rynku, która nieustannie ulega zmianom jak również dopasowuje do nowych technologii i kształtujących się w porównaniu z tym, co działo się wcześniej. Zaangażowanie nowatorskich technologii a także translokacja ścieżek zakupów faktycznie w ponad 70% do internetu kategorycznie odmienił sektor. Najistotniejszą tematyką okazała się konkurencyjność jak również sposób podtrzymania lojalności użytkowników. Mimo, że ostatnio mówi się o pewnej stagnacji w rozwoju e-commerce, ilość sklepów internetowych i aplikacji nadal wzrasta. Oczekiwania klientów jednak stale się przekształcają, mają przecież jedyną fundamentalną wskazówkę, jaka została przewodnią bazą wszelkich innowacyjnych trendów. Mowa jest o optymalnym uproszczeniu gałęzi handlu online. Konsumenci selekcjonują nadzwyczajnie proste, bezpieczne oraz szybkie zakupy. Z tego artykułu dowiesz się o kilku parę najpopularniejszych nurtów, które ustalają dynamikę rozwoju gałęzi e-commerce. Więcej…

Jak korzystnie wymienić pieniądze przed zagraniczną podróżą?

Kiedy zbliża się czas zagranicznej podróży, należy pomyśleć o tym, skąd zdobyć walutę, którą będziemy posługiwać się w obcym kraju. Niezależnie od tego, czy wyjeżdżamy w celach turystycznych czy służbowych, warto mieć przy sobie wymienioną gotówkę. Pieniądze możemy wymienić w banku, w kantorze stacjonarnym lub w kantorze internetowym. Która opcja będzie dla nas najwygodniejsza i najkorzystniejsza? Oto kilka wskazówek. Więcej…

Międzynarodowy Dzień Wróbla

Data 20 marca jest ustanowiona jako Międzynarodowy Dzień Wróbla. Nasz kraj zamieszkuje 5 - 7 milionów par wróbli. Niestety ich liczebność na obszarze miejskim nieustannie maleje. Gatunek tego ptaka to jeden z najbardziej rozpowszechnionych na całym świecie. Wróbla spotkamy niemalże na każdym kontynencie, w naszym kraju jest to ptak bardzo popularny i dobrze znany. Więcej…

Lek na długie życie?

Sirolimus to lek stosowany przy przeszczepach, zapobiega odrzutom przeszczepów. Testuje się go obecnie jako farmaceutyk wydłużający życie. Póki co testy odbywają się na psach. Więcej…
Drogi z plastiku?

droga-mCiekawe rozwiązanie zaproponowała ostatnio firma z Holandii. Chodzi o budowę dróg z plastiku, nadających się do recyclingu. Drogi wykonane z plastiku mają być lepsze od tradycyjnych, asfaltowych pod każdym względem.

drogaInżynierowie z VolkerWessels pracują nad tą technologia już od jakiegoś czasu. I choć budowa dróg w takiej technologi nie będzie miała wpływu na zmniejszenie korków tworzących się podczas weekendów, kiedy to wiele osób wyjeżdża z miasta, to i tak wprowadzenie plastikowych dróg miało by spore korzyści dla naszego środowiska.

Porównując drogi plastikowe do dróg, wykonywanych z tworzyw które obecnie są stosowane, czyli betonowych i asfaltowych, zauważymy, że drogi plastikowe mają wiele plusów:

  • nie wymagają konserwowania
  • nie wymagają łatania dziur po okresie zimowym
  • mają większa odporność na erozję
  • nie tracą swych właściwości w szerokim zakresie temperatur od -40 stopni Celsiusza do +80 stopni Celsiusza

Koszty budowy dróg plastikowych byłyby prawdopodobnie wyższe od dróg betonowych i asfaltowych, jednakże droga plastikowa byłaby trzy razy bardziej trwała. Także czas budowy takiej drogi byłby znacznie krótszy. Z uwagi na to, że taką drogę układałoby się z gotowych modułów wyprodukowanych w fabryce, sam montaż odbywał by się bardzo szybko. Taki odcinek drogi jaki z asfaltu powstaje przez miesiąc, z plastiku można wykonać w tydzień.

Dodatkowym atutem jest możliwość wmontowania wszelkich instalacji, kabli elektrycznych do zasilania latarni, rur odprowadzających wodę, światłowodów, czujników i innych bezpośrednio w fabryce, podczas wykonywania modułów.

Holenderska firma przygotowuje się do wykonania testów, które mają wykazać, czy taka droga z plastiku jest w stanie dorównać drodze asfaltowej pod względem jazdy i przyczepności, w szczególności w czasie opadów. Wspomniane testy odbywać się będą w Rotterdamie, inżynierowie otrzymali już zgodę od władz miasta.

Polecamy także:

Czym są badania PCB i w jakim celu się je wykonuje?

Płytki PCB stanowią element obwodu drukowanego, a więc wchodzą w skład wielu urządzeń elektronicznych. Grubość i elastyczność płytki jest kwestią zmienną, natomiast jej powierzchnię pokrywają ścieżki przewodzące i pola lutownicze. W przypadku produktu wielowarstwowego, ścieżka łącząca elementy poszczególnych poziomów jest trójwymiarowa. Jako materiały przewodzące stosuje się miedź lub nikiel z dodatkiem fosforu. Powłoki ochronne gwarantują niezawodność połączenia lutowanego i są nimi np. HASL, LF czy ENIG. Wspomniany rodzaj pokrycia ma wpływ na lutowność płytek PCB. Więcej…

Jak wybrać najlepszą ofertę lokaty bankowej?

Wśród różnych produktów oferowanych przez instytucje finansowe, lokaty bankowe cieszą się dużym zainteresowaniem. To bowiem właśnie dzięki nim można bezpiecznie przechowywać swoje oszczędności, zyskując przy tym dodatkowe środki naliczone według oprocentowania. Więcej…

Telematyka

Rozwój techniki przyczynił się do rozwoju komunikacji zdalnej, na odległość. Telekomunikacja to komunikacja na odległość za pomocą dźwięków, słów, obrazów lub innych informacji. Może byś dwukierunkowa lub radiowa. Więcej…

Kosmetyki do pielęgnacji cery suchej

Kosmetyki do pielęgnacji cery suchejChociaż świadomość pań w kwestii dbania o swoją urodę wzrosła, bardzo często popełniają błędy w pielęgnacji oraz doborze kosmetyków. Więcej…

Specjaliści pod presją

Świat w XXI wieku pędzi na przód w zastraszającym tempie. Wiedza, która była aktualna jeszcze kilka lat czy nawet miesięcy temu, obecnie nie jest już wiele warta ponieważ w międzyczasie zmieniło się prawo lub wprowadzona została nowa technologia, która wywraca stary porządek do góry nogami. Z punktu widzenia osób prowadzących własną działalność lub pracujących w wysoko wyspecjalizowanych i konkurencyjnych zawodach, nie jest to korzystna sytuacja, ponieważ wymaga od nich ciągłego uaktualniania swojej wiedzy i nieustannego podnoszenia kwalifikacji. A nadmiar dostępnych informacji może przytłoczyć nawet najodporniejsze i najbardziej zmotywowane osoby. Dlatego warto znaleźć takie źródło wiedzy, które będzie nie tylko wiarygodne, ale posłuży także jako "filtr", eliminując informacyjny szum i podając nam tylko te wiadomości, które mogą być użyteczne i potrzebne. Więcej…